Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2012 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Protest w Protektorze: Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

0 26 A A
Nocny protest w Protektorze (Jacek Szydłowski)
Nocny protest w Protektorze (Jacek Szydłowski)

Jedna z kobiet okupujących biurowiec firmy Protektor w Lublinie trafiła do szpitala. Związkowcy obawiają się interwencji policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zosię zabrała karetka, mimo brania leków bardzo skoczyło jej ciśnienie – relacjonuje Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie. – To najstarsza z uczestniczek protestu.

Związkowcy obawiają się również interwencji policji.

- Otrzymaliśmy informację, że służby prewencyjne planują usunięcie protestujących – dodaje Wojciechowska – Nie wiemy, czy nastąpi to tej nocy, czy dopiero jutro.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jutro rano przez LZPS mają manifestować narodowcy. Z kolei ok. godz. 13 przed bramą zakładu planowana jest wspólna modlitwa.

- Kolejny raz odmówiono nam zgody na wejście księdza na teren zakładu, proponując w zamian podstawienie autokaru i przewiezienie strajkujących do kościoła – mówi Wojciechowska

- W związku z tym zapraszamy jutro na ul. Kunickiego. Wspólnie z nami będzie się modlił ks. Mieczysław Puzewicz. Dziękujemy też za wszelkie wyrazy solidarności, wsparcia i pomoc w ciągłym dostarczaniu żywności, wody, leków, koców, śpiworów.

Protest w Protektorze

Protektor postanowił zlikwidować lubelski zakład 29 grudnia. Tego dnia wieczorem ponad 140 pracowników dostało wypowiedzenia. Przyszły pocztą kurierską na domowy adres. Sprawę legalności wypowiedzeń bada inspekcja pracy. 2 stycznia załoga rozpoczęła okupację zakładu.

Związkowcy zapewniają, że nie opuszczą zakładu, jeśli nie wywalczą odszkodowań z tytułu utraty pracy. Firma Protektor, właściciel LZPS proponuje im 6 miesięcznych pensji.

Związki domagają się po 2 tys. zł na osobę, za każdy rok pracy. Według spółki oznaczałoby to wypłatę średnio 50 tys. zł na pracownika. Suma takich odszkodowań przewyższa majątek spółki.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Igor / 6 stycznia 2012 o 23:08
[quote name='Gość' timestamp='1325871548' post='579750']
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
[/quote]

Nie wiem czy żądana kwota jest duża, czy mała i dla kogo. Natomiast ważne są warunki przejęcia państwowego zakładu przez prywatnego przedsiębiorcę. Powinny być określone gwarancje dla pracowników w przypadku likwidacji zakładu. Jeżeli tego nie ma - co jest możliwe - to warunki przejęcia zostały tak zapisane jak wszędzie, bo zaniżono wartość firmy, bo ktoś wziął w łapę itd.
Zauważ, że firma nie zbankrutowała, tylko przenosi produkcję do innego kraju. Zatem nie mędrkuj i nie udawaj, że masz wiedzę nt. dyskutowanego problemu.
[quote name='Gość' timestamp='1325871548' post='579750']
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
[/quote]

Nie wiem czy żądana kwota jest duża, czy mała i dla kogo. Natomiast ważne są warunki ... rozwiń
Avatar
kierowca / 6 stycznia 2012 o 19:16
[size="7"][size="5"]JADĄC UL.KUNICKIEGO PRZY PROTEKTORZE KIEROWCO WŁĄCZ KLAKSON.[/size] Prośba jednego z lokalnych rozgłośni radiowych.
[/size]
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 18:39
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 16:50
[quote name='tomasz' timestamp='1325845429' post='579565']
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?

[/quote]

Oczywiście, że napisać można wszystko co widać po twoim pisaniu. Na zasadzie dobrej rady, której udzieliłeś strajkującym, to ja dam ci własną. LZNS była firma państwową, która została sprywatyzowana z widocznym skutkiem. Zatem w jaki sposób pracownicy mogą domagac się "odzyskania swojej własności"? Proponuję byś w ramach odzyskania swojej własności domagał się zwrotu budynku kina Kosmos. Bo przecież tam chodziłeś; zatem jest i twoje.
[quote name='tomasz' timestamp='1325845429' post='579565']
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?

