sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Protest w IV LO: "Nie łączcie nas z gimnazjum"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2011, 21:29
Autor: (dudi)

W piątek od godziny 8:30 uczniowie zaczną protest przechodząc spod szkoły po lubelski Ratusz. (archi
W piątek od godziny 8:30 uczniowie zaczną protest przechodząc spod szkoły po lubelski Ratusz. (archi

Uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcące im. Sempołowskiej nie zgadzają się na połączenie ich szkoły z Gimnazjum nr 19 im. Czechowicza. Zbierają podpisy przeciwko temu pomysłowi, a w piątek przejdą pod Ratusz, żeby zaprotestować.

O planach dowiedzieliśmy się od uczniów.

"Czwarte Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło swoje 100 - lecie w 2012, jednak by umilić tą rocznice władze miasta zdecydowały by liceum dalej istniało jako Zespół Szkół Numer 11. Ten pomysł nie spodobał się nikomu, kto choć trochę związany jest z 4 LO” – czytamy w mailu do redakcji. Chodzi o połączenie placówek przy ul. Szkolnej 6 i Szkolnej 4.

- Stworzenie zespołu szkół oznacza znaczne obniżenie poziomu szkoły. Poza tym różnica wieku między uczniami wyniesie w niektórych przypadkach aż 6 lat – tłumaczy Katarzyna Kosowska, przewodnicząca samorządu uczniowskiego z Liceum nr 4. – My, rodzice i nauczyciele nie chcemy takich zmian.

Uczniowie liceum o pomyśle dowiedzieli się we wtorek wieczorem. Następnego dnia zaczęli zbierać podpisy pod wnioskiem o to, żeby nie łączyć obu szkół. – Mamy już podpisy prawie wszystkich ze szkoły. Rozmawialiśmy też z dyrekcją, ale jest bezradna w tym przypadku – mówi Kosowska.

Piotr Burek, zastępca dyrektora wydziału oświaty i wychowania w lubelskim Ratuszu wyjaśnia.

– Faktycznie, są takie przymiarki i nie dotyczą tylko tych szkół. Zostały już przedstawione dyrektorom placówek – tłumaczy Burek. – Jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte. To radni na sesji zadecydują o zmianach. Powstanie w tej sprawie projekt uchwały – dodaje.

Dlaczego miasto chce połączyć dwie szkoły? – Nie tylko w tym jednym przypadku chodzi po prostu o względy ekonomiczne – mówi Burek.

W piątek od godziny 8:30 uczniowie zaczną protest przechodząc spod szkoły po lubelski Ratusz.

Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ktośabsolwent19
adrian z gim
JanNIezbedny
(48) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ktośabsolwent19
Ktośabsolwent19 (26 lutego 2011 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem absolwentem gimnazjum nr 19 i złego słowa o tej szkole powiedzieć nie mogę. Z roku na rok poziom wzrasta,świadczą o tym wyniki egzaminów jak i liczba laureatów konkursów przedmiotowych. Jak mi wiadomo w tym roku jest bardzo wielu uczniów,którzy niebawem będą pisać etap wojewódzki,tak więc nie chciałbym,żeby mówiono o tym gimnazjum,że jest to totalne dno i najlepiej omijać budynek w promieniu kilometra bo zapewne ukradną ci wszystko co masz. Brednie. Bardzo wielu uczniów uczy się w IV LO-tak więc musieli mieć powyżej 120 punktów aby mogli uczyć się u "Sempołowskiej",poza tym wielu uczy się również w Zamoyu,Unii,Staszicu,Koperniku,V LO,Biskupiaku a jak wiemy są to najlepsze szkoły w mieście oraz zajmujące wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich. Poza tym w każdym innym gimnazjum są "elementy"-tak więc nawet w najlepszych szkołach takie osoby mogą się pojawić. Mam tylko tyle do powiedzenia.
Rozwiń
adrian z gim
adrian z gim (20 lutego 2011 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
*

Wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych – miejsce wśród 6 najlepszych lubelskich gimnazjów;
*

W roku 2008/2009 – III miejsce wśród gimnazjów Lublina pod względem ilości laureatów konkursów kuratoryjnych i ogólnopolskich;
*

Stypendyści: Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministerstwa Edukacji Hiszpanii;
*

Tytuł „Szkoły z klasą” i „Szkoły bez przemocy”;
*

Certyfikaty z języków obcych nauczanych w szkole;
*

Liczne sukcesy sportowe: indywidualne mistrzostwo Lublina w tenisie stołowym chłopców; wicemistrzostwo Lublina w piłce siatkowej dziewcząt i w piłce siatkowej chłopców; I miejsce drużynowe w karate Shotokan;
*

