Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2013 r.
14:09
Edytuj ten wpis

Prof. Zaleski wraca do Brukseli. "Na dziś jestem w PO, ale życie pokaże"

0 9 A A
Profesor KUL Zbigniew Zaleski
Profesor KUL Zbigniew Zaleski

Profesor KUL Zbigniew Zaleski, który w latach 2004–2009 był eurodeputowanym Platformy Obywatelskiej zapowiada, że zastąpi w europarlamencie prof. Lenę Kolarską-Bobińską. Pani profesor została ministrem nauki i szkolnictwa wyższego i musi zrzec się mandatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Będzie pan znów europosłem?

- Jestem gotów objąć mandat po dopełnieniu wszystkich formalności. Zdaję sobie sprawę, że w maju kończy się obecna kadencja, ale mam nadzieję, że uda mi się w tym czasie przysłużyć Polsce.

• To była trudna decyzja?

- Wielkich emocji nie było, choć przyznam, że jest to duże zobowiązanie. Europarlament to znane mi miejsce i jest tam sporo pracy.

• Pytam, bo po tym, jak przegrał pan wybory w 2009 roku, odsunął się pan od polityki.

- Zwolniłem, byłem mniej aktywny. Prawda jest taka, że nie bardzo mnie gdzieś chcieli. Niczego mi nie proponowano. Nie dostałem się do europarlamentu, ale uzyskałem dobry wynik. Wielu ludzi na mnie stawiało i to był dla mnie znak.

• Nadal jest pan w Platformie Obywatelskiej?

- Na dzisiaj tak. Zobaczymy co życie pokaże i jak będzie wyglądała nasza współpraca. Dla mnie najważniejsze jest, by województwo lubelskie przestało być Polską "B”.

• Czym będzie się pan zajmował w Brukseli?

- Dołączę do chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej. Jest sporo ważnych tematów, jak kryzys gospodarczy, czy problemy światopoglądowe ludzi. Na pewno będę walczył o pieniądze na edukację. Może moim głosem uda mi się włożyć jedno ziarenko, które pomoże Polsce.

• Będzie pan się ubiegał w maju o reelekcję?

- To pytanie do władz partyjnych, ale myślę, że będą stawiać na młodych ludzi.

• Jaki wpływ na decyzję o powrocie do Brukseli miały kwestie finansowe?

- W pewnym wieku ma się inne priorytety. Praca europosła nie jest łatwa i musi być wynagradzana. Ja nie mam na to wpływu.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:32

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Avatar
Josef / 22 listopada 2013 o 00:37

No niech idzie do Brukseli ,bo i tak nie ma z niego pożytku,t.j z Kolarskiej ,ktora robiła w Lublinie dobre wrażenie jako spadochroniarka,jeszcze żeby była młoda?Ale czy  władzom KUL-u nie wstyd,że mają  prof.ze złodzuiejskiej partII??? Może lepiej by było za facetem zamknąć raz na zawsze drzwi,bo on znowu sie bedzie wpychał przez PIS,PSL,czy SLD,bo jemu głównie chodzi o koryto.Wspomnimy także,Kolarskliej ,ktora niczego nie zxrobi ,bo jest zwykłą nieudacznicą,a juz Tuskowi taki skład został i gdyby nie faryzejscy gumo filcowi ,to temat byłby rozwiązany!!!!

No niech idzie do Brukseli ,bo i tak nie ma z niego pożytku,t.j z Kolarskiej ,ktora robiła w Lublinie dobre wrażenie jako spadochroniarka,jeszcze żeby była młoda?Ale czy  władzom KUL-u nie wstyd,że mają  prof.ze złodzuiejskiej partII??? Może lepiej by było za facetem zamknąć raz na zawsze drzwi,bo on znowu sie bedzie wpychał przez PIS,PSL,czy SLD,bo jemu głównie chodzi o koryto.Wspomnimy także,Kolarskliej ,ktora niczego nie zxrobi ,bo jest zwykłą nieudacznicą,a juz Tuskowi taki skład został i gdyby nie faryzejscy gumo filcowi ,t... rozwiń

Avatar
żydokomuna / 21 listopada 2013 o 17:48

napiszcie o Dróżdżu,Kurkowskim,Machnaczu,Moni Flisiak, Nowaku,Schetynie i Tusku,dodajcie jeszcze ze 100 nazwisk i całe PO

Avatar
Romek Dmowski / 21 listopada 2013 o 17:36

ja pójdę zagłosuję na ONR!

Dziennikarze dzw może byście wyjaśnili ludowi o co chodzi z tą peowsko-złodzijską aferą i kto za tym stoi!

