sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Pruszkowskim zajmie się sąd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2008, 19:17

Sprawa odwołania Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) ze stanowiska dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie trafi do sądu.

Tak zdecydowali dziś radni sejmiku województwa.

- Wojewódzki Sąd Administracyjny rozstrzygnie, czy sejmik odwołując pana Pruszkowskiego, postąpił zgodnie z prawem - tłumaczy Jacek Czerniak, przewodniczący sejmiku.

Radni odwołali Pruszkowskiego w kwietniu. Ale wojewoda Genowefa Tokarska stwierdziła, że ta uchwała była niezgodna z prawem. Wnioskował o to sam Pruszkowski. - Nie było do niej uzasadnienia, a powinno być - mówi były prezydent Lublina i na dowód przywołuje m.in. wyrok NSA z 2005 r. w podobnej sprawie.

Tokarska przyznała rację byłemu prezydentowi Lublina i wystąpiła do sejmiku ze skargą.

Radni mieli dwa wyjścia. Radni mogli uznać skargę za zasadną i uzupełnić uchwałę o motywy, jakimi się kierowali, podejmując decyzję o Pruszkowskim. Ale mogli też nie zgodzić się ze zdaniem wojewody i stwierdzić, że uzasadnienie nie było potrzebne. Jednogłośnie wybrali wczoraj drugie wyjście (radny Pruszkowski wstrzymał się od głosu) i zdecydowali o skierowaniu sprawy do WSA.

- Jestem zadowolony - komentuje Pruszkowski. - Zakładam, że Rzeczpospolita Polska ma jednolity system prawny i że w tym przypadku zapadnie podobne rozstrzygnięcie do tych, które np. Naczelny Sąd Administracyjny już podejmował. I że w konsekwencji kwietniowa uchwała zostanie uchylona.

Pruszkowski zasiadał na fotelu szefa lubelskiego oddziału ANR tylko przez rok. Kiedy władzę w kraju przejęła koalicja PO-PSL, pewne było, że prędzej czy później straci posadę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chart
100 g.
biedak
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chart
chart (1 lipca 2008 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdaje się, że radni tradycyjnie nie wiedzieli nad czym głosują. Rozumiem, że Pruszkowski woli, żeby jego sprawą zajął się WSA, ale klub PiS popierając uchwałę w brzmieniu przedstawionym przez Czerniaka de facto uznał, że wyrażenie zgody na zwolnienie ex-prezydenta było właściwe. Przecież zdaje się nie takie stanowisko wyrażali na poprzedniej sesji? Wygląda więc to na bezmyślność, a nie na świadomą decyzję polityczną.
Rozwiń
100 g.
100 g. (1 lipca 2008 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka jest polityka. Nie nadajesz się do pracy w zespole bo cię po prostu nie lubią i odpadasz - proste jak fujarka
To jest polityka nie fabryka
Rozwiń
biedak
biedak (1 lipca 2008 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POPIERAM RÓWNIEZ POPRZEDNIKA I JESTEM NIE TYLE ZA PRUSZKOWSKIM CO ZA sprawiedliwościa jak można jakiegokolwiek człowieka wywalić tak na bruk nie licząc co z nim będzie a przecież każdy z nas może znaleźć sie kiedys w sytuacji j.w
Rozwiń
lik
lik (1 lipca 2008 o 07:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jas napisał:
INACZEJ BYŚ ŚPIEWAŁ GDYBY TO CIEBIE WYWALILI Z ROBOTY BEZ ŻADNEGO WYJAŚNIENIA. Pruszkowski pokazał charaker i to że nie daje sobie w kasze dmuchać... popieram go i zrobiłbym to samo na jego miejscu...


Co pokazał??????? hahahahahahahahahaha
Rodzina nie powinna się wypowiadać
Rozwiń
ER4444
ER4444 (30 czerwca 2008 o 23:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BIEDACZYSKO, WYWALILI Z KORYTA NIE MA KASKI NA LUKSUSOWE ŻYCIE NA KOSZT PODATNIKÓW!!!TRZA FURY UTRZYMAC, PAŁACE A Z CZEGO TO???RĘCE OPADAJĄ JAK PATRZY SIĘ NA TAKIE MIERNOTY I TO JAKAŚ KARA BOSKA,ŻE AKURATNIE W LUBLINIE SIĘ TAKIE TRAFIAJĄ MASOWO!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!