[/quote]

Oczywiście, że napisać można wszystko co widać po twoim pisaniu. Na zasadzie dobrej rady, której udzieliłeś strajkującym, to ja dam ci własną. LZNS była firma państwową, która została sprywatyzowana z widocznym skutkiem. Zatem w jaki sposób praco... rozwiń
Avatar
tomasz / 6 stycznia 2012 o 11:23
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 11:03
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]

Chrzanisz. Ta sytuacja jaka jest, to modelowy przykład funkcjonowania sprywatyzowanego zakładu, czyli w końcu likwidacja. Nie pytasz i zapytasz dlaczego opłaca sie przenieść produkcję na Słowację czy do Czech, a nie odwrotnie. Dlaczego nie pozostawić jej w Polsce, w Lublinie. To jest pytanie wymagające zastanowienia się, analizy w jaki sposób funkcjonuje kapitalizm tam i u nas. Pytasz, co powinien zrobić właściciel (w jaki sposób się nim stał to też ciekawe pytanie), by zadowolić pracowników. Trzeba sięgnąc do zapisów, ustaleń do jakich zobowiązał się właściciel przejmując zakład. Ale moja refleksja jest inna. W taki sposób w jaki właściciele w Polsce traktują pracowników nie ma w żadnym kraju w starej UE. Przecież, gdyby np w Realu we Francji zabroniono utworzenia zz, tak jak u nas - to taka by draka była... U nas pracodawca robi co chce.
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]

Chrzanisz. Ta sytuacja jaka jest, to modelowy przykład funkcjonowania sprywatyzowanego zakładu, czyli w końcu likw... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 11:00
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]
Piszą tu że już wziął pod zastaw własności pracownikówe, a nie pod zastaw własnego majątku i że to co za niego kupił zamierza sprzedać na własne konto. Jeśli to prawda to bardzo nieładnie postępuje, nieprawdaż?
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]
Piszą tu że już wziął pod zastaw własności pracownikówe, a nie pod zastaw własnego majątku i że to co za niego kupił zami... rozwiń
Avatar
tomasz / 6 stycznia 2012 o 10:50
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 10:46
[quote name='pino' timestamp='1325842889' post='579552']
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i tak za wszystko płaci po mimo ubezpieczenia A TU TAKI H.... OBSERWATOR PISZE TAKIE BZDETĘ NIECH TROCHĘ RUSZY TYM BEZMÓZGOWIEM I POPATRZY CO SIĘ DZIEJE W POLSCE BO I JEGO TO DOTYCZY ......
[/quote]
Nie tylko o swoje. To co wyprawiają z nami pracodawcy na lubelszczyźnie jest nie do pomyślenia w jakimkolwiek cywilizowanym kraju. Może niektórym da to do myślenia.
[quote name='pino' timestamp='1325842889' post='579552']
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i ... rozwiń
Avatar
pino / 6 stycznia 2012 o 10:41
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i tak za wszystko płaci po mimo ubezpieczenia A TU TAKI H.... OBSERWATOR PISZE TAKIE BZDETĘ NIECH TROCHĘ RUSZY TYM BEZMÓZGOWIEM I POPATRZY CO SIĘ DZIEJE W POLSCE BO I JEGO TO DOTYCZY ......
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i tak za wszystko płaci po mimo ubezpieczenia A TU TAKI H.... OBSERWATOR PISZE TAKIE BZ... rozwiń
Avatar
Igor / 6 stycznia 2012 o 23:08
[quote name='Gość' timestamp='1325871548' post='579750']
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
[/quote]

Nie wiem czy żądana kwota jest duża, czy mała i dla kogo. Natomiast ważne są warunki przejęcia państwowego zakładu przez prywatnego przedsiębiorcę. Powinny być określone gwarancje dla pracowników w przypadku likwidacji zakładu. Jeżeli tego nie ma - co jest możliwe - to warunki przejęcia zostały tak zapisane jak wszędzie, bo zaniżono wartość firmy, bo ktoś wziął w łapę itd.
Zauważ, że firma nie zbankrutowała, tylko przenosi produkcję do innego kraju. Zatem nie mędrkuj i nie udawaj, że masz wiedzę nt. dyskutowanego problemu.
[quote name='Gość' timestamp='1325871548' post='579750']
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
[/quote]

Nie wiem czy żądana kwota jest duża, czy mała i dla kogo. Natomiast ważne są warunki ... rozwiń
Avatar
kierowca / 6 stycznia 2012 o 19:16
[size="7"][size="5"]JADĄC UL.KUNICKIEGO PRZY PROTEKTORZE KIEROWCO WŁĄCZ KLAKSON.[/size] Prośba jednego z lokalnych rozgłośni radiowych.
[/size]
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 18:39
wszystko dobrze. ale skoro oczekuja tak absurdalnie duzych odpraw to nie zdziwilbym gdyby oczekiwali nawet odzyskania np.kina kosmos. Moja rada dla Ciebie jest taka zeby bez wiedzy na poruszany temat nie udawac ze taka sie posiada. ja tutaj zadaje proste pytania. Skad maja sie wziac te pieniadze? i z jakiej racji mieliby Ci ludzie je otrzymac.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 16:50
[quote name='tomasz' timestamp='1325845429' post='579565']
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?

