wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Propozycja radnego PO: Lublin z aleją sław

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2013, 17:35
Autor: Dominik Smaga

Wybrani Kandydaci z listy radnego Ławniczaka (PO) do alei sław
Wybrani Kandydaci z listy radnego Ławniczaka (PO) do alei sław

Związani z miastem artyści, sportowcy, politycy i ludzie mediów mieliby być uwieczniani w alei, której stworzenie proponuje jeden z radnych

Pismo w sprawie alei sław złożył do prezydenta radny PO, Zbigniew Ławniczak. – Deptak na Krakowskim Przedmieściu lub inna reprezentacyjna ulica naszego miasta byłaby najlepszym miejscem na uhonorowanie wybitnych osobistości – stwierdza Ławniczak.

– Zdecydowanie bym nie protestował – mówi Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera, który znalazł się na liście 33 sław dołączonej przez radnego do pisma. – Jest to jakaś forma zabawy i uatrakcyjnienia danej ulicy. Nic w tym złego.

– Jestem przeciwny takiemu "pomnikowaniu”. Wolałbym, żeby słupy i inne wystające rzeczy nazwać imieniem osób, które nic nie zrobiły dla miasta, choć mogły – mówi artysta Robert Kuśmirowski, wpisany przez radnego na listę sław. Nie chce gwiazdki do "deptania i obsikiwania”, a pomysł uważa za odtwórczy.

– Propozycja jest godna przeanalizowania, ale długa droga przed nami. Sprawa wymagałaby wielu uzgodnień i konsultacji z mieszkańcami – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Już teraz pewne jest, że aleja, jeśli powstanie, to nie na deptaku. – Należy rozważyć, na ile powinno się nadawać nowe znaczenia miejscom, które mają już swoją tożsamość. Krakowskie Przedmieście to bagaż kilku wieków historii. Czy nie byłoby dobrze takie nowe znaczenia nadawać przestrzeniom, które dziś są anonimowe? – pyta Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. Sam pomysł alei uważa za ciekawy.

Radny nie przesądza, jak przyznawać takie wyróżnienia. Pozostawia to do dyskusji. Na liście sław oprócz muzyków Budki Suflera jest też Beata Kozidrak, Julia Hartwig, Piotr Szczepanik, Bohdan Łazuka, Stanisław Mikulski, projektant Maciej Zień i scenarzysta "Plebanii” Olaf Olszewski.

Są i sportowcy: Tomasz Wójtowicz, Władysław Żmuda i Jacek Bąk. A także polityk Janusz Lewandowski i ludzie mediów, w tym prezenter pogody TVP Waldemar Dolecki i urodzony w Lublinie reporter TVN 24.

Pomnik arcybiskupa

Radny Ławniczak proponuje też uhonorowanie zmarłego dwa lata temu metropolity lubelskiego abp. Józefa Życińskiego.

Zdaniem radnego pomnik lub tablica pamiątkowa mogłyby się znaleźć na noszącym imię Życińskiego skwerze u zbiegu Al. Racławickich i ul. Radziszewskiego przy Teatrze w Budowie. Ratusz zapowiada, że przeanalizuje ten pomysł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jarek
pióro
Zaczarowany ołówek
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jarek
Jarek (2 lutego 2013 o 22:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lipa nie praca, może parking przy Dragonów dokończyć, nie się podpisać pod niezakonczoną inwestycją? mniej na facebooku a więcej pray Panie Ławniczak...pamiętać, że to co się robi, robi się porządnie i do konca a nie odwala się koniznę....
Rozwiń
pióro
pióro (1 lutego 2013 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można rozpisać konkurs wśród młodzieży uzdolnionej plastycznie , miasto nie musi tego finansować tylko sponsor np zakład energetyczny a listę sławnych lublinian wytypują lublinianie tylko lublinianie.
Rozwiń
Zaczarowany ołówek
Zaczarowany ołówek (1 lutego 2013 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można rozpisać konkurs wśród młodzieży uzdolnionej plastycznie , miasto nie musi tego finansować tylko sponsor np zakład energetyczny a listę sławnych lublinian wytypują lublinianie tylko lublinianie.....
Rozwiń
Antypasożyt
Antypasożyt (1 lutego 2013 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja proponuje utworzenie ALEI NIEUDACZNIKÓW może w końcu pasożyty wezmą się do roboty by nie znaleźć się w elicie przejadaczy podatków
Rozwiń
Sławek
Sławek (1 lutego 2013 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie radny, propozycje sław są częściowo nie do zaakceptowania. Kuśmirowski?-Jaka z niego sława? Zień? Półtawska? to są jakieś vipy? A może chodzi panu o to,zeby sam pan miał własną cegiełkę?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!