Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2009 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Prywatna firma opłaciła urzędnikom lot do USA

0 10 A A

Przelot i noclegi miejskich urzędników, którzy wybrali się do Nowego Jorku, sponsorowała amerykańska firma Oracle. Wcześniej zapewniła oprogramowanie dla magistratu w Lublinie. Urzędnicy nie widzą problemu, radni owszem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Delegacja z Krzysztofem Łątką (dyrektor departamentu sekretarza miasta Lublin i prominentny działacz lubelskiej PO) oraz Grzegorzem Huniczem, szefem Wydziału Informatyki i Telekomunikacji gościła w Stanach Zjednoczonych 3-6 marca. - Bez komentarza - mówi Katarzyna Pilarska z Oracle Polska.

Nieoficjalnie firma informuje: urzędnicy zobaczyli, jak działa nowojorski magistrat (m.in. numer informacyjno-interwencyjny dla mieszkańców) uczestniczyli też w prezentacji produktów Oracle.

Firma jest dobrze znana w Urzędzie Miasta. Magistrat ogłosił w 2007 r. przetarg na budowę infrastruktury serwerowej i bazy danych. Zlecenie zdobyła Aseco Business Solutions. Dostarczyła m.in. produkty Oracle. Na początku 2008 roku miasto zamówiło system obiegu dokumentów, który musiał współpracować z bazą zbudowaną w oparciu o Oracle.

- Nie widzę niezręczności w skorzystaniu ze szkolenia sponsorowanego przez Oracle. Inaczej byłoby, gdybyśmy korzystali z takiego wsparcia, a dopiero potem ogłosili przetarg. To co zrobiliśmy, to raczej partnerstwo publiczno-prywatne, a nie niezręczność - mówi Krzysztof Łątka.

- Ja bym nigdy nie wybrał się na taki wyjazd. To niestosowne. Nie wiem, czy takie szkolenie jest potrzebne, a już na pewno nie trzeba na nie lecieć aż do Nowego Jorku - komentuje Dariusz Piątek, radny miejski PO. I zauważa, że to, co jest dopuszczalne w prywatnych firmach, jest niewskazane w samorządzie.

