piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Prof. Marian Harasimiuk nadal rektorem UMCS

Dodano: 19 kwietnia 2002, 21:41

Na przedwyborczej giełdzie szanse obydwu kandydatów do urzędu rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, profesorów Mariana Harasimiuka i Ziemowita Jacka Pietrasia, oceniano jako równe. Tymczasem już po godzinie, bo stało się to w pierwszej turze, na kadencję 2002-2005 wybrano dotychczasowego szefa uczelni, prof. Mariana Harasimiuka.

Nowy stary rektor wyniki głosowania przyjął z nieukrywaną ulgą. Za jego kandydaturą opowiedziało się 124 spośród 196 elektorów, za prof. Ziemowitem J. Pietrasiem 64, obydwóch kandydatów skreśliło 8 wyborców.
Jego Magnificencja prof. M. Harasimiuk zadeklarował usilną pracę na rzecz uniwersytetu, zgodnie z przedstawionym w czasie kampanii wyborczej programem, którego hasło brzmi: "Kontynuujmy zmiany”. Zaprosił też kontrkandydata i jego sztab na piwo. Prof. Z. J. Pietraś pogratulował zwycięstwa, wyraził nadzieję, że przedwyborcza dyskusja będzie wstępem do przygotowania strategii rozwoju uczelni, w której większa autonomia przypadnie wydziałom. I przyjął zaproszenie. Z "drużyną Harasimiuka” do kawiarni w Chatce Żaka udał się tylko on. Rozprawiano o przyszłości uniwersytetu, ale już na luzie. Za osiem piw zapłacił prof. Jan Pomorski, co zostało odebrane jako zapowiedź jego startu na pierwszego prorektora w wyborach dalszych władz UMCS. Prof. Pietraś zapowiedział relaks na ulubionym rowerze.
Powierzenie urzędu rektorskiego prof. M. Harasimiukowi tak skomentował jeden z elektorów, prof. Andrzej Kidyba: - Wybory był mniej emocjonalne aniżeli te sprzed trzech lat. Dowodzi to, iż społeczność akademicka zaakceptowała styl i dotychczasowy, mający być kontynuowany, program prof. Harasimiuka. Dzięki temu, że było dwóch kandydatów, miała miejsce ważna dyskusja o przyszłości uniwersytetu. Ja osobiście za najpilniejszą widzę potrzebę dania większej samodzielności wydziałom - stwierdził.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!