Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2014 r.
18:07
Edytuj ten wpis

Profesor UMCS jedynką listy PiS do PE? Nie było go na liście przesłanej do centrali

11 25 A A

Nie Mirosław Piotrowski a Waldemar Paruch zajmie prawdopodobnie pierwsze miejsce na lubelskiej liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory największe szanse na zostanie "lokomotywą” lubelskiej listy dawano obecnemu europosłowi Mirosławowi Piotrowskiemu. Profesor KUL nie jest członkiem PiS, ale ma silne poparcie Radia Maryja. W przeszłości dwukrotnie był wybierany do PE z pierwszego miejsca na liście. I teraz przyznawał, że dostał propozycję kolejnego startu w wyborach od krajowych władz Prawa i Sprawiedliwości. - Dostałem propozycję, ale zobowiązałem się nie mówić o szczegółach. Decyzję już podjąłem - potwierdza Piotrowski. Wygląda jednak na to, że obecny europoseł będzie musiał zadowolić się drugim miejscem na liście. Według najnowszych doniesień "jedynka” ma przypaść prof. Waldemarowi Paruchowi, członkowi rady programowej PiS i politologowi z UMCS. W 2011 startował on w wyborach do Sejmu z drugiego miejsca w okręgu krośnieńskim, ale mandatu nie zdobył. Teraz potwierdza, że dostał propozycję od PiS. - Rozmowy ze mną były prowadzone od dłuższego czasu, ale o wszystkim ostatecznie zadecyduje komitet polityczny partii - zastrzega profesor. - Jeśli władze krajowe podejmą taką decyzję, to będzie dla mnie honorem wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego - deklaruje.
Poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef regionalnego PiS przyznaje, że prof. Parucha nie było na liście proponowanych kandydatur, którą wysłano z Lublina do centrali. - Ważne jednak, że jest on związany z naszym regionem i od dawna z nami współpracuje. To bardzo dobry politolog i ekspert w dziedzinie polityki międzynarodowej. Z pewnością byłby lepszym kandydatem niż wielu innych - komentuje Michałkiewicz. Na liście, którą władze lubelskiego PiS wysłały wcześniej do Warszawy znaleźli się m. in.: posłanka Elżbieta Kruk, senator Grzegorz Czelej, radni sejmiku województwa Ewa Dumkiewicz-Sprawka i Marek Wojciechowski i lokalny działacz partii Tomasz Miszczuk. Władze krajowe oficjalne listy ogłoszą prawdopodobnie w najbliższą sobotę.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosia / 31 marca 2014 o 08:32

Co obecni posłowie zrobili ?!?!?!?! Przypominam !!! --> Akta - dowiedzieliśmy się z neta, zakaz wędzenia-dowiedzieliśmy się z mediów !!!  Pytam wszystkich !!! Co dowiedzieliście się od obecnego europosła ?!?!?!?!?! 

Avatar
korona / 31 marca 2014 o 08:29

A ja uważam, że powinniśmy głosować na nowe osoby z nowych partii !!!  Trzeba być niespełna rozumu, aby głosować tak samo oczekiwać innych wyników !!! 

Avatar
observer / 22 marca 2014 o 16:53

Z braku laku wsadzili jakiegoś profesorka.To już prędzej jakiś spadochroniarz pisowski by wygrał.

Avatar
antoś / 22 marca 2014 o 11:29

Żal mi lubelszczyzny szczególnie jej mieszkańców którym wydaje się że jak zagłosuje na pis to odda głos na wyrazicieli ich pogladów. A tak naprawdę sami skazują się na niebyt. Bieda w naszym regionie powoduje że ludzie głosują na tych od których słyszą obiecanki niczym nie pokryte obietnice. Bo co to jest właściwie PiS ano to jest socjalistyczna partia o konserwatywnym poglądzie światopogladowym choć tak naprawdę ciężko ich zakwalifikować. Tak naprawdę poza jadem i negowaniem wszystkiego stawianiem Polaka przeciwko Polakowi nic więcej o nich powiedzieć się nie da. Ogólnie to zguba dla lubelszczyzny. 

Żal mi lubelszczyzny szczególnie jej mieszkańców którym wydaje się że jak zagłosuje na pis to odda głos na wyrazicieli ich pogladów. A tak naprawdę sami skazują się na niebyt. Bieda w naszym regionie powoduje że ludzie głosują na tych od których słyszą obiecanki niczym nie pokryte obietnice. Bo co to jest właściwie PiS ano to jest socjalistyczna partia o konserwatywnym poglądzie światopogladowym choć tak naprawdę ciężko ich zakwalifikować. Tak naprawdę poza jadem i negowaniem wszystkiego stawianiem Polaka przeciwko Polakowi nic więcej o n... rozwiń

Avatar
Gość / 22 marca 2014 o 11:21

Co ten PiS właściwie dla lubelszczyzny zrobił, to zmarnowany głos. Paruch z politologii - kto go zna nikt na niego nie zaglosuje, zaś Pan Piotrowski nic kompletnie nic nie zrobił dla naszego regionu, te kandydatury to jakieś żarty. PiS jak zawsze liczy na to że nawciska ciemnoty ludziom naobiecuje i już będzie miał głosy. Uchroń nas Panie od tej zarazy

Avatar
Josef / 19 marca 2014 o 11:19

PIS zaczyna grać na przegraną,no cóż stanie się tak na własne życzenie.Nieporozumieniem jest wystawianie profesorów ,bo ta grupa zawodowa wyjątkowo się do tego nie nadaje!!! Ale jak "Bóg ma kogoś ukarać to wpierw mu rozum odejmuje".Tak się dzieje i z PIS-em!

