sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Pruszkowski: Jestem nękany. Nie dają mi nagrody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2013, 18:43
Autor: Rafał Panas

Na obniżkę wynagrodzenia wiceprezesa TBS "Nowy Dom” Andrzeja Pruszkowskiego nie zgodził się sejmik
Na obniżkę wynagrodzenia wiceprezesa TBS \"Nowy Dom” Andrzeja Pruszkowskiego nie zgodził się sejmik

O ok. 14 tys. zł nagrody jubileuszowej walczy w sądzie pracy Andrzej Pruszkowski, zastępca prezesa miejskiego TBS "Nowy Dom” i radny wojewódzki (PiS). Nagrody odmówili mu przedstawiciele prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (PO).

Pruszkowski – w latach 1998–2006 prezydent Lublina, a teraz radny wojewódzki – złożył wniosek o nagrodę za 25 lat pracy. Chodziło o równowartość miesięcznej pensji, czyli ok. 14 tys. zł. Rada nadzorcza TBS powiedziała jednak "nie”. Pruszkowski poszedł do sądu pracy, a ten jeszcze w grudniu wydał nakaz zapłaty. Rada nadzorcza ponownie odmówiła. Teraz sąd rozpatrzy jej sprzeciw.

– Sąd już raz potwierdził, że nie ma merytorycznych podstaw, żebym nagrody nie dostał. Spółka naraża się na zapłatę odsetek – komentuje Pruszkowski. Tłumaczy, że nagroda była zapisana w budżecie "Nowego Domu” na 2012 rok.

– Po przeanalizowaniu dokumentów określających zasady wynagrodzenia zarządu spółki, doszliśmy do wniosku, że nie ma przepisu obligującego do wypłacenia panu Pruszkowskiemu nagrody jubileuszowej – tłumaczy Anna Adamowicz-Kielin, przewodnicząca rady nadzorczej "Nowego Domu”. Dodaje, że rada musi bardzo dokładnie przyglądać się wydatkom ponoszonym przez firmę.
Pruszkowski: – Nie rozumiem tej sytuacji. Odbieram ją jako kontynuację nękania.

O jakie nękanie chodzi? W zeszłym roku zgodnie z decyzją prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, rada nadzorcza "Nowego Domu” chciała obniżyć wynagrodzenia członkom zarządu firmy. W tym Pruszkowskiemu – z 14,4 tys. zł na 7,2 tys. zł.

Zdenerwowany Pruszkowski opowiedział dziennikarzom, że padł ofiarę zemsty, bo nie przystał do "pewnego projektu politycznego”. Wyliczał: nie dostał nagrody rocznej za 2011 r., nie otrzymał nagrody jubileuszowej za 25 lat pracy, miał mieć obciętą pensję i odebrane inne świadczenia. Natomiast nagrodą za udział w "projekcie” miał być fotel szefa "Nowego Domu” i 22 tys. zł pensji. Z wypowiedzi wynikało, że kusiła go i straszyła osoba z otoczenia prezydenta Lublina. Żuk nazwał to pomówieniami. Sprawę bada prokuratura.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Pre
jagna
jurek
(72) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pre
Pre (9 stycznia 2013 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda, że mamy odpowiedzialnych i dbających o nas radnych sejmiku i nie tylko !Dajcie fachowcowi i specjaliście wynagrodzenia 25 tys zł / m-c i podwyżki czynszów na 1 tys zł / m-c to wszyscy będą zadowoleni, a jeden na pewno !!! Czekajcie mieszkańcy TBS i dobrze uważajcie, bo pewnie już niedługo zobaczycie kolejne podwyżki.Pan P uważa, że jest nękany to pewnie wystąpi o dodatek np. szkodliwe albo o podwyżkę ! Ludzie żyją w biedzie za niewielkie pieniądze, liczą każdą złotówkę a tu towarzystwo wzajemnej adoracji rocznie wyrzuca setki tysięcy złotych, bo przecież mają nas wszystkich w d.... !!! Oczywiście do czasu następnych wyborów! Ale wybraliśmy i mamy wspaniałych reprezentantów! Możemy sobie "pogratulować" !!!
Rozwiń
jagna
jagna (9 stycznia 2013 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pruszkowski z Kocuniem dostają w TBS po kilkanaście tysiaków miesięcznie, które zdzierają z czynszów lokatorów TBS-u. TBS miał być dla ludzi ubogich i biednych, a teraz płacą jedne z najwyższych czynszów w Lublinie dzieki tym dwóm cwaniakom, działaczom PiS.
Rozwiń
jurek
jurek (9 stycznia 2013 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pruszkowski powiedz nam ile wydałeś na projekt, który nigdy nie doszedł do skutku dot. budowy tunelu podziemnego pod al.Racławickimi wzdłuż ul. Sowińskiego. O ile pamięć mnie nie myli to było tego ok. 3 miliny zł. Gdzie ta prokuratura - ty powinieneś siedzieć za niegospodarność. Że taki gostek nie ma kszty honoru, godności i dalej pcha się do koryta.
Rozwiń
dimka
dimka (9 stycznia 2013 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie, czego się czepiacie, ma człowiek rację,że mu się należy, to dodatek kombatancki za nękanie, a nie żadna nagroda, należy się i już nie widzicie jaki człowiek znękany (vide zdjęcie), nagroda to się należy za pracę,a tę już ocenili wyborcy, a nagroda za nią wiadomo jaka;)
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (9 stycznia 2013 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
----------------------------------KOMENTARZ PO INTERWENCJI PROKURATURY---------------------------------- Z wyjaśnień Pana Pruszkowskiego wynika, że padł ofiarą następnej Afery Prezydenta Zuka ... Oczekujemy na ustalenia Prokuratury w Lublinie .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (72)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!