niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Prof. Zdzisław Targoński rektorem AR

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2002, 22:12

Blisko dwustu elektorów wybrało wczoraj prof. Zdzisława Targońskiego na rektora Akademii Rolniczej na najbliższą kadencję.
Do rektorskiego fotela startowało aż sześcioro kandydatów: prof. Grażyna Jeżewska z Wydz. Biologii i Hodowli Zwierząt, prof. Fraciszek Kluza oraz prof. Andrzej Kusz obydwaj z Wydz. Techniki Rolniczej, prof. Zygmunt Litwińczuk z Wydz. Biologii i Hodowli Zwierząt, prof. Zbigniew Pomorski z Wydz. Medycyny Weterynaryjnej oraz prof. Zdzisław Targoński z Wydz. Rolniczego.
Po pierwszym głosowaniu na placu boju pozostali tylko dwaj profesorowie: Zygmunt Litwińczuk i Zdzisław Targoński. Pierwszy w trakcie kampanii wyborczej przedstawił m.in. sugestywny program rozwoju uczelni. Natomiast drugi dał się już poznać jako członek kierownictwa uczelni. W okresie ostatnich dwóch kadencji był prorektorem ds. studenckich i dydaktyki, a wcześniej prodziekanem na macierzystym wydziale, na którym kieruje Katedrą Technologii Przemysłu Rolno-Spożywczego i Przechowalnictwa. Po obliczeniu wyników okazało się, że 128 elektorów opowiedziało się za Z. Targońskim, 62 oddało głos na Z. Litwińczuka, pięć osób się wstrzymało.
Jako pierwszy złożył gratulacje zwycięzcy dotychczasowy rektor AR prof. Marian Wesołowski. W odpowiedzi usłyszał od Zdzisława Targońskiego, który - jak się okazuje - jest 10. rektorem lubelskiej AR, iż będzie kontynuował dzieło poprzedników, szczególnie w tworzeniu nowych - odpowiadających potrzebom rynku pracy - kierunków studiów, rozbudowy uczelni, nawiązywaniu współpracy ze światem.
Dziennikowi rektor-elekt powiedział: - Już w najbliższych dniach przy ul. Skromnej wmurujemy kamień węgielny pod nowy Wydział Nauki o Żywności. Wykładany tu będzie m.in. obrót towarowy i obsługa celna, co wiąże się z nieodległym już utworzeniem wschodniej granicy UE na Lubelszczyźnie. Podejmiemy przygotowania do rozbudowy bazy badawczej w oparciu o Agro II, budowy obiektów sportowych na Felinie. Chcemy zapewnić każdemu zainteresowanemu studentowi możliwość odbycia zagranicznej praktyki, czy stażu, po wcześniejszym poznaniu języków...

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!