Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2013 r.
17:02
Edytuj ten wpis

Prywatna firma zakłada blokady na koła aut. Czy to legalne?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Terenu wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Chodźki 3 strzegą szczęki (Maciej Kaczanowski)
Terenu wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Chodźki 3 strzegą szczęki (Maciej Kaczanowski)

Prokuratura zbada legalność działań prywatnej firmy zakładającej blokady na koła aut. Jej szef zapewnia, że nie łamie przepisów, ale zapadające w innych sprawach sądowe wyroki mogą poddawać to w wątpliwość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jutro minie tydzień odkąd przedsiębiorca z Lublina pilnuje terenu wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Chodźki 3. To okolica szpitali, gdzie albo trudno zaparkować, albo trzeba płacić. Dlatego kierowcy stają gdzie mogą i gdzie nie powinni. Wspólnota mieszkaniowa miała dość notorycznie zastawianego dojazdu i poprosiła o pomoc.

– Kierujący są proszeni o nie parkowanie i informowani o konsekwencjach, czyli opłacie wynoszącej 200 zł. Zabezpieczeniem naszych roszczeń jest zakładana na koło blokada – wyjaśnia Konrad Lisowski, prezes spółki. – Do tej pory założyliśmy kilka blokad, niektórzy kierowcy decydowali się na płatność odroczoną w kwocie 300 zł.

Prywatne szczęki nie są w Polsce nowością. W 2009 r. sięgnęło po nie jedno z centrów handlowych w Sosnowcu ostrzegając, że osoba bezprawnie zajmująca miejsce dla niepełnosprawnych musi się liczyć z blokadą, której zdjęcie będzie kosztować 300 zł. Taka niespodzianka spotkała syna jednego z sosnowieckich radnych, jego ojciec poskarżył się prokuraturze, a ta umorzyła sprawę.

Blokady zaczęły pojawiać się przed kolejnymi śląskimi sklepami i na osiedlach. Ale sądy zaczęły orzekać, że to nielegalne. – Takie wyroki dotyczyły spraw około 30 kierowców – przyznaje Marian Krzysztof Zawała, rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach.

Scenariusz był podobny: kierowca zastaje zablokowane auto, nie chce lub nie może płacić na miejscu i podpisuje oświadczenie, że zapłaci później. Ale nie płaci, a firma od szczęk (podkreślmy, że inna, niż ta działająca w Lublinie) pozywa go do sądu.

– Sądy obydwu instancji uznawały, że zobowiązania podpisane przez kierowców są nieważne, bo bezprawne było założenie blokady – mówi Zawała.

Szef firmy działającej w Lublinie zapewnia, że prawa nie łamie. – Działam na postawie Kodeksu cywilnego, mam też opinię prawną, z której wynika, że możemy to robić – podkreśla Lisowski.

Śląscy sędziowie widzą to inaczej. – Nikt nie ma wątpliwości, że prywatny właściciel może czerpać zyski ze swojego terenu i może powiedzieć kierowcy "zapłać”. Ale dochodzenie takiej zapłaty to zupełnie inna sprawa – zaznacza sędzia Zawała. – Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu. A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę. Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie.

Sprawą prywatnych szczęk zainteresowała się już lubelska prokuratura. – Postępowanie zainicjowaliśmy z urzędu – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Sprawą zajęli się prokuratorzy zajmujący się postępowaniami innymi, niż karne.

– O wynik jestem spokojny. Prokuratura chce ze spokojnym sumieniem móc powiedzieć, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem – mówi Lisowski. – Gdyby było podejrzenie przestępstwa, postępowanie prowadziłby prokurator karny.

Co może Straż Miejska

– Zakładanie przez nas blokady wchodzi w grę w trzech sytuacjach: na drodze publicznej, w strefie zamieszkania albo w strefie ruchu – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

W przypadku dróg publicznych sprawa jest oczywista, takie same przepisy obowiązują w strefach ruchu, zaś w strefach zamieszkania parkowanie jest dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach i nigdzie indziej.

