Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2010 r.
17:42
Edytuj ten wpis

Prokuratura sprawdzi legalność budowy Izby Skarbowej

Autor: Zdjęcie autora Anna Hereta
0 13 A A

Komitet protestacyjny z Czechowa złożył dzisiaj zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej dotyczące nadużyć w wyborze lokalizacji budowanej Izby Skarbowej przy ul. Smorawińskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W wyniku przeprowadzonego przez mieszkańców śledztwa i konsultacji z jednym z ekspertów budowlanych mamy pewność, że zostały złamane wszelkie przepisy dotyczące budowanej Izby Skarbowej – mówi Krzysztof Woch z komitetu protestacyjnego.

Zdaniem Wocha przy wydaniu pozwolenia na budowę urzędnicy lubelskiego ratusza popełnili szereg błędów. Dotyczą one m.in. odległości nowo budowanych obiektów Izby Skarbowej od istniejących, ich wysokości, nasłonecznienia i odległości parkingu na 200 aut od bloków.

– Liczymy, że prokuratura powoła biegłego i wyjaśni sprawę – mówi Woch. Pod wnioskiem do prokuratury podpisało się 70 osób mieszkających w wieżowcach przy ul. Młodej Polski.

Mieszkańcy konsultowali się także z niezależnym ekspertem budowlanym z Małopolski. – Według eksperta lokalizacja skarbówki nie mieści się żadnych normach i wielokrotnie narusza przepisy prawa – mówi Woch.

Protestujący odwoływali się już do prezydenta i wojewody. W obu przypadkach ze skutkiem negatywnym. – Budowa jest dla nas bardzo uciążliwa, chcemy ją wstrzymać – mówi Zdzisław Krupiński, z komitetu protestacyjnego.

Zakończenie budowy Izby Skarbowej zaplanowane jest pod koniec przyszłego roku. Inwestycja wyniesie blisko 45 mln.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Baca / 19 lutego 2010 o 15:25
miastowy napisał:
niestety mieszkanie w mieście wiąże się pewnymi utrudnieniami to jest trohce śmieszne niech buduja tylko nie koło mojego bloku Rozumie budowa jest uciążliwa ale kiedyć sie kończy. Koło mojego bloku tez budowali nowy po tym jak sie wprowadziłem, ale skończyli, posprzatali i jest ok. tkże komitet protestacyjny zapraszam do kupienia działek na wsi, tam nie postawią im wieżowca przed oknami.



Daruj sobie "miastowy" takie banały i pouczenia i kup sobie mieszkanie w którymś z wieżowców. Będzie ich coraz więcej do kupienia. I nie wcinaj się w nie swoje sprawy, mieszkańcy 3 wieżowców wiedzą najlepiej co jest dla nich dobre a co złe.



Daruj sobie "miastowy" takie banały i pouczenia i kup sobie mieszkanie w którymś z wieżowców. Będzie ich coraz więcej do kupienia. I nie wcinaj się w nie swoje sprawy, mieszkańcy 3 wieżowców wiedzą najlepiej co jest dla nich dobre a co złe. rozwiń
Avatar
Baca / 19 lutego 2010 o 15:17
ObywaTel napisał:
"A tam murzyna biją!!!" Kwestionujesz kompetencje przewodniczącego komitetu protestacyjnego jako obywatela? "Czy moze kwestionujesz fakt, że
"zostały złamane wszelkie przepisy dotyczące budowanej Izby Skarbowej"?
Brdzo dobrze robi w/w - niech w końcu prawo będzie prawem dla wszystkich a nie tylko wybrańców "władzy".
Za dużo już było w kraju decyzji o nielegalności inwestycji zwykłych obywateli, za dużo płaczu i sterowanych bankructw - pora najwyższa pociągnąć do odpowiedzialności tych ktorzy stają ponad prawem i Konstytucją RP.
Ta inwestycja jest tak samo legalna jak i podwójne plany zagopsodarownia przestrzennego Rudnika, i nie tylko Ruidnika!!!


