niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Prezydent Żuk zwolnił swojego doradcę. Za konferencję prasową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2011, 15:29
Autor: Pit

Krzysztof Szydłowski (archiwum)
Krzysztof Szydłowski (archiwum)

Krzysztof Szydłowski nie jest już doradcą prezydenta Lublina. Został zwolniony z powodu nadużycia zaufania- w ubiegłym tygodniu zorganizował konferencję prasową poza Ratuszem nie informując o tym prezydenta.

- Potwierdzam. W poniedziałek prezydent Krzysztof Żuk podpisał zarządzenie o zwolnieniu pana Krzysztofa Szydłowskiego z zajmowanej funkcji – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. - Prezydent stracił do niego zaufanie, kiedy o spotkaniu swojego doradcy z dziennikarzami dowiedział się od nich samych – dodaje.

W ubiegłym tygodniu Szydłowski zorganizował konferencję prasową w siedzibie swojego stowarzyszenia i nie poinformował o tym władz miasta.

Szydłowski kandydował na radnego z komitetu Izabelli Sierakowskiej. Do rady miasta nie dostał się, ale trafił do Ratusza po tym, jak tuż przed drugą turą wyborów prezydenta Lublina Sierakowska oświadczyła, że popiera Krzysztofa Żuka. Jako doradca zajmował się tematyką środków unijnych i współpracy gospodarczej ze wschodem. – Miał przygotować kilka dokumentów, min. bilans wykorzystania pomocy unijnej – zaznacza Mieczkowska-Czerniak.