– Blokady nie można założyć na koła pojazdu, który utrudnia ruch, czy wręcz zagraża bezpieczeństwu ruchu. Taki pojazd trzeba odholować.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
benia / 24 marca 2014 o 17:29

Mi wydaje się, że jeśli ustawa mówi o tym, że blokady zakłada policja i straż miejska, to tylko oni to mogą robić, a nie jakieś prywatne osoby. Postawienie samochodu na poboczu nie utrudniające ruchu, żeby pójść do apteki na 5 minut nie powinno skutkować blokadą i opłatą 200złotych( jak masz gotówkę), jak nie to 300złotych. To nie ruchliwe miejsce, tylko bardzo szeroki wjazd w drogę osiedlową, a w pobliżu szpital, przy którym prawie zawsze brak miejsc parkingowych, podobnie zresztą jak na tym płatnym parkingu. To według mnie paranoja. Jak łamię przepisy to wzywać powinno się policję, a nie podejrzanego kolesia, który pobiera grubą kasę za usunięcie blokady i odjeżdża...

Mi wydaje się, że jeśli ustawa mówi o tym, że blokady zakłada policja i straż miejska, to tylko oni to mogą robić, a nie jakieś prywatne osoby. Postawienie samochodu na poboczu nie utrudniające ruchu, żeby pójść do apteki na 5 minut nie powinno skutkować blokadą i opłatą 200złotych( jak masz gotówkę), jak nie to 300złotych. To nie ruchliwe miejsce, tylko bardzo szeroki wjazd w drogę osiedlową, a w pobliżu szpital, przy którym prawie zawsze brak miejsc parkingowych, podobnie zresztą jak na tym płatnym parkingu. To według mnie paranoja. Jak... rozwiń

Avatar
arturo1970 / 6 grudnia 2013 o 19:52

bo w lublinie myślą ze sami stanowią prawo jak tak dalej będzie to nie będą potrzebne sady prokuratury czy choćby policja bo po co skoro każdy może robić co chce pod pretekstem litery prawa hahaha to są istne jaja :D

Avatar
lu / 6 grudnia 2013 o 19:47

Zróbmy tak na wszystkich parkingach międzyosiedlowych wszak są własnością  mieszkańców,którzy zapłacili za infrastrukturę i ponoszą koszty remontów. To wszystko zakrawa na paranoję,żyjemy w chorym społeczeństwie.

Avatar
tomi / 6 grudnia 2013 o 19:40

widziałem to w tv jak agresywnie ochroniarz zakładał blokady nie pozwolił na zmianę koła itp chyba był na procencie od blokady bo zbyt wielkie zaangażowanie widziałem w jego oczach warto wziąść paru kumpli z kiljami skatować gościa skoro prawo jest bezradne kolejna forma zarobku na kierowcach podobnie jak fotoradary jakby jeden z drugim dosyał konkretnie to nie było by chątnych do tej pracy wiem moze przesada ale tępić bo zacznie sie to plenic jak grzyby po deszczu najgorsze to ze oberwie gosc z parkingu a prezes i świta zaciera ręce

Avatar
Lutek / 6 grudnia 2013 o 19:30

Ciekawi mnie i innych zapewne też; jak to się stało, że warszawska firma przejęła cały teren wokół szpitala i kosi kasę (3,50zł za godzinę parkowania,lub 100 zł za m-c).Są to na pewno pieniądze nie małe.Natomiast szpital pewnie jest zadłużony.Jestem ciekawy czy podatki z tej działalności płaci ta firma w lublinie ,czy do Wa-wki.

Avatar
Grzegorz / 6 grudnia 2013 o 19:00

Lisowski czy jak mu tam działa nielegalnie, ale czuje się mocny bo albo ma znajomka w urzędzie albo ( nie wiadomo skąd) wie ze sprawę prowadzi inny prokurator. Po postępowniu prokuratorskim powinien dostać wyrok w sadzie i oddać te ileś tam.tysięcy złotych, które wyłudził od ludzi. 