Widzę "Obywatelu", że masz poważny problem pod deklem i powinieneś się leczyć. pytanie tylko czy leczenie coś tu da?


Widzę "Obywatelu", że masz poważny problem pod deklem i powinieneś się leczyć. pytanie tylko czy leczenie coś tu da? rozwiń
Avatar
Beret / 19 lutego 2010 o 08:00
Widzę, że komitet protestacyjny obudził się ze snu zimowego. Ciekawe dlaczego nie protestowali w grudniu i styczniu? Za zimno było?
Avatar
TripleX / 19 lutego 2010 o 07:56
Jak w tym miescie ma powstac cos pozytecznego jesli non stop ludziska protestuja. Obwodnica, ulica, supermarket, parking, budynek itd. Jesli komus przeszkadza mieszkanie w miescie to niech wyprowadzi sie na wies! Tam bedzie mial tylko ewentualny smrod z pola po jego nawiezieniu przez nawoz zwierzecy.
Avatar
miastowy / 19 lutego 2010 o 07:39
niestety mieszkanie w mieście wiąże się pewnymi utrudnieniami to jest trohce śmieszne niech buduja tylko nie koło mojego bloku Rozumie budowa jest uciążliwa ale kiedyć sie kończy. Koło mojego bloku tez budowali nowy po tym jak sie wprowadziłem, ale skończyli, posprzatali i jest ok. tkże komitet protestacyjny zapraszam do kupienia działek na wsi, tam nie postawią im wieżowca przed oknami.
Avatar
kokoszka / 18 lutego 2010 o 23:27
A już myślałem że się dogadali wyjaśnili i takie tam a tu nagle Woch wyciąga królika z kapelusza.
Panie Woch protestować to trzeba było ponad dwa lata temu, jeżeli nie 3 jak kładli płyty betonowe jako dojazd do budowy. Fakt że po i ich położeniu przez 2 lata nie działo się nic ale wtedy był czas a nie teraz pieprzyć głupoty o nasłonecznieniu. Zapraszam do Piaseczna, jak pan Woch zobaczy jak tam się buduje to może jednak stwierdzi że jednak nie ma tak źle.
Avatar
Zenobi / 18 lutego 2010 o 23:10
Jak widać z dzisiejszych wiadomości na izby skarbowe najlepszy jest mały samolot zatankowany do pełna!!!
Avatar
ObywaTel / 18 lutego 2010 o 22:51
emeryt napisał:
Tylko protestowac potrafią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie robi nic w tym mieście, a to co zostało zaorac!!
Logika niczym od Starownika w sprawie Niedzwiady (lotnisko), jak nie będzie na moim to nic nie będzie.


Czy ktoś mówi, żeby nie budować? Czy myślisz, że inwestorzy uciekają bo im plany zagospodarowania i procedury nie odpowiadają - czy może raczej ich brak? Jesteś pewny, że równie liberalni wobec inwestorów prywatnych jak wobec instytucjonalnych są urzędnicy od planowania przestrzennego i egzekwowania cyklu inwestycyjnego? Lublin potrzebuje miejsc pracy czy jak widać z powyższej inwestycji - biurokracji fiskalnej? Uważasz, że złomowanie publicznego majątku i wyburzanie nieruchomości w jednej części miasta, oraz budowanie od zera niemal takich samych budynków w innym miejscu tego samego miasta to oznaka postępu? Czy uważasz, że cel uświęca środki a instytucje publiczne mają większe prawa niż zwykli obywatele? Czy myślisz, że jakiś szanujący się podmiot gospodarczy czy też firma rodzinna zainwestuje majątek tu gdzie gwałci się podstawowe normy społeczne i prawne? Czy myślisz, że już tak nisko upadliśmy jako społeczeństwo, że mamy akceptować wszystkie bezeceństwa władzy i skłócanie jednych z drugimi?
Pytań wiele, odpowiedź jedna - brak gospodarza!!!
To, że urzędnicy skarbowi zostali przeciwstawieni swoim petentom i odwrotnie może cieszć tylko i wyłącznie tych którzy potrafią tylko dzielić i... rządzić...


