czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent Żuk o nowym połączeniu z lotniska Lublin i górkach czechowskich. Zapis czata

Dodano: 18 maja 2016, 19:55
Autor: Dominik Smaga

fot. Wojciech Nieśpiałowski
fot. Wojciech Nieśpiałowski

Jesienią uruchomione ma być nowe połączenie lotnicze ze Świdnika – zapowiada prezydent Lublina, który w środę był gościem czatu z naszymi Czytelnikami. W jego trakcie zapewnił, że będzie chciał zobowiązać właściciela górek czechowskich do inwestycji na rzecz miasta w zamian za zgodę na stawianie tu bloków.

To właśnie przyszłość górek czechowskich była tym, o co nasi Czytelnicy pytali najczęściej. Z pytań wybrzmiewała obawa przed zabudowaniem tego terenu. Tymczasem prezydent twierdzi, że mieszkańcy wcale nie chodzą tam na spacery.

– Nie da się spacerować po górkach czechowskich – mówi Krzysztof Żuk tłumacząc, że to teren zakrzaczony, zaśmiecany i odwiedzany „od czasu do czasu przez osoby, z którymi się raczej spotkać nie chcemy”. Jego zdaniem mógłby tu powstać „dziki park” zachowujący część istniejącej tu przyrody.

Podczas środowego czatu z czytelnikami Dziennika Wschodniego prezydent zapewnił też, że nie ma mowy o sztywnym podziale na 60 proc. górek, które miałyby się stać parkiem i 40 proc. pod budownictwo mieszkaniowe. – O szczegółach jeszcze będziemy z inwestorem dyskutować – twierdzi Żuk.

Pytany o to, czy miasto będzie czegoś oczekiwać od właściciela górek w zamian za zmianę planu, prezydent stwierdza, że takie negocjacje już się rozpoczęły. Nie chce jednak mówić, co mogłoby być bonusem dla miasta (np. poprzedni właściciel miał przebudować skrzyżowanie).

– Chcielibyśmy mieć możliwość doprowadzenia do końca tych negocjacji, zaprezentowania ich wyników Radzie Miasta i mieszkańcom, a nie rozpowiadać o tym publicznie, zanim z inwestorem to uzgodnimy – mówi Żuk.

Trwającymi wciąż rozmowami prezydent zasłaniał się także proszony o uszczegółowienie swojej zapowiedzi, że jesienią z portu lotniczego w Świdniku zostaną uruchomione nowe loty.

– Nowe połączenie powinno być od października – zapowiada Żuk. Dokąd będą to loty? – Poczekajmy, umowa nie jest podpisana, będzie to nowe połączenie – mówi prezydent.

Rejsy ma uruchomić Wizz Air, zaś wspominana umowa dotyczyć ma wykupywanych u przewoźnika usług promocyjnych na rzecz Lublina i regionu: – Każdy nowy kierunek, oprócz przesłanek ekonomicznych, oczywiście związany jest z zapisem umowy dotyczącym promocji Lublina i Lubelszczyzny w związku z powyższym negocjowany jest czasami długo.

Aaron Navarro von Feldsteinhoff
PO - obserwator
zxc
(56) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Aaron Navarro von Feldsteinhoff
Aaron Navarro von Feldsteinhoff (19 maja 2016 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głos ludu jest ważny. Niech zdecuduje wola ludu, wolna wola homo sapiens. Bóg nie wtrąca się w roztrzygnięcia rychle. Na Google: lwgula ostatnio licznik częściej odejmuje, niż dodaje. Było około 4000, a jest 2780 wejść. Google: lwgula
Rozwiń
PO - obserwator
PO - obserwator (19 maja 2016 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo mi się podoba pomysł negocjacji, wy już otrzymacie nowy plan zagospodarowania a po tym fakcie zastanowimy się nad zadośćuczynieniem dla miasta.  Procent 60 - 40 bardzo mi się podoba, 60 procent na konto dla Rzuka, 40 procent dla PO, a dla miasta 0 , no wybudują dwa przystanki autobusowe na poligonowej (wybuduje je MPK , po zakupie terenu od nowego właściciela , ale będzie że pomagał deweloper). Lublin to bardzo dziwne miasto, Łysy to bardzo cwany gość, a PO to bardzo porządna organizacja , tak jak kiedyś PZPR i MO i ZOMO.  Byli fajni a teraz wypływają w takich tworach jak PO (jak nie oni to ich dzieci)
Rozwiń
zxc
zxc (19 maja 2016 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety czat był bardzo słaby. Brakowało co najmniej kilku bardzo istotnych pytań, które Pan Redaktor jako osoba bardzo dobrze zorientowana w lubelskich realiach powinien zadać. Odpowiedzi natomiast były bardzo pobieżne. Mam nadzieję, że przynajmniej część Radnych zastanowi się nad dalszym funkcjonowaniem Rady w obecnej kadencji. Są dwa obozy. Pierwszy z nich zawsze popiera propozycje Przezydenta pomimo, że część z nich powinna być przez nich po analizie odrzucona, a fundusze skierowane na wielokrotnie bardziej potrzebne i racjonalniejsze cele dla faktycznego rozwoju Lublina.
Rozwiń
Gość
Gość (19 maja 2016 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a może jest jakas możliwość ustalenia nadzoru nad decyzjami ratusza??? przejecie większości w radzie miasta przez PIS pozwoliłoby na bardziej szczegółową analizę decyzji Prezydenta.
Rozwiń
olo
olo (19 maja 2016 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mówił już Żuk że nie ma mowy o sprzedaży spółek miejskich ale jak widać grono PiS-owskich płatnych trolli na głowie staje by te brednie w kółko powielać i straszyć ludzi. Straszyć sprzedażą miejskich spółek, bankructwem Lublina i inwazją ufoludków.
na którejś sesji rady miasta o tym mówił - pamiętam, i faktycznie nie wiem po co ktoś ciągle pisze o tym skoro to nieprawda
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (56)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!