Jeszcze jeden przykład chamstwa, arogancji wobec prawa i naciągactwa. Tacy nasmiewają się z prawa i tworzą własne.

Lokatorzy z chodżki postawcie sobie szlaban, kupcie do niego piloty i nikt wam nie wjedzie. po co dajecie zarobić jakiemuś typowi.

Panie lisowski, ciekawe co pan zrobi jak się trafi krewki kierowca i odjedzie z blokadą w bagażniku

i gość co pilnuje jeszcze po ryju dostanie.

Panie/Pani andy

na swojej działce może robić sobie co chce. Jak cwaniak nie chce capłacić kilku złotych za parking tylko szuka darmowego parkowania to jego sprawa. Jest czytelna informacja przy wjeździe jak ktoś nie umie czytać to na drugi raz się nauczy.

Panie/Pani andy

na swojej działce może robić sobie co chce. Jak cwaniak nie chce capłacić kilku złotych za parking tylko szuka darmowego parkowania to jego sprawa. Jest czytelna informacja przy wjeździe jak ktoś nie umie czytać to na drugi raz się nauczy.

rozwiń
Avatar
luk / 6 grudnia 2013 o 18:57

http://finanse24.co.uk/co-zrobic-jesli-w-aucie-na-prywatnym-parkingu-zostaly-zalozone-blokady-na-kola-clamped-uk/

Wg. mnie jest to działanie dozwolone. Nie można go podciągnąć pod jakikolwiek paragraf z kk lub kw. 

Dziwi mnie oburzenie dotyczące blokad za 200 złotych, skoro bez wątpienia właściciel terenu mógłby każdego odholować i żądać np. 700 złotych.

Avatar
Grzegorz / 6 grudnia 2013 o 18:56

"Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu.

A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę.

Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie.
"

.... i po temacie. :D

A szczegóły są takie :

"Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałania m. in. w zakresie blokowania kół pojazdów w razie pozostawienia ich w miejscu, gdzie jest to zabronione :

§ 2 ust. 5 w/w Rozporządzenia wymienia organy mogące dokonać blokady kół pojazdów i są nimi  :

Straż gminna (miejska) oraz Policja."

Podjadę na twoje podwórko i postawię samochód na całą noc. OK? Ciekawe co wtedy zrobisz, cwaniaku.

To jest prywatny teren i mogą robić co chcą

na twoje podwórko i postawię samochód na całą noc. OK? Ciekawe co wtedy zrobisz, cwaniaku.

To jest prywatny teren i mogą robić co chcą

rozwiń
Avatar
Piotrek / 6 grudnia 2013 o 18:53

Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem

Nie chce ci się zapłacić kilka złotych za parking pod szpitalem a chcesz za darmo parkować na prywatnej działce??? dlaczego??? Może ja wjadę na twoje podwórko i zaparkuje ci przed domem na całą noc??? Ciekawe co wtedy zrobisz??

Jak najwięcej takich blokad

Popieram

Avatar
Fred / 6 grudnia 2013 o 18:36

A ja popieram takie działania w całej rozciągłości.

Może ludzie nauczą się szanować własność prywatną.

Wiadomo że większość tych złapanych na szczęki to odwiedzający szpital. Koło tych bloków są miejsca parkingowe dla ich mieszkańców. Nie po to ktoś kupował mieszkanie za kilkaset tysięcy żeby fundować komuś luksus parkowania na "krzywy ryj". Widać że na niektórych 45 lat komunizmu odcisnęła piętno. Odzywa się natura "polaczka" : zaparkować za darmo, wepchać się bez kolejki, kogoś wydymać itp. A na dodatek poskarżyć się do prasy.

A ja popieram takie działania w całej rozciągłości.

Może ludzie nauczą się szanować własność prywatną.

