sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Prezydentowi dostało się za opieszałość w sprawie toru przy Zemborzyckiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2009, 13:37
Autor: Dominik Smaga

Urząd Miasta popełnił błąd nie dopuszczając mieszkańców bloków stojących w pobliżu ul. Zemborzyckiej bloków do procedur w sprawie hałaśliwego toru kartingowego - uznała dzisiaj Rada Miasta

Sprawa dotyczy toru kartingowego przy Zemborzyckiej. Na dobiegający z niego hałas skarżą się mieszkańcy pobliskich bloków. Twierdzą, że jazdy odbywają się tam przez sześć dni w tygodniu. - Jest coraz gorzej - mówi Dariusz Malon, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Wrotków.

Stowarzyszenie chciało przyłączyć się jako strona do urzędowych postępowań w tej sprawie. Prezydent najpierw zapewnił, że będą mogli brać udział w procedurach. Jednak Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta wydał odmowną decyzję. Mieszkańcy nie dostali też na czas odpowiedzi na swoje pismo.

- Brak jest też dokumentów świadczących o tym, że mieszkańcom wyznaczono inny termin udzielenia odpowiedzi - mówi Zdzisław Drozd (PiS), przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. - Istotą dzisiejszej skargi jest to, że prezydent wydał postanowienie o niedopuszczeniu stowarzyszenia do postępowania. To postanowienie zostało uchylone. Bezspornym jest fakt, że przez trzy miesiące nie zostałą udzielona żadna odpowiedź - dodaje.

Komisja rewizyjna uznała skargę mieszkańców za zasadną i przyjęcie takiej właśnie uchwały rekomendowała Radzie Miasta.

Radni przychylili się do tej sugestii i uznali, że Urząd Miasta popełnił w tej sprawie błąd.

Przy okazji rozgorzała dyskusja w sprawie uciążliwości toru. Obiekt wykorzystuje teraz warszawski Polski Związek Motorowy i to on wpuszcza zawodników na obiekt.

- PZMot wynajmuje tor każdemu, kto chce, na tor zjeżdżają pojazdy z całej Polski, bo na innych torach robi się pomiar głośności i przeganiane są te samochody. W Lublinie jeździ, kto chce - skarży się Malon.

Zdaniem władz miasta nie wszystkie rozgrywki odbywają się tam legalnie. - Czy tor jest użytkowany prawidłowo? Ja wiem, że nie - mówi Stanisław Fic, zastępca prezydenta miasta. - Tor ma pozwolenie, ale tylko dla kartingów, a nie dla samochodów, które tam wjeżdżają.

Z tym nie zgadza się Dariusz Piątek, radny PO: - Kto dopuścił do organizacji takich imprez? Prawo dopuściło. Czy w myjni samochodowej nie można myć motocykli, czy stacja paliw jest tylko dla samochodów - pyta Piątek i twierdzi, że rozgrywki odbywają się tam legalnie. - Żadna impreza nie mogłaby się tam odbyć, gdyby ten tor nie był homologowany dla danej dyscypliny.

Tor przy Zemborzyckiej istnieje od lat 70. Późniejszy plan zagospodarowania przestrzennego mówił, że w "strefie hałasu" znajdą się wyłącznie magazyny. W 2003 r. radni zmienili plan zagospodarowania. Tym samym pobliskie tereny zostały przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. A lokatorzy nowych bloków chcą pozbyć się toru, który istnieje tam od lat.

- Ja nie chcę się zastanawiać, co było pierwsze: kura czy jajko i kto ma większe prawo, żeby tam być. Faktem jest, że żyją tam ludzie i ktoś się na to zgodził - mówi Krzysztof Siczek, radny PiS. - Jeżeli to miejsce jest atrakcyjne pod budownictwo, to nie może tam być miejsca na taki huczący sport. Albo jedno, albo drugie - dodaje Siczek i twierdzi, że nawet policja nie jest zainteresowana porządkiem wokół toru.

Na dowód opowiada, jak w pewną niedzielę przejeżdżał obok toru, a służby porządkowe organizatorów imprezy blokowały przejazd ul. Zemborzycką umożliwiając tylko wjazd i wyjazd z terenu toru. Siczek twierdzi, że przedstawiając się jako radny powiadamiał o wszystkim dyżurnego policji, a ten - według relacji radnego - miał mu odpowiedzieć, że organizatorzy sami kierują ruchem na Zemborzyckiej.

- Fakt jest taki, że tam żyją ludzie, którzy tak żyć nie mogą i jeśli chcą uregulować ten stan rzeczy to napotykają przyzwolenie ze strony prezydenta a urzędnicy, którzy tę sprawę prowadzą działają przeciwnie - mówi Marek Jakubowski (PiS).

Sprawę toru bada obecnie Wojewódzki Sąd Administracyjny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
TOXIC
jurekjp
jurekjp
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

TOXIC
TOXIC (9 września 2009 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kolejna Polska bzdura !!. Starym powiedzeniem "widziały gały co brały". Ludzie którzy tam sie osiedlali widzieli gdzie mają zamiar zamieszkać. Postawić barierę dźwiękochłonną i po sprawie. Skoro na autostradzie w szczerym polu może byc to czemu nie przy osiedlu ?? Młodzi ludzie bardzo by chcieli rywalizować na torze zamiast na ulicy ale Panstwo samo prowokuje do odwrotnego zachowania.
Rozwiń
jurekjp
jurekjp (12 lipca 2009 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lukasz napisał:
A moze tak referendum sobie zrobimy? Moim skromnym zdaniem tor jest potrzebny i koniec kropka.A może by tak zrobić referendum czy mamy robić referendum w tym temacie kto za a kto przeciw.

ps. Jeszcze raz wnoszę o likwidację zalewu bo komarów coraz więcej. !!!
Rozwiń
jurekjp
jurekjp (12 lipca 2009 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście zlikwidować z Lublina tor przy Zembrzyckiej, tor przy Zygmuntowskich, wszystkie pogotowia, kościoły (bo dzwonią ), autobusy, trolejbusy, samochody, traktory i motocykle bo przecież przeszkadzają nam spokojnie żyć w Lublinie niech państwo radni tak uchwalą, a najlepiej to Lublin zburzyć, zaorać lub zalać wodą i będzie ekologicznie i cicho. Co na to mądrzy radni ???

A tak poważanie to zamiast zadbać to co mamy lub strać się budować następne podobne obiekty, które będą służyły mieszkańcom Lublina i sławili nasze miasto w Polsce i na świecie radni chcą burzyć i likwidować, przecież każdy wybiera sobie miejsce zamieszkania dobrowolnie i jak wybrał sąsiedztwo toru to powinien się z tym liczyć. A cha bym zapomniał panowie i panie radni trzeba zlikwidować zalew bo mnie strasznie komary gryzą i nie mogę normalnie mieszkać na Nałkowskich.

ZAJMIJCIE SIĘ TYM BYM NAM SIĘ LEPIEJ W LUBLINIE ŻYŁO
Rozwiń
lukasz
lukasz (30 kwietnia 2009 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A moze tak referendum sobie zrobimy? Moim skromnym zdaniem tor jest potrzebny i koniec kropka.
Rozwiń
nick88
nick88 (30 kwietnia 2009 o 17:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może pan radny ma ADHD
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!