niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Protesty przeciwko łączeniu szkół nie pomogły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 18:54
Autor: (drs)

Czarny wtorek w LO na Czwartku. (Bartek Żurawski)
Czarny wtorek w LO na Czwartku. (Bartek Żurawski)

Nie pomogły protesty uczniów, którzy urządzali odzieżowe akcje (na zdjęciu: czarny wtorek w LO na Czwartku) i argumenty pedagogów. Prezydent przekazał radnym swój projekt zmiany sieci miejskich szkół.

Co proponuje magistrat: * Gimnazjum nr 12 z Podwala trafi do gmachu VII LO na Farbiarską. * Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 z ul. Podwale trafi do SP 17 przy Krochmalnej. * Zespół Szkół nr 6 z Diamentowej zostanie rozwiązany, a tworzące go szkoły przeniesione do "kolejówki” na Zemborzycką. * Zespół Szkół Energetycznych z ul. Długiej będzie wchłonięty przez Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej przy Magnoliowej. * Gimnazjum nr 19 i IV LO (oba przy Szkolnej) stworzą zespół szkół.

Wtorkowa dyskusja nad prezydencką propozycją trwała kilka godzin. Nauczyciele szkół, których dotyczyć mają zmiany nie byli zachwyceni. – Zdecydowana większość szkół, których dotyczy projekt są bardziej lub mniej zdeterminowani do walki przeciwko temu projektowi – przyznaje Mariusz Banach, przewodniczący Komisji Oświaty działającej w Radzie Miasta.

Mimo protestów prezydent skierował do rady swój projekt uchwały. Zabrakło w nim tylko jednego z zapowiadanych wcześniej punktów, dotyczącego szkół na Tatarach. Chodzi o łączenie Gimnazjum nr 17 z ul. Maszynowej z działającymi przy Przyjaźni placówkami: SP11 i XVII LO.

Ratusz twierdzi, że dzięki zmianom w sieci szkół oszczędzi pieniądze, których będzie potrzebował m.in. na budowę nowej szkoły na Sławinie, Szerokiem i koło nowych blokowisk rosnących przy przedłużeniu ul. Jana Pawła II. Z szacunków miasta wynika, że dzięki zmniejszeniu liczby obiektów szkolnych oszczędzi rocznie 1,2 mln zł, zaś dzięki temu, że nie trzeba będzie ich remontować w miejskiej kasie zostanie 8 mln zł.
Uchwała w sprawie zamiaru zmiany sieci szkół ma być głosowana 24 lutego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rodzic
postronny obserwator
aki
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rodzic
rodzic (19 lutego 2011 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę głosu i zdania nauczycieli, rodziców oraz młodzieży. Myślę, że w dużej mierze rodzice pomagali wybierać dzieciom szkołę, brali przy tum pod uwagę różne uwarunkowania (tradycje szkoły, koła zainteresowań, dojazd, opinię)a teraz zostanie to odebrane. Moje dziecko rozpoczęło naukę w tym roku szkolnym, zaaklimatyzowało się i jest bardzo zadowolone, o nowej szkole słyszy negatywne opinie i bardzo przeżywa to co go czeka. Zastanawia się nad rezygnacją z tej szkoły. W taki właśnie sposób władze miasta dbają o dobro dzieci, rodziców i nauczycieli.
Rozwiń
postronny obserwator
postronny obserwator (19 lutego 2011 o 19:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tym całym niepotrzebnym zamieszaniu związanym z likwidacją szkół, jedyną szansę na wyjście z tego impasu widzę w Radnych naszego miasta, którzy mam wielką nadzieję, że odrzucą nieprzemyślaną i szkodzącą wszystkim ustawę o łączeniu szkół w mieście Lublinie. Przecież zostali wybrani przez nas i powinni zadbać o potrzeby uczniów a nie ratować wcześniej nie przemyślane decyzje urzędników z WOiW. Jeżeli już musi dojść do połączenia to łączmy tylko te szkoły, w których z roku na rok jest coraz mniej uczniów, a zostawmy w spokoju te, w których to zjawisko nie występuje. I dlaczego lepsza szkoła ma iść do słabszej. Jest to nielogiczne!!!!!
Rozwiń
aki
aki (18 lutego 2011 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uczniowie i nauczyciele zapytajcie sie dyrektorów WOiW w Lublinie co dobrego zrobili dla rozwoju oświaty w naszym mieście poza pomysłem likwidacji i łączenia szkół! Nie dajcie sie. Popieram Was i dużo moich znajomych!
Rozwiń
Basia
Basia (18 lutego 2011 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A skąd "mig" to wie? Sprawa jest otwarta. Poza tym wartościowe osoby nie muszą wspomagać się "przyjaciółkami".
Rozwiń
Konrad
Konrad (18 lutego 2011 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='shadow' timestamp='1297884656' post='438155']
Jakoś nie dziwią mnie protesty uczniów. Jaki jest cel łączenia gimnazjum z liceum? To może sprawić dużo kłopotów. Gimnazjalistom może być trudno w sytuacji kiedy nie będą tolerowani przez starszych kolegów, będzie dochodziło do spięć. Wydaje się, że to w miarę zbliżony wiek, ale różnice są wielkie i nie przyniesie to nic dobrego.
[/quote]

Czy możecie wreszcie pojąć, że nie będą się spotykali na tych samych korytarzach bo to dwa budynki? Jeśli nawet będzie połączenie to tylko dla administracji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!