Wiadomo że większość tych złapanych na szczęki to odwiedzający szpital. Koło tych bloków są miejsca parkingowe dla ich mieszkańców. Nie po to ktoś kupował mieszkanie za kilkaset tysięcy żeby fundować komuś luksus parkowania na "krzywy ryj". Widać że na niektórych 45 lat komunizmu odcisnęła piętno. Odzywa się natura "polaczka" : zaparkować za darmo, wepchać się bez kolejki, kogoś wydymać itp. A na dodatek poskarżyć się do pr... rozwiń

Avatar
benia / 24 marca 2014 o 17:29

Mi wydaje się, że jeśli ustawa mówi o tym, że blokady zakłada policja i straż miejska, to tylko oni to mogą robić, a nie jakieś prywatne osoby. Postawienie samochodu na poboczu nie utrudniające ruchu, żeby pójść do apteki na 5 minut nie powinno skutkować blokadą i opłatą 200złotych( jak masz gotówkę), jak nie to 300złotych. To nie ruchliwe miejsce, tylko bardzo szeroki wjazd w drogę osiedlową, a w pobliżu szpital, przy którym prawie zawsze brak miejsc parkingowych, podobnie zresztą jak na tym płatnym parkingu. To według mnie paranoja. Jak łamię przepisy to wzywać powinno się policję, a nie podejrzanego kolesia, który pobiera grubą kasę za usunięcie blokady i odjeżdża...

Mi wydaje się, że jeśli ustawa mówi o tym, że blokady zakłada policja i straż miejska, to tylko oni to mogą robić, a nie jakieś prywatne osoby. Postawienie samochodu na poboczu nie utrudniające ruchu, żeby pójść do apteki na 5 minut nie powinno skutkować blokadą i opłatą 200złotych( jak masz gotówkę), jak nie to 300złotych. To nie ruchliwe miejsce, tylko bardzo szeroki wjazd w drogę osiedlową, a w pobliżu szpital, przy którym prawie zawsze brak miejsc parkingowych, podobnie zresztą jak na tym płatnym parkingu. To według mnie paranoja. Jak... rozwiń

Avatar
arturo1970 / 6 grudnia 2013 o 19:52

bo w lublinie myślą ze sami stanowią prawo jak tak dalej będzie to nie będą potrzebne sady prokuratury czy choćby policja bo po co skoro każdy może robić co chce pod pretekstem litery prawa hahaha to są istne jaja :D

Avatar
lu / 6 grudnia 2013 o 19:47

Zróbmy tak na wszystkich parkingach międzyosiedlowych wszak są własnością  mieszkańców,którzy zapłacili za infrastrukturę i ponoszą koszty remontów. To wszystko zakrawa na paranoję,żyjemy w chorym społeczeństwie.

Avatar
tomi / 6 grudnia 2013 o 19:40

widziałem to w tv jak agresywnie ochroniarz zakładał blokady nie pozwolił na zmianę koła itp chyba był na procencie od blokady bo zbyt wielkie zaangażowanie widziałem w jego oczach warto wziąść paru kumpli z kiljami skatować gościa skoro prawo jest bezradne kolejna forma zarobku na kierowcach podobnie jak fotoradary jakby jeden z drugim dosyał konkretnie to nie było by chątnych do tej pracy wiem moze przesada ale tępić bo zacznie sie to plenic jak grzyby po deszczu najgorsze to ze oberwie gosc z parkingu a prezes i świta zaciera ręce

Avatar
Lutek / 6 grudnia 2013 o 19:30

Ciekawi mnie i innych zapewne też; jak to się stało, że warszawska firma przejęła cały teren wokół szpitala i kosi kasę (3,50zł za godzinę parkowania,lub 100 zł za m-c).Są to na pewno pieniądze nie małe.Natomiast szpital pewnie jest zadłużony.Jestem ciekawy czy podatki z tej działalności płaci ta firma w lublinie ,czy do Wa-wki.