[/quote]

Oczywiście, że napisać można wszystko co widać po twoim pisaniu. Na zasadzie dobrej rady, której udzieliłeś strajkującym, to ja dam ci własną. LZNS była firma państwową, która została sprywatyzowana z widocznym skutkiem. Zatem w jaki sposób pracownicy mogą domagac się "odzyskania swojej własności"? Proponuję byś w ramach odzyskania swojej własności domagał się zwrotu budynku kina Kosmos. Bo przecież tam chodziłeś; zatem jest i twoje.
[quote name='tomasz' timestamp='1325845429' post='579565']
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?

[/quote]

Oczywiście, że napisać można wszystko co widać po twoim pisaniu. Na zasadzie dobrej rady, której udzieliłeś strajkującym, to ja dam ci własną. LZNS była firma państwową, która została sprywatyzowana z widocznym skutkiem. Zatem w jaki sposób praco... rozwiń
Avatar
tomasz / 6 stycznia 2012 o 11:23
Napisac mozna wszystko. Jesli to prawda to faktycznie brzydko. Ale w takim razie skoro pracownicy sa tacy sprawiedliwi to dlaczego nie domagaja sie odzyskania swojej wlasnosci?
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 11:03
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]

Chrzanisz. Ta sytuacja jaka jest, to modelowy przykład funkcjonowania sprywatyzowanego zakładu, czyli w końcu likwidacja. Nie pytasz i zapytasz dlaczego opłaca sie przenieść produkcję na Słowację czy do Czech, a nie odwrotnie. Dlaczego nie pozostawić jej w Polsce, w Lublinie. To jest pytanie wymagające zastanowienia się, analizy w jaki sposób funkcjonuje kapitalizm tam i u nas. Pytasz, co powinien zrobić właściciel (w jaki sposób się nim stał to też ciekawe pytanie), by zadowolić pracowników. Trzeba sięgnąc do zapisów, ustaleń do jakich zobowiązał się właściciel przejmując zakład. Ale moja refleksja jest inna. W taki sposób w jaki właściciele w Polsce traktują pracowników nie ma w żadnym kraju w starej UE. Przecież, gdyby np w Realu we Francji zabroniono utworzenia zz, tak jak u nas - to taka by draka była... U nas pracodawca robi co chce.
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]

Chrzanisz. Ta sytuacja jaka jest, to modelowy przykład funkcjonowania sprywatyzowanego zakładu, czyli w końcu likw... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 11:00
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]
Piszą tu że już wziął pod zastaw własności pracownikówe, a nie pod zastaw własnego majątku i że to co za niego kupił zamierza sprzedać na własne konto. Jeśli to prawda to bardzo nieładnie postępuje, nieprawdaż?
[quote name='tomasz' timestamp='1325843409' post='579559']
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
[/quote]
Piszą tu że już wziął pod zastaw własności pracownikówe, a nie pod zastaw własnego majątku i że to co za niego kupił zami... rozwiń
Avatar
tomasz / 6 stycznia 2012 o 10:50
Mam proste pytanie do wszystkich ludzi ktorzy twierdza ze powinni dostac tak absurdalnie wielkie odprawy. Czy sadza ze firma ktora nie ma pieniedzy na zatrudnianie pracownikow ma pieniadze na takie odprawy? a jesli nie ma to czy wlasciciel w takim razie ma sie wziac kredyt na cale zycie zeby zadowolic pracownikow?
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 10:46
[quote name='pino' timestamp='1325842889' post='579552']
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i tak za wszystko płaci po mimo ubezpieczenia A TU TAKI H.... OBSERWATOR PISZE TAKIE BZDETĘ NIECH TROCHĘ RUSZY TYM BEZMÓZGOWIEM I POPATRZY CO SIĘ DZIEJE W POLSCE BO I JEGO TO DOTYCZY ......
[/quote]
Nie tylko o swoje. To co wyprawiają z nami pracodawcy na lubelszczyźnie jest nie do pomyślenia w jakimkolwiek cywilizowanym kraju. Może niektórym da to do myślenia.
[quote name='pino' timestamp='1325842889' post='579552']
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i ... rozwiń
Avatar
pino / 6 stycznia 2012 o 10:41
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i tak za wszystko płaci po mimo ubezpieczenia A TU TAKI H.... OBSERWATOR PISZE TAKIE BZDETĘ NIECH TROCHĘ RUSZY TYM BEZMÓZGOWIEM I POPATRZY CO SIĘ DZIEJE W POLSCE BO I JEGO TO DOTYCZY ......
nareszcie ktoś walczy o swoje w tym kraju ........
może ktoś się zastanowi co się dzieje w tym kraju ze opłaty rosną a płace nie ze jak nawet ktoś chce coś robić na własną rękę to opłaty przy działalności zjadają zyski w małych firmach które nie mają racji bytu ,szuka się dziury budżetowej z nie widzi się że pół roku jest wolne w Polsce że przemysł i chandel już nie jst w polskich rękach ze pacjent nie ma za co leków wykupić bo płaci składki a i tak za wszystko płaci po mimo ubezpieczenia A TU TAKI H.... OBSERWATOR PISZE TAKIE BZ... rozwiń