czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Prof. Chazan z nagrodą KUL. Za niezabijanie dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2015, 19:15
Autor: aa

Było o odwadze i wysoce niesprawiedliwej i niegodziwej karze jaką za niedokonanie aborcji poniósł były dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie prof. Bogdan Chazan. Wczoraj lekarz pochodzący z Kościeniewicz koło Białej Podlaskiej otrzymał nagrodę Towarzystwa Naukowego KUL.

Prof. Chazan otrzymał nagrodę za "wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego”, za całokształt działalności jako naukowca i lekarza.

- Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego zarząd przyznał przede wszystkim za działalność na stanowisku dyrektora szpitala, w którym nie dokonywano aborcji czyli zabijania dzieci w ciele matki - wskazywał podczas laudacji ks. prof. Józef Krukowski, wiceprezes Towarzystwa Naukowego KUL. - A w szczególności za jego odważną decyzję w sprawie niedokonana aborcji dziecka przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej opieki nad matką i jej chorym dzieckiem. Mimo nacisku wywieranego przez różne grupy.

Wiceprezes TN KUL podkreślał, że karę, którą poniósł profesor - został odwołany ze stanowiska - jest "wysoce niesprawiedliwa i niegodziwa”. Podkreślał też, że przyznana prof. Chazanowi nagroda jest wielowymiarowa.

- Jest to wyraz naszego szczególnego uznania za jego odwagę w obronie podstawowych wartości ludzkich w szczególności prawa do życia i wolności sumienia - wskazywał ks. prof. Krukowski. - Jednocześnie jest to postulat, aby krzywda, jaka go dotknęła została naprawiona. Zaś niesprawiedliwa ustawa o zawodach lekarza, która jest aksjologicznym bublem legislacyjnym rychło została znowelizowana. Tak aby każdy lekarz ginekolog i położnik mógł bezpiecznie kierować się klauzula sumienia a organy władzy nie mogły go za to karać.

Prof. Chazan otrzymał nagrodę w czwartek podczas publicznego zebrania TN KUL. W uroczystości uczestniczyli m.in. prof. Jan Oleszczuk, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Jest wśród lekarzy, który podpisali tzw. deklarację wiary.
  Edytuj ten wpis
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 marca 2017 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
morderca dzieci
Rozwiń
Gość
Gość (29 marca 2017 o 03:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sumienie pozwoliło mu skazać dziecko na śmierć w męczarniach i matkę na patrzenie na to. Brawo. Jak się dorabiał na aborcjach to sumienie milczało.
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2017 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
każdy kto z nim pracował mówi że to karierowicz, któremu nie zależało na zdobywaniu wiedzy tylko kasy ( m.in. na skrobankach) oraz posadek w szpitalach etc . teraz udaje świętego
Rozwiń
Gość
Gość (28 marca 2017 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Chazan sam mówił że w przeszłości zrobił tysiące skrobanek!
Rozwiń
Ojciec i syn
Ojciec i syn (24 kwietnia 2015 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie neguje wiedzy Tego gościa, niestety Jego morale to dno.

Brak odruchów człowieczeństwa kryte za sloganami i pozerstwem,

nie mające nic wspólnego z rozumieniem problemów matek i ich "potworków"

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!