Czy ktoś mówi, żeby nie budować? Czy myślisz, że inwestorzy uciekają bo im plany zagospodarowania i procedury nie odpowiadają - czy może raczej ich brak? Jesteś pewny, że równie liberalni wobec inwestorów prywatnych jak wobec instytucjonalnych są urzędnicy od planowania przestrzennego i egzekwowania cyklu inwestycyjnego? Lublin potrzebuje miejsc pracy czy jak widać z powyższej inwestycji - biurokracji fiskalnej? Uważasz, że złomowanie publicznego majątku i wyburzanie nieruchomości w jednej części miasta, oraz budow... rozwiń
Avatar
emeryt / 18 lutego 2010 o 22:18
Tylko protestowac potrafią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie robi nic w tym mieście, a to co zostało zaorac!!
Logika niczym od Starownika w sprawie Niedzwiady (lotnisko), jak nie będzie na moim to nic nie będzie.
Avatar
ObywaTel / 18 lutego 2010 o 21:34
hen napisał:
Woch? Ten kamerzysta i fotograf od siedmiu boleści????? ha ha no nie.... teraz chce zostać politykiem? czy będzie kandydował na prezytenta? ha ha


"A tam murzyna biją!!!" Kwestionujesz kompetencje przewodniczącego komitetu protestacyjnego jako obywatela? "Czy moze kwestionujesz fakt, że
"zostały złamane wszelkie przepisy dotyczące budowanej Izby Skarbowej"?
Brdzo dobrze robi w/w - niech w końcu prawo będzie prawem dla wszystkich a nie tylko wybrańców "władzy".
Za dużo już było w kraju decyzji o nielegalności inwestycji zwykłych obywateli, za dużo płaczu i sterowanych bankructw - pora najwyższa pociągnąć do odpowiedzialności tych ktorzy stają ponad prawem i Konstytucją RP.
Ta inwestycja jest tak samo legalna jak i podwójne plany zagopsodarownia przestrzennego Rudnika, i nie tylko Ruidnika!!!


"A tam murzyna biją!!!" Kwestionujesz kompetencje przewodniczącego komitetu protestacyjnego jako obywatela? "Czy moze kwestionujesz fakt, że
"zostały złamane wszelkie przepisy dotyczące budowanej Izby Skarbowej"?
Brdzo dobrze robi w/w - niech w końcu prawo będzie prawem dla wszystkich a nie tylko wybrańców "władzy".
Za dużo już było w kraju decyzji o nielegalności inwestycji zwykłych obywateli, za dużo płaczu i sterowanych bankructw - pora najwyższa p... rozwiń
Avatar
Baca / 19 lutego 2010 o 15:25
miastowy napisał:
niestety mieszkanie w mieście wiąże się pewnymi utrudnieniami to jest trohce śmieszne niech buduja tylko nie koło mojego bloku Rozumie budowa jest uciążliwa ale kiedyć sie kończy. Koło mojego bloku tez budowali nowy po tym jak sie wprowadziłem, ale skończyli, posprzatali i jest ok. tkże komitet protestacyjny zapraszam do kupienia działek na wsi, tam nie postawią im wieżowca przed oknami.



Daruj sobie "miastowy" takie banały i pouczenia i kup sobie mieszkanie w którymś z wieżowców. Będzie ich coraz więcej do kupienia. I nie wcinaj się w nie swoje sprawy, mieszkańcy 3 wieżowców wiedzą najlepiej co jest dla nich dobre a co złe.



