Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2013 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Prokurator prześwietla komendanta VII Komisariatu w Lublinie

0 17 A A
Komendant Piotr Kuczmara (Jacek Świerczyński)
Komendant Piotr Kuczmara (Jacek Świerczyński)

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące Piotra Kuczmary, komendanta VII Komisariatu w Lublinie. Chodzi o posiadanie narkotyków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Podstawą wszczęcia śledztwa były materiały przekazane przez policję, pochodzące z jej wewnętrznego postępowania – wyjaśnia Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Sprawa trafiła do śledczych ze Świdnika, gdzie 30 października zapadła oficjalna decyzja o wszczęciu śledztwa.

– Chodzi o złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – wyjaśnia Sylwester Woźniak, prokurator rejonowy w Świdniku. – Śledztwo dotyczy jednego z wyższych funkcjonariuszy policji w Lublinie. Na obecnym etapie prowadzone jest "w sprawie”, a nie przeciwko komuś. Nie można więc mówić o stawianiu konkretnych zarzutów.

Czy sprawa dotyczy komendanta lubelskiej "siódemki” ? – Nie mogę zaprzeczyć – przyznaje Woźniak. – To szczególne postępowanie. Ze względu na jego dobro nie mogę zdradzać żadnych szczegółowych informacji.

Śledczy przesłuchali już pierwszych świadków, byłych podwładnych komendanta Kuczmary.

– Dopóki śledztwo nie będzie prowadzone przeciwko policjantowi, nie będzie żadnych pochopnych decyzji – wyjaśnia insp. Dariusz Szkodziński, komendant miejski policji w Lublinie. – Nie znam przesłanek, na których opiera się prokuratura. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, wyciągnę surowe konsekwencję. Zapewniam jednak, że gdyby komendant posiadał narkotyki, to nie pracowałby już w policji.

Przełożeni policjanta podejrzewają, że śledztwo może być wynikiem wewnętrznych konfliktów. Przyznają, że Kuczmara lubił "przykręcić śrubę”. Próbowaliśmy porozmawiać o sprawie z samym komendantem. Odmówił rozmowy na inne tematy, niż otwarcie nowej siedziby VII Komisariatu, w którym wczoraj uczestniczył.

Policjanci z "wydziału wewnętrznego” badali nie tylko wątek narkotykowy. Sprawdzali również sygnały o rzekomym przekraczaniu uprawnień przez komendanta. Tych informacji nie potwierdzono.

Nie pierwsze kłopoty komendanta

W styczniu ub. roku pijany policjant w cywilu awanturował się przy ul. Głębokiej. Obrażał interweniujących mundurowych.

Patrol zawiózł go do IV Komisariatu w Lublinie. Awanturnika zabrał do domu właśnie Piotr Kuczmara. Ówczesny komendant III Komisariatu, a prywatnie – szwagier pijanego policjanta. Panowie bez przeszkód odjechali do domu. Awanturnika nikt nawet nie przebadał alkomatem.

Dopiero po naszej interwencji przełożeni wszczęli postępowanie dyscyplinarne wobec obu policjantów. Mateusz B., szwagier komendanta, dostał naganę. Z kolei Piotra Kuczmarę "ukarano” przeniesieniem na równorzędne stanowisko w jednostce przy ul. Okopowej.

Od paru miesięcy komendant dowodzi VII Komisariatem, którego nową siedzibę otwarto wczoraj przy ul. Wyżynnej.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 06:56
to dobry strzał.... był
Avatar
O.O / 9 grudnia 2013 o 21:21

Nikt sie nie zastanowil, ze to moze prowokacja? A moze bardzo komus zalezy na tym aby czlowieka usunac z Policji? Metoda "na narkotyki" bardzo jest popularna w Fed.Rosyjskiej, Bialorusi i Ukrainie...Czytajcie miedzy wierszami...Moze BSW poszuka u podstaw???

Avatar
bodzio / 6 grudnia 2013 o 17:47

Kuczmara "przykręca śrubę" aby pokazać przełożonym jaki jest dobry.Tak naprawdę ten gość zawsze dobierał sobie zastępców, którzy odwalali za niego robote, bo byli bardziej kompetentni.

Ten arogant zawsze panoszył się jak pan i władca, a jego "kulturalne" zachowanie wobec podwładnych to już legenda. Może teraz go spuszczą. 

Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 15:53

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

rozwiń
Avatar
J / 6 grudnia 2013 o 15:06

Temu Panu powinni już podziękować.

Avatar
zibo / 6 grudnia 2013 o 14:25

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

rozwiń
Avatar
lolo / 6 grudnia 2013 o 12:53

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwarto... rozwiń

Avatar
Barbara Ubryk / 6 grudnia 2013 o 11:59

Jeżeli on stosował mobbing jako metodę zarządania personelem to mam nadzieję że go jasny szlag trafi bo ta zaraza morderczego kierowania podwładnymi to piekło dla osoby poddanej tej nieludzkiej torturze.

Avatar
julian / 6 grudnia 2013 o 11:39

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Avatar
liberator / 6 grudnia 2013 o 11:19

czasy się zmieniają a pan zawsze w komisjach

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 06:56
to dobry strzał.... był
Avatar
O.O / 9 grudnia 2013 o 21:21

Nikt sie nie zastanowil, ze to moze prowokacja? A moze bardzo komus zalezy na tym aby czlowieka usunac z Policji? Metoda "na narkotyki" bardzo jest popularna w Fed.Rosyjskiej, Bialorusi i Ukrainie...Czytajcie miedzy wierszami...Moze BSW poszuka u podstaw???

Avatar
bodzio / 6 grudnia 2013 o 17:47

Kuczmara "przykręca śrubę" aby pokazać przełożonym jaki jest dobry.Tak naprawdę ten gość zawsze dobierał sobie zastępców, którzy odwalali za niego robote, bo byli bardziej kompetentni.

Ten arogant zawsze panoszył się jak pan i władca, a jego "kulturalne" zachowanie wobec podwładnych to już legenda. Może teraz go spuszczą. 

Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 o 15:53

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

Julianie o czym ty marzysz? czesław (świadomie z małej litery) już nie pamięta co i o czym pisał. To zas...ńce, którzy uzurpują sobie prawo być tubą i wyrocznią społeczeństwa. Chleją, ćpają a jedyny ich argument to fakt, że mają pióro w ręku. Żenada a nie dziennikarstwo.

rozwiń
Avatar
J / 6 grudnia 2013 o 15:06

Temu Panu powinni już podziękować.

Avatar
zibo / 6 grudnia 2013 o 14:25

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

a ja mam nadzieję, że BSW zajmie się kiedyś "lewymi" rencistami policyjnymi i strażackimi,a co do publicznego opluwania to w pełni się zgadzam

rozwiń
Avatar
lolo / 6 grudnia 2013 o 12:53

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwartość mogę tylko jedno. Plunąć w twarz. Nie dziwię się ścierwojadom, że pąpują temat. Idzie sobota na schabowego trzeba zarobić. Niedobrze się robi jak patrzę na kunszt dziennikarski w "dzienniku" Tylko z dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem że chce mi się żygać jak czytam te rewelację.

A ja mam nadzieję, że kiedyś BSW i prokuratura pokusi się o to by ustalić kto i i z jakich powodów oplówa niekoiecznie Kuczmarę ale każdego innego. Takie czasy,że w policji znalazło się wielu popaprańców skrzywdzonych przez życie i uważają że sianie jadu to jedyna metoda. Tak!!! Chcę sprawnej policji! po to by spokojnie wyjść wieczorem na mmiasto, by idąc ulicą czuć się spokojnie i bezpiecznie. Kto z was tego nie chce?! Słucham? Kto? A jak wymaga to tylko w naszym interesie. A takieu gnojkowi, policyjnej mendzie której nie stać na otwarto... rozwiń

Avatar
Barbara Ubryk / 6 grudnia 2013 o 11:59

Jeżeli on stosował mobbing jako metodę zarządania personelem to mam nadzieję że go jasny szlag trafi bo ta zaraza morderczego kierowania podwładnymi to piekło dla osoby poddanej tej nieludzkiej torturze.

Avatar
julian / 6 grudnia 2013 o 11:39

Piszecie różne żeczy o ludziach często jak się póżniej okazuje nie prawdę bo to news bo to poczytne . Jestem ciekaw czy ten czesław co to pisał napisze na pierwszej stronie że nie miał racji

Avatar