piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Proces za dopalacze w sklepie. Właściciel i ekspedientka chcą umorzenia sprawy

  Edytuj ten wpis

Para oskarżona o handel dopalaczami próbuje uniknąć procesu. Ich pełnomocnik przekonuje, że osoby, które zażywały niebezpieczne substancje same są sobie winne. Nie stosowały się bowiem do ostrzeżeń na opakowaniach.

Na ławie oskarżonych zasiedli Jakub G. i Patrycja M. Proces 27-latka i rok młodszej kobiety miał ruszyć w środę w Sądzie Rejonowym Lublin - Zachód. Pełnomocnik oskarżonych złożył jednak wniosek o umorzenie sprawy. Jego klienci odpowiadają za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. W sprawie poszkodowane są dwie osoby, które zażyły dopalacze.

- Zrobili to sami, wbrew ostrzeżeniom na opakowaniu, które mówiły, że produkt nie nadaje się do spożycia - przekonywał mec. Piotr Krystoń, obrońca oskarżonych. - Substancje nie zostały im przekazane bezpośrednio przez Jakuba G. ani przez Patrycję M., ale przez znajomego. Oskarżeni nie sprowadzili więc na nikogo niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia.

Obrona kwestionowała również szkodliwość samych dopalaczy. Z ustaleń śledczych wynika, że Jakub G. i Patrycja M. sprzedawali tego rodzaju substancje w sklepie Hindu Point przy ul. Furmańskiej w Lublinie. W swoim sortymencie mieli m.in. środek o nazwie "Cząstka Boga". To substancja w skład której wchodzi m.in. pentedron.

Wykazuje ona silne działanie psychoaktywne. Zdaniem specjalistów, na których powołała się prokuratura, "Cząstka Boga” jest groźna dla życia i zdrowia ludzi. Jeden z poszkodowanych tuż po zażyciu tej substancji stracił przytomność.

Jeszcze w śledztwie Jakub G. przekonywał, że środki, które sprzedawał służyły do rozstawiania w glinianych misach w rogach pokoju. Miało to zapewniać dobrą atmosferę w domu. Obrońca 27-latka przekonywał, że mężczyzna nie może teraz, jako właściciel firmy odpowiadać za sprzedaż "Cząstki Boga”.

- Jakub G. jest jedynie udziałowcem spółki - wyjaśniał mec. Krystoń. - Nie pełnił funkcji kierowniczej, bo nie mógł. Był bowiem wcześniej karany. Nawet, gdyby objął taką funkcję, to podjęte przez niego decyzje byłyby nieważne.

Sklep przy ul. Furmańskiej kilka razy była zamykany przez sanepid. Właściciel i ekspedientka zostali zatrzymani w marcu tego roku. Kobieta przyznała, że pracowała w sklepie, ale nie wiedziała, że sprzedaje dopalacze. Teraz oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.

Wniosek o umorzenie sprawy zostanie rozpatrzony na początku grudnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: dopalacze sąd narkotyki
pax
Ajjjjjjaaajjjaaaajjjj
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pax
pax (8 października 2014 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

pustki spowodowanej bezbożnym stylem życie nie zapełnia żadne rzeczy tego świata i nawet największe skarby - epidemia depresji i problemów psychicznych będzie dramatycznie się wzmagać, tak jak alkoholizm, narkomania którymi to ludzie chcą zmienić swoje emocje, swój nieszczęśliwy stan a tylko pogarszają go. Jedyne prawdziwe lekarstwo ludzie odrzucają przez to że wolą miłość do pieniędzy, grzechu i zdemoralizowanego świata ,,,,,"Grzeszników ściga nieszczęście, lecz nagrodą sprawiedliwych jest szczęście." - Księga Przysłów Salomona 13:21_______oto lekarstwo : "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. (29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie." - Ewangelia Mateusza rozdział 11 wersety : 28-30. Biblia Warszawska

Youtube : Uwolnienie z narkotyków i przemiana życia- Przemek Komsta

Google : Sprzedają nieskończony skarb za 80 złotych

Rozwiń
Ajjjjjjaaajjjaaaajjjj
Ajjjjjjaaajjjaaaajjjj (8 października 2014 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pan Jakub G. jest niewinny , bo wcześniej był karany , a kobieta nic nie wiedziała , tylko sprzedawała . Biedni ludzie . Za co ich karać ? Przecież jedno z nich i tak już kiedyś ukarano . Ech , czepiają się za jakąś tam głupią "cząstkę boga ".

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!