Daruj sobie "miastowy" takie banały i pouczenia i kup sobie mieszkanie w którymś z wieżowców. Będzie ich coraz więcej do kupienia. I nie wcinaj się w nie swoje sprawy, mieszkańcy 3 wieżowców wiedzą najlepiej co jest dla nich dobre a co złe. rozwiń
Avatar
Baca / 19 lutego 2010 o 15:17
ObywaTel napisał:
"A tam murzyna biją!!!" Kwestionujesz kompetencje przewodniczącego komitetu protestacyjnego jako obywatela? "Czy moze kwestionujesz fakt, że
"zostały złamane wszelkie przepisy dotyczące budowanej Izby Skarbowej"?
Brdzo dobrze robi w/w - niech w końcu prawo będzie prawem dla wszystkich a nie tylko wybrańców "władzy".
Za dużo już było w kraju decyzji o nielegalności inwestycji zwykłych obywateli, za dużo płaczu i sterowanych bankructw - pora najwyższa pociągnąć do odpowiedzialności tych ktorzy stają ponad prawem i Konstytucją RP.
Ta inwestycja jest tak samo legalna jak i podwójne plany zagopsodarownia przestrzennego Rudnika, i nie tylko Ruidnika!!!


Widzę "Obywatelu", że masz poważny problem pod deklem i powinieneś się leczyć. pytanie tylko czy leczenie coś tu da?


Widzę "Obywatelu", że masz poważny problem pod deklem i powinieneś się leczyć. pytanie tylko czy leczenie coś tu da? rozwiń
Avatar
Beret / 19 lutego 2010 o 08:00
Widzę, że komitet protestacyjny obudził się ze snu zimowego. Ciekawe dlaczego nie protestowali w grudniu i styczniu? Za zimno było?
Avatar
TripleX / 19 lutego 2010 o 07:56
Jak w tym miescie ma powstac cos pozytecznego jesli non stop ludziska protestuja. Obwodnica, ulica, supermarket, parking, budynek itd. Jesli komus przeszkadza mieszkanie w miescie to niech wyprowadzi sie na wies! Tam bedzie mial tylko ewentualny smrod z pola po jego nawiezieniu przez nawoz zwierzecy.
Avatar
miastowy / 19 lutego 2010 o 07:39
niestety mieszkanie w mieście wiąże się pewnymi utrudnieniami to jest trohce śmieszne niech buduja tylko nie koło mojego bloku Rozumie budowa jest uciążliwa ale kiedyć sie kończy. Koło mojego bloku tez budowali nowy po tym jak sie wprowadziłem, ale skończyli, posprzatali i jest ok. tkże komitet protestacyjny zapraszam do kupienia działek na wsi, tam nie postawią im wieżowca przed oknami.
Avatar
kokoszka / 18 lutego 2010 o 23:27
A już myślałem że się dogadali wyjaśnili i takie tam a tu nagle Woch wyciąga królika z kapelusza.
Panie Woch protestować to trzeba było ponad dwa lata temu, jeżeli nie 3 jak kładli płyty betonowe jako dojazd do budowy. Fakt że po i ich położeniu przez 2 lata nie działo się nic ale wtedy był czas a nie teraz pieprzyć głupoty o nasłonecznieniu. Zapraszam do Piaseczna, jak pan Woch zobaczy jak tam się buduje to może jednak stwierdzi że jednak nie ma tak źle.
Avatar
Zenobi / 18 lutego 2010 o 23:10
Jak widać z dzisiejszych wiadomości na izby skarbowe najlepszy jest mały samolot zatankowany do pełna!!!
Avatar
ObywaTel / 18 lutego 2010 o 22:51
emeryt napisał:
Tylko protestowac potrafią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie robi nic w tym mieście, a to co zostało zaorac!!
Logika niczym od Starownika w sprawie Niedzwiady (lotnisko), jak nie będzie na moim to nic nie będzie.