- Sprawa nie jest przejrzysta. Zażądam od prezydenta wyjaśnień - zapowiada Piotr Kowalczyk, szef radnych PiS. (rp)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leniak / 17 marca 2009 o 13:26
Co się pieklicie przecie to zupełnie normalna sytuacja w Lublinie
pupil Palikota moze robić co zechce...
Avatar
www.polonica.net / 14 marca 2009 o 20:17
www.polonica.net Zajrzyj na polonica.net a dowiesz sie kto rzadzi Polska i dlaczego jest tyle afer.
Avatar
~xyz~ / 14 marca 2009 o 19:23
A moralne jest wyciąganie z kasy miasta pieniędzy na prywatny sport pana Piątka -motocross?Jest to sport niszowy w Lublinie a na pewno nie do sponsorowania przez mieszkańców!
Avatar
alice / 14 marca 2009 o 19:15
w ameryce nie odwazyli by sie zaoferowac urzednikom, takiej wiazanki, a w Polsce urzednik sie cieszy i nie widzi problemu , strasznie dluga droga do edukacji przed nimi
Avatar
dino / 14 marca 2009 o 17:07
Te fakty ukazane w artykule to niestety sprawa dla ogrganów ścigania przestępstw. W każdym normalnym państwie tak by było ale w Lublinie okaże sie że latka chłoptaś Palikota jest bezkarny. Do tego jescze wszystko owinie się w propagane że skoro PiS chciał wszystkich karac i ścigaĆ to teraz ma byĆ inaczej czyli TERAZ WSZYSTKO CO NIELEGALNE MOŻNA ROBIĆ BO ZAWSZE SIE WYTLUMACZY URZĘNIOKOM, SŁUZBOM, DZIENNIKARZOM ŻE JAK NAS PKARZECIE TO WROCI PIS. OJ ALE MASZ PLATFORMO MORALNOŚĆ !!! TEN SAM POZIOM MORALNOŚCI JAKI PREZENTUJE PALIKOT Z PRYWATYZACJĄ POLMOSU I POTRAKTOWANIEM SWOJEJ PIERWSŻEJ ŻONY.
Te fakty ukazane w artykule to niestety sprawa dla ogrganów ścigania przestępstw. W każdym normalnym państwie tak by było ale w Lublinie okaże sie że latka chłoptaś Palikota jest bezkarny. Do tego jescze wszystko owinie się w propagane że skoro PiS chciał wszystkich karac i ścigaĆ to teraz ma byĆ inaczej czyli TERAZ WSZYSTKO CO NIELEGALNE MOŻNA ROBIĆ BO ZAWSZE SIE WYTLUMACZY URZĘNIOKOM, SŁUZBOM, DZIENNIKARZOM ŻE JAK NAS PKARZECIE TO WROCI PIS. OJ ALE MASZ PLATFORMO MORALNOŚĆ !!! TEN SAM POZIOM MORALNOŚCI JAKI PREZENTUJE PALIK... rozwiń
Avatar
łatka / 14 marca 2009 o 13:19
Czyli jednym słowem magistrat "kupił" oprogramowanie,z zamian za to firma która to oprogramowanie sprzedała,"zafundowała" kupcom wycięczkę do USrA.Coś mi tu strasznie mierdzi.A może po prostu oni pojechali po to oprogramowanie aby go przywieźć?
No i rodzi się pytanie.Po co w magistracie jest taki departament informatyki,skoro ten departament wszystko zleca firmom z zewnątrz bo sami nie potrafią nic zrobić.
Co na to prokuratura?Co na to CBA?Co na to szefowie magistratu?To wszystko to wielka ściema!!!!!
Avatar
Anty-dres / 14 marca 2009 o 10:37
Na zdjęciu jest chyba Airbus A380- największy samolot pasażerski świata. Jest ich na świecie na razie kilkanaście, ale kilka lata nad Lublinem codziennie, np. z Singapuru do Londynu.
Natomiast urzędnicy tym samolotem raczej nie lecieli, więc nie zdjęcie raczej nie na miejscu.
Avatar
polak / 14 marca 2009 o 10:22
Co z tego wynika?
Darmowe szkolenia ,oplacenie kosztow czyli firma mysli perspektywicznie.Szkolenie,przekonanie do jakosci wiaze z firma.
Nie szukajmy podtekstow bo nauka poplaca,zawsze cos zostanie w glowie.A co mowi na to prawo?Stoi po stronie silniejszego ktory decyduje.,
Dziwnie sie sklada ,ze dziennikarze DW robia bezpieczne tematy,neutralne,natomiast boja sie panicznie tematow korupcji wysokich urzadnikow sluzby zdrowia i powiazan prokuratury z UM i sluzba zdrowia.
Avatar
Fang / 14 marca 2009 o 09:47
Sad krakowski jak podano dziś na onet.pl uruchomił całą machinę procedur wobec osiemdziesięciolatki która cierpi na demencję starczą tylko za to że ukradła masło wartości 4,74 pln.Sama ekspertyza w tej sprawie kosztuje ponad 1.000pln nie licząc wynagrodzenia obrońcy z urzędu no i oczywiście czasu "pracy" wielu osób którym również płaci za to budżet państwa.Sędziom,protokolantom itd.Tutaj oczywiście postępowania nie będzie bo osoby ewentualnie do skazania są ustawione i mają poparcie Premiera z PO który takie przecież popiera /sprawa pana Pawlaka/.Nie będzie działań prokuratury ,Pani Pitery i innych organów stojących na straży prawa.Prawa jak się okazuje tylko do karania maluczkich.
Sad krakowski jak podano dziś na onet.pl uruchomił całą machinę procedur wobec osiemdziesięciolatki która cierpi na demencję starczą tylko za to że ukradła masło wartości 4,74 pln.Sama ekspertyza w tej sprawie kosztuje ponad 1.000pln nie licząc wynagrodzenia obrońcy z urzędu no i oczywiście czasu "pracy" wielu osób którym również płaci za to budżet państwa.Sędziom,protokolantom itd.Tutaj oczywiście postępowania nie będzie bo osoby ewentualnie do skazania są ustawione i mają poparcie Premiera z PO który takie przecież popiera /spr... rozwiń
Avatar
