czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Propozycje nowych nazw ulic, rond i placów w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2011, 19:54
Autor: (drs)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Staromiejski skwer koło Teatru Andersena może zyskać imię zmarłego w 2008 r. o. Mieczysława Krąpca, dominikanina, teologa, rektora KUL w latach 1970–83.

Projekt uchwały w tej sprawie zamierza złożyć grupa radnych PiS, zapowiada to na czwartek.

Z kolei rondo u zbiegu ul. Willowej, Sławinkowskiej i Gajowej może otrzymać imię Ronalda Reagana, prezydenta USA w latach 1981–89, o co prosili niedawno członkowie Stowarzyszenia KoLiber, organizując nawet pikietę w tej sprawie. Ostatecznych pomysłów jeszcze nie ma, ale właśnie to rondo jest najpoważniej brane pod uwagę. Prezydent zastrzega, że nienazwane dotąd miejsca w centrum Lublina, jego zdaniem, powinny być "zarezerwowane” dla postaci związanych z Lublinem.

Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia radni PiS uzgodnią propozycję upamiętnienia ofiar ubiegłorocznej katastrofy smoleńskiej. – Nie przesądzamy, czy będzie to nazwa ulicy, czy któregoś placu – mówi Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu radnych PiS.

Wiadomo, że rozważane propozycje to m.in. "Lecha i Marii Kaczyńskich” lub "Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”, przy czym częściej wskazywany jest bohater zbiorowy. Jako potencjalne lokalizacje wymienia się m.in. skwer koło Lubelskiego Towarzystwa Naukowego przy pl. Litewskim lub okolice Centrum Kultury przy Peowiaków.

Z kolei jak donosi Polska Kurier Lubelski plac u zbiegu ulic Radziwiłłowskiej i Staszica obok przy Lubelskiego Towarzystwa Naukowego może zostać nazwany imieniem prof. Zbigniewa Hołdy. To pomysł klubu radnych miejskich PO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Marcin
gada
ZOŁZA
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marcin
Marcin (10 marca 2011 o 00:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No już nie przesadzajmy z tą katastrofą smoleńską, wszędzie musio być o niej???!!!! Najlepiej to dać propozycje nazw i niech mieszkańcy sami zagłosują, chociażby przez internet jaką nazwe by chcieli.
Rozwiń
gada
gada (9 marca 2011 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Kuriewicz' timestamp='1299676128' post='448312']
"Ul. Ofiar Na Tacę ", "Ul. Księży Represjonowanych", "Ul. Kuriewna", "Rondo Czarne To Białe", "Droga Krzyżowa"...
Jeszcze nie teraz... już za rok może dwa...
[/quote]
toś ty taki inteligentny, że nawet może (?) byś się załapał do obsługi smoleńskiego lotniska
Rozwiń
ZOŁZA
ZOŁZA (9 marca 2011 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#2E8B57"]KSIĄDZ [color="#FF0000"]TEO[/color]fil i SIOSTRA [color="#FF0000"]TEO[/color]fila czyli pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color]ek [color="#FF0000"]NAUKOWY[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

a) Kończąc [color="#FF0000"]Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne [/color](Wyższe)[color="#FF0000"] przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat[/color]! Axcelencja abp[color="#FF0000"] ŻYCIŃSKI JÓZEF[/color] sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN([color="#FF0000"]19.VIII.2010[/color] "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

 Z KULei w Częstochowie (w [color="#FF0000"]VIII.2010 r[/color].) grzmiał abp. [color="#FF0000"]Leszek Sławoj Głódź[/color] aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK [color="#FF0000"]OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".[/color] 