Czy ktoś mówi, żeby nie budować? Czy myślisz, że inwestorzy uciekają bo im plany zagospodarowania i procedury nie odpowiadają - czy może raczej ich brak? Jesteś pewny, że równie liberalni wobec inwestorów prywatnych jak wobec instytucjonalnych są urzędnicy od planowania przestrzennego i egzekwowania cyklu inwestycyjnego? Lublin potrzebuje miejsc pracy czy jak widać z powyższej inwestycji - biurokracji fiskalnej? Uważasz, że złomowanie publicznego majątku i wyburzanie nieruchomości w jednej części miasta, oraz budowanie od zera niemal takich samych budynków w innym miejscu tego samego miasta to oznaka postępu? Czy uważasz, że cel uświęca środki a instytucje publiczne mają większe prawa niż zwykli obywatele? Czy myślisz, że jakiś szanujący się podmiot gospodarczy czy też firma rodzinna zainwestuje majątek tu gdzie gwałci się podstawowe normy społeczne i prawne? Czy myślisz, że już tak nisko upadliśmy jako społeczeństwo, że mamy akceptować wszystkie bezeceństwa władzy i skłócanie jednych z drugimi?
Pytań wiele, odpowiedź jedna - brak gospodarza!!!
To, że urzędnicy skarbowi zostali przeciwstawieni swoim petentom i odwrotnie może cieszć tylko i wyłącznie tych którzy potrafią tylko dzielić i... rządzić...


Czy ktoś mówi, żeby nie budować? Czy myślisz, że inwestorzy uciekają bo im plany zagospodarowania i procedury nie odpowiadają - czy może raczej ich brak? Jesteś pewny, że równie liberalni wobec inwestorów prywatnych jak wobec instytucjonalnych są urzędnicy od planowania przestrzennego i egzekwowania cyklu inwestycyjnego? Lublin potrzebuje miejsc pracy czy jak widać z powyższej inwestycji - biurokracji fiskalnej? Uważasz, że złomowanie publicznego majątku i wyburzanie nieruchomości w jednej części miasta, oraz budow... rozwiń
Avatar
emeryt / 18 lutego 2010 o 22:18
Tylko protestowac potrafią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie robi nic w tym mieście, a to co zostało zaorac!!
Logika niczym od Starownika w sprawie Niedzwiady (lotnisko), jak nie będzie na moim to nic nie będzie.
Avatar
ObywaTel / 18 lutego 2010 o 21:34
hen napisał:
Woch? Ten kamerzysta i fotograf od siedmiu boleści????? ha ha no nie.... teraz chce zostać politykiem? czy będzie kandydował na prezytenta? ha ha


"A tam murzyna biją!!!" Kwestionujesz kompetencje przewodniczącego komitetu protestacyjnego jako obywatela? "Czy moze kwestionujesz fakt, że
"zostały złamane wszelkie przepisy dotyczące budowanej Izby Skarbowej"?
Brdzo dobrze robi w/w - niech w końcu prawo będzie prawem dla wszystkich a nie tylko wybrańców "władzy".
Za dużo już było w kraju decyzji o nielegalności inwestycji zwykłych obywateli, za dużo płaczu i sterowanych bankructw - pora najwyższa pociągnąć do odpowiedzialności tych ktorzy stają ponad prawem i Konstytucją RP.
Ta inwestycja jest tak samo legalna jak i podwójne plany zagopsodarownia przestrzennego Rudnika, i nie tylko Ruidnika!!!


"A tam murzyna biją!!!" Kwestionujesz kompetencje przewodniczącego komitetu protestacyjnego jako obywatela? "Czy moze kwestionujesz fakt, że
"zostały złamane wszelkie przepisy dotyczące budowanej Izby Skarbowej"?
Brdzo dobrze robi w/w - niech w końcu prawo będzie prawem dla wszystkich a nie tylko wybrańców "władzy".
Za dużo już było w kraju decyzji o nielegalności inwestycji zwykłych obywateli, za dużo płaczu i sterowanych bankructw - pora najwyższa p... rozwiń