poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Próba sił w lubelskim PiS. Czelej czy Michałkiewicz?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2013, 16:29
Autor: (rp)

Grzegorz Czelej i Krzysztof Michałkiewicz (Archiwum)
Grzegorz Czelej i Krzysztof Michałkiewicz (Archiwum)

Po sobotnich wyborach do zarządu PiS w Lublinie okaże się, czyi zwolennicy mają przewagę w mieście: senatora Grzegorza Czeleja czy posła Krzysztofa Michałkiewicza.

Czelej został tymczasowym szefem partii w Lublinie w lipcu, po tym jak unieważniono wybory do władz dzielnicowych partii. W PiS trwała wtedy ostra walka między zwolennikami i przeciwnikami ściślejszej współpracy z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO). Zakończyła się spektakularnym rozłamem w partii.

Wybory dzielnicowe odbyły się. Ich zwycięzcy wejdą do Zarządu Powiatu. W sobotę skład zarządu zostanie uzupełniony o trzech członków wybranych przez działaczy partii. Wreszcie w ciągu dwóch tygodni zarząd wybierze pełnomocnika PiS w Lublinie.

Kto nim zostanie? To ciekawe ze względu na nowy konflikt wewnątrz lubelskiego PiS. Niespełna dwa tygodnie temu Czelej stracił funkcję wiceprezesa w lubelskim okręgu wyborczym. O odwołanie Czeleja wnioskował Michałkiewicz. Nieoficjalny powód: senator rósł w siłę, budował pozycję wśród działaczy i Michałkiewicz obawiał się, że spróbuje odebrać mu fotel szefa okręgowego PiS.

Czelej wystartuje w sobotnim głosowaniu. – Chce zostać szefem w Lublinie, żeby mieć matecznik do dalszych działań i powalczyć z Michałkiewiczem o przywództwo partii w okręgu – tłumaczy nam jeden z dobrze zorientowanych działaczy PiS. Wniosek o kandydowanie złożył również Michałkiewicz, ale wycofał go.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
x
KOLA
stefan
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

x
x (23 marca 2013 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pruszkowski dzien twojego konca nadchodzi.przejdziesz to twardej opozycji, odejdziesz z TBS, zobaczymy na ile cie stac.nie bedziesz sie chował za plecami Michałkiewicza
Rozwiń
KOLA
KOLA (22 marca 2013 o 22:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może to, niestety dla obywateli i samej partii, PiS w Lublinie poprowadzi A.Pruszkowski?
Rozwiń
stefan
stefan (22 marca 2013 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Josef' timestamp='1363976541' post='748843']
Jak wybiorą to będzie:"to samo,ale nie takie samo",a jak nie wybiorą to także będzie"to samo".Tak czy owak PIS przez swoje zabetonowanie powoli się sypie od środka!!! Wyborcy będą czekać na nowe."nie daj Boże:aby przyszło "komunistyczno -żydowskie zboczenie"!!!
[/quote]Przecież komunistyczno-konfidenckio-żydowskie już jest,o co ty się jeszcze prosisz,gorzej już nie może przecież być.Dalej to jest tylko ściana.
Rozwiń
Josef
Josef (22 marca 2013 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak wybiorą to będzie:"to samo,ale nie takie samo",a jak nie wybiorą to także będzie"to samo".Tak czy owak PIS przez swoje zabetonowanie powoli się sypie od środka!!! Wyborcy będą czekać na nowe."nie daj Boże:aby przyszło "komunistyczno -żydowskie zboczenie"!!!
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (22 marca 2013 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-----------------------------------LUBLIN I POLSKA OCZEKUJE NA "PIS"------------------------------ Także personalia się nie liczą , LICZY SIĘ TYLKO "PIS" !. Jako Mieszkańcy Lublina możemy tylko postawić 1 warunek Szefowi "PIS" Lublina, MUSI zorganizować Komisje Kontroli DOTACJI :UE" i kontrole "Spółek" tzw. "prezydenckich" w lubelskim Ratuszu !. Jeżeli KOMISJA RADNYCH będzie mia ła trudności w kontroli to NATYCHMIAST dalszą kontrole powierza Prokuraturze w Krakowie i "CBA". Lublin oczekuje od "PIS" informacji na temat lotniska ,Zalewu Zemborzyckiego , Teatru w budowie oraz wiaduktu ul.Kunickiego i stadionu na BAGNIE i Dworca PKS na zakorkowanym przy Dworcu PKP . Chodzi o ustalenia finansowe- ILE POBRANO NA DANY PODMIOT A ILE KONKRETNIE KO SZTOWAŁ . Ustalić , czy nie lepiej wybudować Nowy Wiadukt niż przeznaczać miliony na remonto wanie "starego i wysłużonego" rupiecia ? . Rozpatrzeć propozycje budowy Dworców PKS i Busów na peryferiach Lublina jak to już z pożytkiem praktykuje się na Zachodzie i w USA . Wtrzymać budo we stadionu "kurnika" na BAGNIE aby Lublin nie stracił 140 milionów a przenieść budowe STADIO NU EUROPEJSKIEGO z międzynarodowym torem żużlowym na rogatke Lublina okolice Obwodnicy i lotniska ( Sławinek , Spółdzielczości Pracy czy Felin ) . "PIS" musi zorganizować Spotkanie z Rektora tami Wyższych Uczelni Lublina w celu przekazania Stadion START lubelskim Studentom i obecnym Klubom Lekkoatletycznym (czynnie działającym). "PIS" będzie nadzorował remont pełnych trybun his torycznego stadionu Lublinianki oraz remont stadionu MOTOR przy al.Zygmuntowskich . Pracy jest bardzo dużo po ZANIEDBANIU LUBLINA przez "Platforme Oszustów" (PO) ale tego oczekujemy od patriotycznego ugrupowania "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" (PIS) . Szczęść Boże Patrioci ! .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!