poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Protest w Protektorze zakończy się w czwartek? Jest już decyzja załogi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2012, 16:11
Autor: jsz

 (Archiwum)
(Archiwum)

Jest decyzja załogi LZPS w sprawie kompromisu z pracodawcą. Firma przedstawiła im dwa warianty zadośćuczynienia za zwolnienie z pracy. Pracownicy wybrali jeden z nich i w czwartek mogą zakończyć protest.

– Załoga opowiedziała się za jednym z wariantów – potwierdza Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie. – Oczywiście przewiduje on wypłatę dodatkowych odszkodowań za utratę pracy. Nie mogę zdradzić kwot. O szczegółach opowiemy dopiero w czwartek.

Wtedy zaplanowano kolejne spotkanie z władzami Protektora, do którego należą Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego.

– Mamy podpisać ostateczne porozumienie, które zakończy spór – dodaje Wojciechowska. – Mam nadzieję, że tak się stanie i firma nie przygotuje nam kolejnej niespodzianki.

Strajk w LZPS rozpoczął się 2 stycznia, po tym jak grupa Protektor zdecydowała o likwidacji LZPS. Ponad 140 pracowników otrzymało wypowiedzenia. Dokumenty dostarczono pocztą kurierską, po godzinach pracy.

Strajkujący przez 11 dni okupowali firmowy biurowiec. Pikieta przed zakładem przy ul. Kunickiego trwa do tej pory.

Początkowo wołdze Protektora odmawiały jakichkolwiek negocjacji. Zwolnionym zaproponowano jedynie 6 miesięcznych pensji. Tymczasem załoga domagała się po 2 tys. zł za każdy rok, przepracowany w zakładzie. Spółka nie chciała się na to zgodzić, bo suma wypłat sięgnęłaby 7 mln zł, co przekracza wartość firmowego majątku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Tak tak tak
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tak tak tak
Tak tak tak (23 stycznia 2012 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Wojciechowskiej się w 4 literach przewróciło od tego dobrobytu tak jak i całej ekipie ex LZPS. JEDYNIE 6 miesięcznych pensji ? Wy wiecie co w ogóle piszecie/mówicie? Zastanówcie się ! rok temu ludzie dostali po ok 3tys. zł a też zwolnionych zostało 70osób. Tylko, że różnica jest w tym, że teraz Pani przewodnicząca została zwolniona i a rok temu jako przewodniczący w d** miała los osób zwolnionych ... Wielka medialna , pokrzywdzona Pani Przewodnicząca, wielki negocjator hahha śmiech na sali. Ludzie.. ogarnijcie się. Ja bym wam złamanego grosza nie dał. Nie dość, że i tak okradaliście zakład przez 30 lat to dalej marudzicie... Chcecie sprawiedliwości? to zróbcie sobie rachunek sumienia i odpowiedzcie sobie na pytanie czy i Wy zachowywaliście się fair play w stosunku do waszych pracodawców/zakładu pracy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!