Avatar
Gość / 21 listopada 2013 o 17:25

Zastanówcie się jak bedziecie głosować w przyszłości

ja pier.... w ogóle nie chodzę głosować,po wuj, jak odkąd rządy objęły pieprzone solidaruchy na czele z bolkiem z lat 90 popadamy z roku na rok coraz to w gorszą ruinę

Avatar
Gość / 21 listopada 2013 o 17:22

biedacy poświęcają sie dla kraju, pracują tak jak ja za 1300 zł netto, gdzie jak zabraknie na chleb to człowiek sobie pożyczy od sąsiadki, szkoda mi ich, jak oni się muszą poświęcać dla innych, tutaj tj. w kraju już nam stworzyli ten dobrobyt w łapaniu obojętnie jakiej pracy aby nie umrzeć z głodu, to teraz z zagranicy nam przywiozą kupę euro i będą nam  je rozdawać za darmo

Avatar
rodak / 21 listopada 2013 o 16:36

Desant z Warszawy zostawił społeczenstwo lubelszczyzny.Zastanówcie się jak bedziecie głosować w przyszłości

Avatar
Gość / 21 listopada 2013 o 15:54

PO banda złodziei!!!

Avatar
XYZ / 21 listopada 2013 o 14:29

WŁAŚCIWY CZŁOWIEK NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU  !!!! GRATULUJĘ PANIE PROFESORZE

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:32

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Avatar
Josef / 22 listopada 2013 o 00:37

No niech idzie do Brukseli ,bo i tak nie ma z niego pożytku,t.j z Kolarskiej ,ktora robiła w Lublinie dobre wrażenie jako spadochroniarka,jeszcze żeby była młoda?Ale czy  władzom KUL-u nie wstyd,że mają  prof.ze złodzuiejskiej partII??? Może lepiej by było za facetem zamknąć raz na zawsze drzwi,bo on znowu sie bedzie wpychał przez PIS,PSL,czy SLD,bo jemu głównie chodzi o koryto.Wspomnimy także,Kolarskliej ,ktora niczego nie zxrobi ,bo jest zwykłą nieudacznicą,a juz Tuskowi taki skład został i gdyby nie faryzejscy gumo filcowi ,to temat byłby rozwiązany!!!!

No niech idzie do Brukseli ,bo i tak nie ma z niego pożytku,t.j z Kolarskiej ,ktora robiła w Lublinie dobre wrażenie jako spadochroniarka,jeszcze żeby była młoda?Ale czy  władzom KUL-u nie wstyd,że mają  prof.ze złodzuiejskiej partII??? Może lepiej by było za facetem zamknąć raz na zawsze drzwi,bo on znowu sie bedzie wpychał przez PIS,PSL,czy SLD,bo jemu głównie chodzi o koryto.Wspomnimy także,Kolarskliej ,ktora niczego nie zxrobi ,bo jest zwykłą nieudacznicą,a juz Tuskowi taki skład został i gdyby nie faryzejscy gumo filcowi ,t... rozwiń

Avatar
żydokomuna / 21 listopada 2013 o 17:48

napiszcie o Dróżdżu,Kurkowskim,Machnaczu,Moni Flisiak, Nowaku,Schetynie i Tusku,dodajcie jeszcze ze 100 nazwisk i całe PO

Avatar
Romek Dmowski / 21 listopada 2013 o 17:36

ja pójdę zagłosuję na ONR!

Dziennikarze dzw może byście wyjaśnili ludowi o co chodzi z tą peowsko-złodzijską aferą i kto za tym stoi!

Avatar
Gość / 21 listopada 2013 o 17:25

Zastanówcie się jak bedziecie głosować w przyszłości

ja pier.... w ogóle nie chodzę głosować,po wuj, jak odkąd rządy objęły pieprzone solidaruchy na czele z bolkiem z lat 90 popadamy z roku na rok coraz to w gorszą ruinę

Avatar
Gość / 21 listopada 2013 o 17:22

biedacy poświęcają sie dla kraju, pracują tak jak ja za 1300 zł netto, gdzie jak zabraknie na chleb to człowiek sobie pożyczy od sąsiadki, szkoda mi ich, jak oni się muszą poświęcać dla innych, tutaj tj. w kraju już nam stworzyli ten dobrobyt w łapaniu obojętnie jakiej pracy aby nie umrzeć z głodu, to teraz z zagranicy nam przywiozą kupę euro i będą nam  je rozdawać za darmo

Avatar
rodak / 21 listopada 2013 o 16:36

Desant z Warszawy zostawił społeczenstwo lubelszczyzny.Zastanówcie się jak bedziecie głosować w przyszłości

Avatar
Gość / 21 listopada 2013 o 15:54

PO banda złodziei!!!

Avatar
XYZ / 21 listopada 2013 o 14:29

WŁAŚCIWY CZŁOWIEK NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU  !!!! GRATULUJĘ PANIE PROFESORZE

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!