Avatar
Gość / 19 marca 2014 o 09:46

żaden tam Paruch jak już głosować to tylko na Piotrowskiego

Avatar
Gość / 19 marca 2014 o 09:45

no i na co Mu jescze PiS da?

Avatar
GS / 18 marca 2014 o 22:04

Krótko i na temat: Po cholerę humaniści (notabene i jeden i drugi) ładują się w obszary o których nie mają zielonego pojęcia.

Nic mnie nie obchodzą ich tytuły naukowe skoro i tak ich nie wykorzystają dla dobra Polaków. Piotrowski przez 2 kadencje zainkasował niezła kasę i jakoś nie widać śladu po nim na Lubelszczyznie..

Teraz ten drugi, jakis import z południa o rozbieganych z chytrości oczkach. 

Niech zapomną o poparciu.

Avatar
1 / 18 marca 2014 o 21:41

Ja tam i tak zagłosuję na pana Piotrowskiego bo to dobry merytorycznie przygotowany do posłowania w Brukseli i Strasburgu kandydat.

Pozdrawiam

podobnie uważam jak kolega Bolek

Avatar
Gosia / 31 marca 2014 o 08:32

Co obecni posłowie zrobili ?!?!?!?! Przypominam !!! --> Akta - dowiedzieliśmy się z neta, zakaz wędzenia-dowiedzieliśmy się z mediów !!!  Pytam wszystkich !!! Co dowiedzieliście się od obecnego europosła ?!?!?!?!?! 

Avatar
korona / 31 marca 2014 o 08:29

A ja uważam, że powinniśmy głosować na nowe osoby z nowych partii !!!  Trzeba być niespełna rozumu, aby głosować tak samo oczekiwać innych wyników !!! 

Avatar
observer / 22 marca 2014 o 16:53

Z braku laku wsadzili jakiegoś profesorka.To już prędzej jakiś spadochroniarz pisowski by wygrał.

Avatar
antoś / 22 marca 2014 o 11:29

Żal mi lubelszczyzny szczególnie jej mieszkańców którym wydaje się że jak zagłosuje na pis to odda głos na wyrazicieli ich pogladów. A tak naprawdę sami skazują się na niebyt. Bieda w naszym regionie powoduje że ludzie głosują na tych od których słyszą obiecanki niczym nie pokryte obietnice. Bo co to jest właściwie PiS ano to jest socjalistyczna partia o konserwatywnym poglądzie światopogladowym choć tak naprawdę ciężko ich zakwalifikować. Tak naprawdę poza jadem i negowaniem wszystkiego stawianiem Polaka przeciwko Polakowi nic więcej o nich powiedzieć się nie da. Ogólnie to zguba dla lubelszczyzny. 

Żal mi lubelszczyzny szczególnie jej mieszkańców którym wydaje się że jak zagłosuje na pis to odda głos na wyrazicieli ich pogladów. A tak naprawdę sami skazują się na niebyt. Bieda w naszym regionie powoduje że ludzie głosują na tych od których słyszą obiecanki niczym nie pokryte obietnice. Bo co to jest właściwie PiS ano to jest socjalistyczna partia o konserwatywnym poglądzie światopogladowym choć tak naprawdę ciężko ich zakwalifikować. Tak naprawdę poza jadem i negowaniem wszystkiego stawianiem Polaka przeciwko Polakowi nic więcej o n... rozwiń

Avatar
Gość / 22 marca 2014 o 11:21

Co ten PiS właściwie dla lubelszczyzny zrobił, to zmarnowany głos. Paruch z politologii - kto go zna nikt na niego nie zaglosuje, zaś Pan Piotrowski nic kompletnie nic nie zrobił dla naszego regionu, te kandydatury to jakieś żarty. PiS jak zawsze liczy na to że nawciska ciemnoty ludziom naobiecuje i już będzie miał głosy. Uchroń nas Panie od tej zarazy

Avatar
Josef / 19 marca 2014 o 11:19

PIS zaczyna grać na przegraną,no cóż stanie się tak na własne życzenie.Nieporozumieniem jest wystawianie profesorów ,bo ta grupa zawodowa wyjątkowo się do tego nie nadaje!!! Ale jak "Bóg ma kogoś ukarać to wpierw mu rozum odejmuje".Tak się dzieje i z PIS-em!

Avatar
Gość / 19 marca 2014 o 09:46

żaden tam Paruch jak już głosować to tylko na Piotrowskiego

Avatar
Gość / 19 marca 2014 o 09:45

no i na co Mu jescze PiS da?

Avatar
GS / 18 marca 2014 o 22:04

Krótko i na temat: Po cholerę humaniści (notabene i jeden i drugi) ładują się w obszary o których nie mają zielonego pojęcia.

Nic mnie nie obchodzą ich tytuły naukowe skoro i tak ich nie wykorzystają dla dobra Polaków. Piotrowski przez 2 kadencje zainkasował niezła kasę i jakoś nie widać śladu po nim na Lubelszczyznie..

Teraz ten drugi, jakis import z południa o rozbieganych z chytrości oczkach. 

Niech zapomną o poparciu.

Avatar
1 / 18 marca 2014 o 21:41

Ja tam i tak zagłosuję na pana Piotrowskiego bo to dobry merytorycznie przygotowany do posłowania w Brukseli i Strasburgu kandydat.

Pozdrawiam

podobnie uważam jak kolega Bolek

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 0 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 0 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 1

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 0 15

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 4

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 7

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 35

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 6

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 11

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 5 4

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 27 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!