apfelabum / 14 marca 2009 o 08:25
Gdzie jest prokurator, on powinien zajac sie ta sprawa.!!!
Avatar
leniak / 17 marca 2009 o 13:26
Co się pieklicie przecie to zupełnie normalna sytuacja w Lublinie
pupil Palikota moze robić co zechce...
Avatar
www.polonica.net / 14 marca 2009 o 20:17
www.polonica.net Zajrzyj na polonica.net a dowiesz sie kto rzadzi Polska i dlaczego jest tyle afer.
Avatar
~xyz~ / 14 marca 2009 o 19:23
A moralne jest wyciąganie z kasy miasta pieniędzy na prywatny sport pana Piątka -motocross?Jest to sport niszowy w Lublinie a na pewno nie do sponsorowania przez mieszkańców!
Avatar
alice / 14 marca 2009 o 19:15
w ameryce nie odwazyli by sie zaoferowac urzednikom, takiej wiazanki, a w Polsce urzednik sie cieszy i nie widzi problemu , strasznie dluga droga do edukacji przed nimi
Avatar
dino / 14 marca 2009 o 17:07
Te fakty ukazane w artykule to niestety sprawa dla ogrganów ścigania przestępstw. W każdym normalnym państwie tak by było ale w Lublinie okaże sie że latka chłoptaś Palikota jest bezkarny. Do tego jescze wszystko owinie się w propagane że skoro PiS chciał wszystkich karac i ścigaĆ to teraz ma byĆ inaczej czyli TERAZ WSZYSTKO CO NIELEGALNE MOŻNA ROBIĆ BO ZAWSZE SIE WYTLUMACZY URZĘNIOKOM, SŁUZBOM, DZIENNIKARZOM ŻE JAK NAS PKARZECIE TO WROCI PIS. OJ ALE MASZ PLATFORMO MORALNOŚĆ !!! TEN SAM POZIOM MORALNOŚCI JAKI PREZENTUJE PALIKOT Z PRYWATYZACJĄ POLMOSU I POTRAKTOWANIEM SWOJEJ PIERWSŻEJ ŻONY.
Te fakty ukazane w artykule to niestety sprawa dla ogrganów ścigania przestępstw. W każdym normalnym państwie tak by było ale w Lublinie okaże sie że latka chłoptaś Palikota jest bezkarny. Do tego jescze wszystko owinie się w propagane że skoro PiS chciał wszystkich karac i ścigaĆ to teraz ma byĆ inaczej czyli TERAZ WSZYSTKO CO NIELEGALNE MOŻNA ROBIĆ BO ZAWSZE SIE WYTLUMACZY URZĘNIOKOM, SŁUZBOM, DZIENNIKARZOM ŻE JAK NAS PKARZECIE TO WROCI PIS. OJ ALE MASZ PLATFORMO MORALNOŚĆ !!! TEN SAM POZIOM MORALNOŚCI JAKI PREZENTUJE PALIK... rozwiń
Avatar
łatka / 14 marca 2009 o 13:19
Czyli jednym słowem magistrat "kupił" oprogramowanie,z zamian za to firma która to oprogramowanie sprzedała,"zafundowała" kupcom wycięczkę do USrA.Coś mi tu strasznie mierdzi.A może po prostu oni pojechali po to oprogramowanie aby go przywieźć?
No i rodzi się pytanie.Po co w magistracie jest taki departament informatyki,skoro ten departament wszystko zleca firmom z zewnątrz bo sami nie potrafią nic zrobić.
Co na to prokuratura?Co na to CBA?Co na to szefowie magistratu?To wszystko to wielka ściema!!!!!
Avatar
Anty-dres / 14 marca 2009 o 10:37
Na zdjęciu jest chyba Airbus A380- największy samolot pasażerski świata. Jest ich na świecie na razie kilkanaście, ale kilka lata nad Lublinem codziennie, np. z Singapuru do Londynu.
Natomiast urzędnicy tym samolotem raczej nie lecieli, więc nie zdjęcie raczej nie na miejscu.
Avatar
polak / 14 marca 2009 o 10:22
Co z tego wynika?
Darmowe szkolenia ,oplacenie kosztow czyli firma mysli perspektywicznie.Szkolenie,przekonanie do jakosci wiaze z firma.
Nie szukajmy podtekstow bo nauka poplaca,zawsze cos zostanie w glowie.A co mowi na to prawo?Stoi po stronie silniejszego ktory decyduje.,
Dziwnie sie sklada ,ze dziennikarze DW robia bezpieczne tematy,neutralne,natomiast boja sie panicznie tematow korupcji wysokich urzadnikow sluzby zdrowia i powiazan prokuratury z UM i sluzba zdrowia.
Avatar
Fang / 14 marca 2009 o 09:47
Sad krakowski jak podano dziś na onet.pl uruchomił całą machinę procedur wobec osiemdziesięciolatki która cierpi na demencję starczą tylko za to że ukradła masło wartości 4,74 pln.Sama ekspertyza w tej sprawie kosztuje ponad 1.000pln nie licząc wynagrodzenia obrońcy z urzędu no i oczywiście czasu "pracy" wielu osób którym również płaci za to budżet państwa.Sędziom,protokolantom itd.Tutaj oczywiście postępowania nie będzie bo osoby ewentualnie do skazania są ustawione i mają poparcie Premiera z PO który takie przecież popiera /sprawa pana Pawlaka/.Nie będzie działań prokuratury ,Pani Pitery i innych organów stojących na straży prawa.Prawa jak się okazuje tylko do karania maluczkich.
Sad krakowski jak podano dziś na onet.pl uruchomił całą machinę procedur wobec osiemdziesięciolatki która cierpi na demencję starczą tylko za to że ukradła masło wartości 4,74 pln.Sama ekspertyza w tej sprawie kosztuje ponad 1.000pln nie licząc wynagrodzenia obrońcy z urzędu no i oczywiście czasu "pracy" wielu osób którym również płaci za to budżet państwa.Sędziom,protokolantom itd.Tutaj oczywiście postępowania nie będzie bo osoby ewentualnie do skazania są ustawione i mają poparcie Premiera z PO który takie przecież popiera /spr... rozwiń
Avatar
apfelabum / 14 marca 2009 o 08:25
Gdzie jest prokurator, on powinien zajac sie ta sprawa.!!!