Jak on sam odbiera decyzję Żuka? – Jestem zdumiony zachowaniem prezydenta, zwłaszcza, że w piątek złożyłem mu wyjaśniania na piśmie. Widać, że zapewnienia o niezależnej prezydenturze Krzysztofa Żuka skończyły się i przyszedł czas na polityczne rządzenie – komentuje Krzysztof Szydłowski. – Zorganizowałem konferencję w miejscu swojej pracy, bo w ratuszu nie miałem nawet swojego krzesła, poza tym chwaliłem na niej prezydenta, a nie krytykowałem – dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chart_ltd
chart_ltd
pin
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chart_ltd
chart_ltd (14 marca 2011 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawy jestem, czyje to naciski spowodowały taką nie stabilność w podejmowaniu decyzji przez Prezydenta Żuka ... ? Prezydent Żuk podejmując decyzję o zatrudnieniu Pana Szydłowskiego na stanowisko doradcy ds. pozyskiwania funduszy unijnych na pewno kierował się predyspozycjami i wiedzą merytoryczną zainteresowanego .... i co czyżby Pan Szydłowski raptem te predyspozycje stracił... czy może Pan Żuk nie posiada autonomii w zakresie sprawowania rządów w naszym mieście, stając się być może zakładnikiem jakiejś partyjnej grupy ... ? Oj nieładnie Panie Prezydencie tak szybko zmieniać zdanie... a może Pan i " inni Pan doradcy" przestraszyli się raportu otwarcia Pana Szydłowskiego i jego wymagań w kwestii kompetencji podległych Panu pracowników Urzędu Miasta odpowiedzialnych za pozyskiwanie funduszy unijnych. Bo o ile mi wiadomo to firma którą reprezentuje Pan Szydłowski jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych...i miałem nadzieję, że powołując w/w na doradcę ds. pozyskiwania środków unijnych Nasze Miasto też stanie się liderem na skalę może i europejską. Panie Prezydencie tą decyzją rozwiał Pan wszelkie nadzieje co do dalszego rozwoju Naszego Miasta.... mam tylko nadzieję i głęboko wierzę, że swój błąd zrozumie Pan bardzo szybko i wyciągnie odpowiednie wnioski.... bo jak się domyślam to ta decyzja nie była decyzją Pana lecz "graczy" drugiej linii ....
Rozwiń
chart_ltd
chart_ltd (14 marca 2011 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawy jestem, czyje to naciski spowodowały taką nie stabilność w podejmowaniu decyzji przez Prezydenta Żuka ... ? Prezydent Żuk podejmując decyzję o zatrudnieniu Pana Szydłowskiego na stanowisko doradcy ds. pozyskiwania funduszy unijnych na pewno kierował się predyspozycjami i wiedzą merytoryczną zainteresowanego .... i co czyżby Pan Szydłowski raptem te predyspozycje stracił... czy może Pan Żuk nie posiada autonomii w zakresie sprawowania rządów w naszym mieście, stając się być może zakładnikiem jakiejś partyjnej grupy ... ? Oj nieładnie Panie Prezydencie tak szybko zmieniać zdanie... a może Pan i " inni Pana doradcy" przestraszyli się raportu otwarcia Pana Szydłowskiego i jego wymagań w kwestii kompetencji podległych Panu pracowników Urzędu Miasta odpowiedzialnych za pozyskiwanie funduszy unijnych. Bo o ile mi wiadomo to firma którą reprezentuje Pan Szydłowski jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych...i miałem nadzieję, że powołując w/w na doradcę ds. pozyskiwania środków unijnych Nasze Miasto też stanie się liderem na skalę może i europejską. Panie Prezydencie tą decyzją rozwiał Pan wszelkie nadzieje co do dalszego rozwoju Naszego Miasta.... mam tylko nadzieję i głęboko wierzę, że swój błąd zrozumie Pan bardzo szybko i wyciągnie odpowiednie wnioski.... bo jak się domyślam to ta decyzja nie była decyzją Pana lecz "graczy" drugiej linii ....
Rozwiń
pin
pin (14 marca 2011 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='chart_ltd' timestamp='1300120131' post='450321']
Ciekawy jestem, czyje to naciski spowodowały taką nie stabilność w podejmowaniu decyzji przez Prezydenta Żuka ... ? Prezydent Żuk podejmując decyzję o zatrudnieniu Pana Szydłowskiego na stanowisko doradcy ds. pozyskiwania funduszy unijnych na pewno kierował się predyspozycjami i wiedzą merytoryczną zainteresowanego .... i co czyżby Pan Szydłowski raptem te predyspozycje stracił... czy może Pan Żuk nie posiada autonomii w zakresie sprawowania rządów w naszym mieście, stając się być może zakładnikiem jakiejś partyjnej grupy ... ? Oj nieładnie Panie Prezydencie tak szybko zmieniać zdanie... a może Pan i Pan " inni doradcy" przestraszyli się raportu otwarcia Pana Szydłowskiego i jego wymagań w kwestii kompetencji podległych Panu pracowników Urzędu Miasta odpowiedzialnych za pozyskiwanie funduszy unijnych. Bo o ile mi wiadomo to firma którą reprezentuje Pan Szydłowski jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych...i miałem nadzieję, że powołując w/w na doradcę ds. pozyskiwania środków unijnych Nasze Miasto też stanie się liderem na skalę może i europejską. Panie Prezydencie tą decyzją rozwiał Pan wszelkie nadzieje co do dalszego rozwoju Naszego Miasta.... mam tylko nadzieję i głęboko wierzę, że swój błąd zrozumie Pan bardzo szybko i wyciągnie odpowiednie wnioski.... bo jak się domyślam to ta decyzja nie była decyzją Pana lecz "graczy" drugiej linii ....
[/quote]

A ja ciekaw jestem, czy twój szef zostawiłby cię na stanowisku, gdybyś poza firmą zorganizował otwarte spotkanie w celu krytyki jego działań...
Rozwiń
kamil
kamil (14 marca 2011 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i wyszło Szydło z worka. Typ to był nieciekawy-wchodzący jak to się mówi każdemu w d...,byle tylko dla siebie coś ugrać,a gracz z niego niskiej klasy i polotu.By by panie Szydło,czy jak pana tam wołają.Chociaż takie g.... pewnie znowu gdzieś wypłynie,żeby znowu coś grać.
Rozwiń
łatka
łatka (14 marca 2011 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz pora na rudego.Ale on raczej nietyklny
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!