piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Prof. Chazan z nagrodą KUL. Za niezabijanie dzieci

Dodano: 26 marca 2015, 19:15
Autor: aa

Było o odwadze i wysoce niesprawiedliwej i niegodziwej karze jaką za niedokonanie aborcji poniósł były dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie prof. Bogdan Chazan. Wczoraj lekarz pochodzący z Kościeniewicz koło Białej Podlaskiej otrzymał nagrodę Towarzystwa Naukowego KUL.

Prof. Chazan otrzymał nagrodę za "wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego”, za całokształt działalności jako naukowca i lekarza.

- Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego zarząd przyznał przede wszystkim za działalność na stanowisku dyrektora szpitala, w którym nie dokonywano aborcji czyli zabijania dzieci w ciele matki - wskazywał podczas laudacji ks. prof. Józef Krukowski, wiceprezes Towarzystwa Naukowego KUL. - A w szczególności za jego odważną decyzję w sprawie niedokonana aborcji dziecka przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej opieki nad matką i jej chorym dzieckiem. Mimo nacisku wywieranego przez różne grupy.

Wiceprezes TN KUL podkreślał, że karę, którą poniósł profesor - został odwołany ze stanowiska - jest "wysoce niesprawiedliwa i niegodziwa”. Podkreślał też, że przyznana prof. Chazanowi nagroda jest wielowymiarowa.

- Jest to wyraz naszego szczególnego uznania za jego odwagę w obronie podstawowych wartości ludzkich w szczególności prawa do życia i wolności sumienia - wskazywał ks. prof. Krukowski. - Jednocześnie jest to postulat, aby krzywda, jaka go dotknęła została naprawiona. Zaś niesprawiedliwa ustawa o zawodach lekarza, która jest aksjologicznym bublem legislacyjnym rychło została znowelizowana. Tak aby każdy lekarz ginekolog i położnik mógł bezpiecznie kierować się klauzula sumienia a organy władzy nie mogły go za to karać.

Prof. Chazan otrzymał nagrodę w czwartek podczas publicznego zebrania TN KUL. W uroczystości uczestniczyli m.in. prof. Jan Oleszczuk, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Jest wśród lekarzy, który podpisali tzw. deklarację wiary.
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 marca 2017 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
morderca dzieci
Rozwiń
Gość
Gość (29 marca 2017 o 03:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sumienie pozwoliło mu skazać dziecko na śmierć w męczarniach i matkę na patrzenie na to. Brawo. Jak się dorabiał na aborcjach to sumienie milczało.
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2017 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
każdy kto z nim pracował mówi że to karierowicz, któremu nie zależało na zdobywaniu wiedzy tylko kasy ( m.in. na skrobankach) oraz posadek w szpitalach etc . teraz udaje świętego
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2017 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Chazan sam mówił że w przeszłości zrobił tysiące skrobanek!
Rozwiń
Ojciec i syn
Ojciec i syn (24 kwietnia 2015 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie neguje wiedzy Tego gościa, niestety Jego morale to dno.

Brak odruchów człowieczeństwa kryte za sloganami i pozerstwem,

nie mające nic wspólnego z rozumieniem problemów matek i ich "potworków"

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!