niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Prokuratura broni autora drastycznej wystawy

  Edytuj ten wpis

Prokurator stał się obrońcą, adwokat pouczał sędziego - tak dzisiejszy proces Łukasza Wróbla, autora antyaborcyjnej wystawy "Wybrać Życie”, którą lublinianie mogli oglądać w ubiegłym roku na placu Litewskim. Sędzia uznał sprawę za skomplikowaną. Wyrok wyda w przyszłą środę.

Dziś Sąd Okręgowy w Lublinie rozpatrywał apelację od wyroku Sądu Rejonowego, który skazał Wróbla na dwa tysiące złotych grzywny. W SR oskarżała go policja. Wczoraj do sprawy wkroczyła prokuratura, na polecenie prokuratury generalnej, która nakazała bronić Wróbla.

- Czyn obwinionego nie jest społecznie szkodliwy i wnoszę o umorzenie postępowania - powiedziała prokurator Lidia Sobestiańczuk-Jasim. Swego stanowiska nie uzasadniła.

Wróbla wczoraj w sądzie nie było. Reprezentował go tylko adwokat, Piotr Kwiecień. - Sprawa ma charakter polityczny - stwierdził. Wyliczył, że za prezentację tej samej wystawy sąd w Łodzi uniewinnił jego klienta, a sąd w Białymstoku uznał za winnego, ale nie wymierzył kary.

- Tak rozbieżne orzeczenia kompromitują wymiar sprawiedliwości - powiedział. - Sąd powinien w tej sprawie wystąpić z zapytaniem do Sądu Najwyższego. Jeśli tego nie zrobi, uczynią to inne czynniki (nie wyjaśnił, jakie czynniki - red.).

Przypomnijmy, że w Lublinie wystawa była prezentowana na placu Litewskim latem ub. roku. Składała się z fotografii pokazujących szczątki ludzkich płodów. Były one zestawione z drastycznymi zdjęciami ofiar wojny. Kilku lublinian zawiadomiło policję. Uważali, że tak drastyczne treści nie powinny być prezentowane w miejscu dostępnym m.in. dla dzieci. (ER)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!