sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Prokuratorzy idą na Chmielną

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2003, 18:21

Prokuratura Rejonowa Lublin Południe wyprowadza się z budynku przy ul. Skłodowkiej. Od poniedziałku prokuratorzy będą pracować przy ul. Chmielnej 10.

To już kolejny etap tułaczki prokuratorów, którzy do siedziby przy ul. Skłodowskiej wprowadzili się nieco ponad dwa lata temu. Wcześniej pracowali w budynku przy ul. Okopowej
Przeprowadzka rozpoczęła się wczoraj. Na Chmielnej (boczna ul. 3 Maja) prokuratorzy będą urzędować już od poniedziałku. Wczoraj zaczęto przenosić pierwszy biurowy sprzęt.
– Mimo przeprowadzki prokuratura będzie przez cały czas funkcjonować normalnie – zapewnia Wiesław Greszta, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie, który nadzoruje prokuratury rejonowe. – Do piątku działa w poprzednim miejscu.
Na Chmielnej prokuratura będzie wynajmować część budynku od Lubelskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego. Zajmie ponad 1,1 tys. mkw. na II, III i IV piętrze. Pomieszczenia są w większości nowe gdyż nadbudowano je na starym budynku. Greszta nie chciał ujawnić ile prokuratura zapłaci za wynajem. Wiadomo, że umowę zawarto na osiem lat.
W nowej siedzibie znacznie poprawią się warunki pracy. Wszyscy prokuratorzy otrzymają oddzielne pokoje. Będą osobne pomieszczenia na archiwum, lepsza sieć telefoniczna i komputerowa. W sumie prokuratura dostanie 56 pokoi, o około 10 więcej niż w dotychczasowej siedzibie. Część wyposażenia biurowego będzie nowa.
Prokuratura zajmowała budynek przy Skłodowskiej tylko nieco ponad dwa lata. Prokuratorzy przeprowadzili się tam na początku 2000 roku z ul. Okopowej, kiedy Prokuratura Rejonowa dla miasta Lublina podzieliła się na dwie jednostki Lublin Południe i Lublin Północ. Ta ostatnia została przy ul. Okopowej.
Co z budynkiem przy ul. Skłodowskiej? W ub. roku kupił go za 5,4 mln zł Naczelny Sąd Administracyjny. Obiekt ma przejść remont. NSA, który chce mieć w nim swą siedzibę, przeprowadzi się tam jesienią z obecnie zajmowanych pomieszczeń w biurowcu przy ul. Karłowicza.

Lublin Południe

Prokuratura Rejonowa Lublin Południe jest jedną z największych jednostek, które podlegają Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Obejmuje swym działaniem LSM, Czuby, osiedle Nałkowskich i Dziesiątą. Pracuje w niej 39 prokuratorów i 21 pracowników administracyjnych. Od poniedziałku będą dostępni pod numerem telefonu 534-03-68.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!