c)[color="#FF0000"] Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. i Polityków Jak Kościół[/color]:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To [color="#FF0000"]w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP[/color] ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „[color="#FF0000"]PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY[/color]”! Po czym [color="#FF0000"]spier[/color]...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej –[color="#FF0000"] tak na wszelki wypadek.[/color]
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P.[color="#FF0000"] BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW [/color]KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: [color="#FF0000"]„KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”[/color]. Pamiętne zaś słowa „[color="#FF0000"]PRZEPRASZAM[/color]” wypowiedziane po tragedii smoleńskiej przez Bronisława Komorowskiego naczelny Tygodnika Powszechnego [color="#FF0000"]ks. ADAM BONIECKI[/color] tak tłumaczył w TVP, że [color="#FF0000"]zrobił z Prezydenta R.P. Idiotę[/color]

d) [color="#FF0000"]1.III.2011 r[/color]. w TVN „[color="#FF0000"]FAKTY”godz. 19;oo[/color] Poseł Janusz Palikot w sejmie zawiesił wiele innych symboli religijnych różnych wyznań obok wiszącego krzyża, które w efekcie inni posłowie zdjęli ze ściany. Skomentował to jakiś DOMINIKANIN (odziany na biało [color="#FF0000"]Ojciec PAWEŁ GUŻYŃSKI[/color]) porównując samego [color="#FF0000"]Janusza Palikota do OSIOŁKA[/color], któremu trzeba pozwolić działać z „Przymrużeniem oka”... Problem tylko w tym, że ani Palikotowi, ani tym, co zdejmowali, ani nawet tym, co wieszali różne krzyże nycz się nie stało poza tym, że[color="#FF0000"] księŻULOM odbija szajba[/color] – na co od dawna zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.

Zapomniał bidny [color="#FF0000"]Ojczulek Paweł GUŻYŃSKI[/color], że:

Już [color="#FF0000"]12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni[/color];
[color="#FF0000"]Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie[/color] twierdząc, że to CUDA, a cała Święta reszta z Ojculkiem Pawłem Giżyńskim uczy, że to[color="#FF0000"] COŚ Z NICZEGO[/color]...
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika [/color]i to On pokazał Panu Bogu, że[color="#FF0000"] coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i [color="#FF0000"]w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet tęgie umysły pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], do tej pory [color="#FF0000"]na[/color] (o)[color="#FF0000"]błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem, a te sprawy w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” [/color], co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji [color="#FF0000"]ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!

Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów[color="#FF0000"] z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem włącznie [/color](2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny [color="#FF0000"]PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” (rok[color="#FF0000"] 1991[/color]) - odszedł na emeryturę i [color="#FF0000"]za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie, [color="#FF0000"]reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color] KUL-awego i PAT-ologicznego osiągnęła punkt KULminacyjny i [color="#FF0000"]sięga nieba[/color], a tu[color="#FF0000"] rok 2011 i lubelscy Pallotyni[/color],a może już [color="#FF0000"]Pall[/color]...[color="#FF0000"]anty[/color] (al. Warszawska, Lublin) od X lat [color="#FF0000"]zapier[/color]...niczają[color="#FF0000"] każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było – z Jego strony leciały same monologi (materiały nawet w TVP Lublin).

Pokazywanie „wysokiego poziomu intelektualnego” występującego na KUL-u i pozostałych KATolickich wyrażonego w KATolickich nomenklaturach stopni naukowych:

a) mgr - to[color="#FF0000"] BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to[color="#FF0000"] BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.[/color]

Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające [color="#FF0000"]Poziom Pożal Się Boże[/color]...

[color="#FF0000"]Od roku 1980[/color] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był przez księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW jako „WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA”.[/color]
Po jednym z zebrań ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI o treści: 

[color="#FF0000"]„ZAWSZE BĘDE POPIERAŁ WLADZĘ DUCHOWNĄ”, a dla opornych w pisaniu miał osobisty komentarz:
„BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY”[/color]

Kur...iewny kanclerz ks. Stanisław Rojek wściekał się:[color="#FF0000"] ”ROBOTY W DIECEZJI NIE DOSTANIETA; PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRZNICO TO NIE WIEM”.[/color]

[color="#FF0000"]W roku 2002 lub 03 [/color](już w internecie) jakiś watykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "[color="#FF0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]"


oto najnowsze:

[color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne” . - ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24).
Ostatni pochodzi z 17.X. 2010 r.:” Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to oczywiście z ukrycia. „ [/color]

1) e-Pi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at powinien dołożyć wszelkich starań, aby Boski Następca ArcyPasterza nie miał uboższej historii od poprzednika(„Filozof”).
2) W tym też celu należ słać gorące modły do B(L)OGA o szczęśliwe wybory zawarte w [color="#FF0000"]Polskiej Litanii Do Wszystkich Św.[/color](irniętych) [color="#FF0000"]SB-ków[/color]:

Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
[color="#FF0000"]Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie[/color]...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
[color="#FF0000"]Św. Henryku[/color]....
[color="#FF0000"]Św. Karolu[/color].... 
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Oraz "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]":

"[color="#FF0000"]Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna - 
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża[/color]*
[color="#FF0000"]Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen[/color]".

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi i[/color] wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Wszelkie Ołtarze Pańskie, Ambony i Stadiony wraz z Halami KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC deKUL-uje[color="#FF0000"] kąKUL-ami [/color]– jest to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą [/color]oraz [color="#FF0000"]Różą Duchowną[/color].
[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska to kąKULe też wyjdą[/color]!

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO,[color="#FF0000"] KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z[/color] pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color](ki)[color="#FF0000"]EM NAUKOWYM[/color] ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

[color="#FF0000"]2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

I pomyśleć, że [color="#FF0000"]już 12 – letni Jezus [/color]– jak czytają „Słowo Pańskie” nauczał Kapłanów w Świątyni! - 
Problem ino w tym, że [color="#FF0000"]filozofia nakazuje wpadać w zachwyt na mądrością 12 latka [/color]przemilczając [color="#FF0000"]Świętą Głupotę Kapłanów [/color]– na to już nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC. Święta Przypadłość Biblija [color="#FF0000"]obowiązuje do dziś[/color]...

Wypowiedź zaś ([color="#FF0000"]6.III.2011[/color]) Benka XVI potępiająca agresję w Libii pokazuje Świętą Sklerozę [color="#FF0000"]roku 1939 i agresję szkopów m.in. na Polskę[/color], w której[color="#FF0000"] osobiście brał udział Ojciec Święty, Papież Benedykt XVI jako Josef Ratzinger w Hitlerjugend![/color]

Podsumowując wszelkie Niebieskie działania Reklamowe wszelkich KUL-awych i PAT-ologicznych KAT-olickich szkółek sięgające Nieba stwierdzić należy, że [color="#FF0000"]na Wydziałach TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCKLESIOFOBII[/color], a sama [color="#FF0000"]TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna ...filia[/color]!, a TEOFILIĘ księ[color="#FF0000"]ŻULKI i SIOSTRZYCZKI uprawiają nawet z dziećmi[/color], a temu Błogosławią nawet [color="#FF0000"]Powołani KURIA[/color]torzy Wydziałów szKULnictwa - chyba, że wszyscy po KUL-awym i PAT-ologicznym KAT-olickim Prawie pracują zgodnie z Wolą Bożą w polskich pro[color="#FF0000"]KURIA[/color]turach na stanowiskach pro[color="#FF0000"]KURIA[/color]torów!


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia,[color="#FF0000"] że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM
[/color]
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
* BOŻ – Członek Mafijny. 
Rozwiń
slik
slik (9 marca 2011 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może "Ofiar księży pedofilów", albo "Ofiar księdza w Hłudnie", "Policjanta zniszczonego przez abp Michalika", "Powieszonego Bartka z Brzozowa, a nawet "Komisji Majątkowej"
Rozwiń
gothen
gothen (9 marca 2011 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Starsza część Polaków ma taką mentalność, że każdemu wypadkowi, katastrofie musi bezwarunkowo przypisywać męczeństwo, ofiarę, mesjanizm etc. Pora się obudzić. W tej katastrofie nie było nic z męczeństwa. Dość tej wiecznej żałoby i patrzenia za siebie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!