Międzynarodowa wymiana młodzieży ze szkołami w Niemczech i Hiszpanii.
Rozwiń
JanNIezbedny
JanNIezbedny (20 lutego 2011 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Absolwetka co porownujesz to co się dzieje w szkole nr 19 teraz a co 13 lat temu tak to jest jak ktoś żyje czasami które były już dawno. Zawsze jakosć obie szkoły nie miały ze soba nic wspolnego i nikt na te gimnazjum nie narzekał i teraz nagle jak sprawa tyczy sie obu szkół i powinscie tworzyć jeden zgrany team bo teraz sprawa jest wazna dla obu stron to każdy musi wylać swoje gorzkie żale do GIM 19 Lub 4 LO.Zamist zgodnie ze sobą wspópracować. Wielu absolwentów z Gim 19 uczeszcza/uczeszczała też po tym gim. do 4 LO. I co uczeszczaliscie i jestescie absolwentami tam przez 3 lata i najezdzacie na wlasna sql na forum ? Przeciez ta sql musiala was cos nauczyc skoro wiekszosc z was uczeszcza/uczeszczala do 4 LO i jakoś przez okres 3 lat jak żescie nic nie marudzili.Jak by wam sie tak nie podobało to moglibyscie zmienic gimnazjum 19 na inna sql w innym miejscu ale tego nie zrobiscilie. W mojej opini obie sql maja coraz wyzszy poziom i cieszą się dobra opinia jako gimnazjum i liceum. W obu panuje niesamowita niepowtrzalna atmosfera i maja bardzo wykwalifikowane grono pedagogiczne

PS: W kazdej w kazdej sql znajdziemy rodzynków którzy nie potrafia sie zachowywać więc czy ktoś pali przed gim 19 czy nie i ma inne kłopoty z innymi sprawami to nie jest zasługa sql
Rozwiń
absolwent IV
absolwent IV (18 lutego 2011 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czwórkę kończyłem, zanim powstało gimnazjum (matura '97).
Już wtedy były problemy z "miejscowymi" uczniami pobliskiej podstawówki (pamiętam jak dziś, jak koledze z klasy jeden z gówniarzy przystawił szkło z rozbitej butelki do drzwi auta i poprosił o "wsparcie finansowe", pogoniliśmy wspólnie smarkacza... zwiewał do budynku obok naszego liceum).
Ale nie to się liczy (bo ze względu na rejonizację zawsze wśród spokojnych mieszkańców Czwartku znajdzie się w "19" element z Lubartowskiej i nie szkołę za to winić trzeba). Problemem jest połączenie IV z 19 dla bardzo wątpliwego cięcia kosztów. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić na tyle zdolnego managera (dyrektora), który poradziłby sobie tak z wyzwaniami stawianymi przez szkołę obligatoryjną i zrejonizowaną (gimnazjum) jak i taką, uczęszczanie do której jest fakultatywne i niezależne od kryterium miejsca zamieszkania.
To dwa odmienne światy, które reforma systemu edukacji świadomie rozdzieliła.
Rozwiń
uczennica19
uczennica19 (18 lutego 2011 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kochani uczniowie 4 LO, błagam, nie róbcie z siebie elity, wyższej sfery i burżuazji, bo doskonale wiemy, że nia nie jesteście robicie z naszego gimnazjum miejsce dla kryminalistów, meneli i ludzi z marginesu społecznego. nie macie prawa porównywac ŻADNEGO LO z ŻADNYM gimnazjum - to jest obowiązkiem i każdy musi doń uczęszczać, czy mu się to podoba, czy też nie. szkoła ponadgimnazjalna nie jest obowiązkowa więc idą tam ludzie, którym zależy na wykształceniu, ludzie, którzy powinni wykazywać choć trochę dojrzałości.
poza tym nie każdy uczeń z 19 to niewychowany smarkacz, z wyrokiem na koncie i brakiem jakiegolwiek szacunku do drugiego człowieka - takowych w naszej szkole potrafię ci wyliczyć na palcach raptem jednej ręki i na tym poziomie edukacji mają prawą istnieć takie przypadki.
rozumiem wasze obawy, które są jak najbardziej uzasadnione, ale nie róbcie z nas slumsu i marginesu, bo, bądź co bądź, my także jesteśmy jedną z lepszych szkół w mieście. zatem proszę nie mianujcie się elitą lubelskich szkoł, bo skoro nasza obecność w przeciągu tylu lat nikomu nie wadziła (a wręcz dawała możliwość lajtowego zapalenia fajeczki na przerwie) to czemu teraz nagle odzywa się w was ta nienawiść ? a skoro jesteście tak strasznie ambitni, wykształceni, oh i ah to moje pytanie brzmi : czemu nie wybraliście zamoya, staszica, unii ?
wystarczy odrobina szacunku do drugiego człowieka i wszystko może być łatwiejsze, prawda ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (48)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!