poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Protest na Nałęczowskiej. Mieszkańcy blokowali ulicę (wideo, zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2013, 12:06

Protest na ul. Nałęczowskiej  w Lublinie (Łukasz Minkiewicz)
Protest na ul. Nałęczowskiej w Lublinie (Łukasz Minkiewicz)

Kilkadziesiąt osób chodziło w sobotę w kółko po przejściu dla pieszych na ul. Nałęczowskiej. - To pierwszy z protestów. Jeśli nie odniesie efektów, zrobimy kolejny - mówią.

http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,c86cc77e-0e51-80fe-48ee-59662b90e382,embed.html

Pikieta zaczęła się około godz. 10. Mieszkańcy ul. Biskupińskiej i Gnieźnieńskiej wyszli na ulicę i tamowali ruch. Na Nałęczowskiej stworzył się długi korek.

- Apelujemy żeby doprowadzono warunki życia na naszym osiedlu do miejskiego standardu - mówi Piotr Tokarzewski z ul. Biskupińskiej.

O co chodzi? Mieszkańcy chcą asfaltu na ul. Biskupińskiej. Domagają się też, by miasto poprawiło bezpieczeństwo na ruchliwej Nałęczowskiej i wybudowało szkołę. - Biskupińska jest stroma, nie ma utwardzonej nawierzchni, podczas deszczu wymywa ją woda. Często nie da się wjechać pod górę do domów. Zimą mamy zalane garaże - twierdzi Tokarzewski.

- Mam 11 letnie dziecko, które mogłoby samo podróżować do szkoły, ale przejście przez ulicę jest często niemożliwe. Kierowcy nie zatrzymują się przy pasach. Potrzebna jest sygnalizacja świetlna na ul. Nałęczowskiej - dodaje mieszkająca na osiedlu Agnieszka Kotowicz.Ratusz zapewnia, że nie zlekceważy próśb mieszkańców. - Prezydent jeszcze w tym roku, przed uchwaleniem przyszłorocznego budżetu, spotka się z radnymi dzielnic i mieszkańcami by omówić, które inwestycje są najważniejsze dla miasta - mówi Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prasowa Ratusza.

Protest nie był legalny. Pikietujący nie zgłaszali go do Urzędu Miasta. Ale policjanci nie ukarali ich mandatami. Skończyło się na pouczeniu. Po godz. 11 mieszkańcy rozeszli się do domów, ale już zapowiadają kolejną pikietę na ul. Nałęczowskiej. Tym razem w godzinach szczytu - w piątek o godz. 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ewa
gość
folkatka
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ewa
ewa (15 września 2013 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O rany, a dlaczego zamiast stać w korku kierowcy nie pojechali w prawo w ul. Sławin albo w Gnieźnieńską i potem w Polan w prawo i nie staliby jak palanty przed protestującymi. Demonstranci mają rację, nie można przejść przez Nałęczowską, na tygodniu cała okolica wioskowa wali do Lublina tą ulicą, bo zamknięta Warszawska i krzyżówka na Kraśnickiej z Monte Cassino, nie można wyjechać z ulic Szerokie, Sławin, Ślężan, Główna, Sobótki, Strumykowa itd. bo szanowni puławianie jadą.

Rozwiń
gość
gość (15 września 2013 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Należało by w podobny sposób zablokować Łęczyńską -bo "władze miasta" już od conajmniej kilku lat obiecują remont -i jedynie na obietnicach się to kończy...

Rozwiń
folkatka
folkatka (15 września 2013 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

----MIESZKAŃCY  MAJĄ  ABSOLUTNĄ  RACJE !!!---------- Co za dyskusje na Forum ?, płacimy podatki i nasze dzie ci muszą bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pie szych!.  Ulice i jezdnie muszą mieć cywilizowany standart!. Podpowiadam tylko Mieszkańcom aby ustalili  kto  jest  Radnym Miejskim Waszego regionu  i  tego Radnego  ob stawić  obowiązkami  wykonania  remontu  Waszej  ulicy.  Na drugi raz, musicie zgłosić na posterunek policji, że  w  danym  dniu  i  danej godzinie  odbędzie się  Protest  uli czny  Mieszkańców  Waszego  regionu.   Wstyd  dla  Pre zydenta Zuka (PO), że Mieszkańcy muszą aż  protestow ać  o  remont  swojej  ukicy !. WSTYD  PANIE  PREZYD ENCIE  ZUK !!!.

Dyskusje tycza sie nie meritum protestu, lecz jego formy, jak i bardzo nieprzyjemnego zachowania czesci protestujacych wobec poszkodowanych przez blokadę.

Odprysk tego grubiaństwa jest zreszta widoczny w jednym z wpisów.

Rozwiń
jerzy
jerzy (15 września 2013 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najwyższy czas aby Pan Prezydent zainteresowal sie ulicą Kaskadową po której nie da się normalnie jeździć ani chodzić. Brak zarówno nawierzchni jak i chodnika!

Rozwiń
czesio
czesio (15 września 2013 o 00:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A nie łatwiej było pójść pod urząd miasta ekipą i od razu tamtymi negocjować a nie szopkę odwalać ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!