Avatar
Grzegorz / 6 grudnia 2013 o 19:00

Lisowski czy jak mu tam działa nielegalnie, ale czuje się mocny bo albo ma znajomka w urzędzie albo ( nie wiadomo skąd) wie ze sprawę prowadzi inny prokurator. Po postępowniu prokuratorskim powinien dostać wyrok w sadzie i oddać te ileś tam.tysięcy złotych, które wyłudził od ludzi. 

Jeszcze jeden przykład chamstwa, arogancji wobec prawa i naciągactwa. Tacy nasmiewają się z prawa i tworzą własne.

Lokatorzy z chodżki postawcie sobie szlaban, kupcie do niego piloty i nikt wam nie wjedzie. po co dajecie zarobić jakiemuś typowi.

Panie lisowski, ciekawe co pan zrobi jak się trafi krewki kierowca i odjedzie z blokadą w bagażniku

i gość co pilnuje jeszcze po ryju dostanie.

Panie/Pani andy

na swojej działce może robić sobie co chce. Jak cwaniak nie chce capłacić kilku złotych za parking tylko szuka darmowego parkowania to jego sprawa. Jest czytelna informacja przy wjeździe jak ktoś nie umie czytać to na drugi raz się nauczy.

Panie/Pani andy

na swojej działce może robić sobie co chce. Jak cwaniak nie chce capłacić kilku złotych za parking tylko szuka darmowego parkowania to jego sprawa. Jest czytelna informacja przy wjeździe jak ktoś nie umie czytać to na drugi raz się nauczy.

rozwiń
Avatar
luk / 6 grudnia 2013 o 18:57

http://finanse24.co.uk/co-zrobic-jesli-w-aucie-na-prywatnym-parkingu-zostaly-zalozone-blokady-na-kola-clamped-uk/

Wg. mnie jest to działanie dozwolone. Nie można go podciągnąć pod jakikolwiek paragraf z kk lub kw. 

Dziwi mnie oburzenie dotyczące blokad za 200 złotych, skoro bez wątpienia właściciel terenu mógłby każdego odholować i żądać np. 700 złotych.

Avatar
Grzegorz / 6 grudnia 2013 o 18:56

"Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu.

A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę.

Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie.
"

.... i po temacie. :D

A szczegóły są takie :

"Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałania m. in. w zakresie blokowania kół pojazdów w razie pozostawienia ich w miejscu, gdzie jest to zabronione :

§ 2 ust. 5 w/w Rozporządzenia wymienia organy mogące dokonać blokady kół pojazdów i są nimi  :

Straż gminna (miejska) oraz Policja."

Podjadę na twoje podwórko i postawię samochód na całą noc. OK? Ciekawe co wtedy zrobisz, cwaniaku.

To jest prywatny teren i mogą robić co chcą

na twoje podwórko i postawię samochód na całą noc. OK? Ciekawe co wtedy zrobisz, cwaniaku.

To jest prywatny teren i mogą robić co chcą

rozwiń
Avatar
Piotrek / 6 grudnia 2013 o 18:53

Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem

Nie chce ci się zapłacić kilka złotych za parking pod szpitalem a chcesz za darmo parkować na prywatnej działce??? dlaczego??? Może ja wjadę na twoje podwórko i zaparkuje ci przed domem na całą noc??? Ciekawe co wtedy zrobisz??

Jak najwięcej takich blokad

Popieram

Avatar
Fred / 6 grudnia 2013 o 18:36

A ja popieram takie działania w całej rozciągłości.

Może ludzie nauczą się szanować własność prywatną.

Wiadomo że większość tych złapanych na szczęki to odwiedzający szpital. Koło tych bloków są miejsca parkingowe dla ich mieszkańców. Nie po to ktoś kupował mieszkanie za kilkaset tysięcy żeby fundować komuś luksus parkowania na "krzywy ryj". Widać że na niektórych 45 lat komunizmu odcisnęła piętno. Odzywa się natura "polaczka" : zaparkować za darmo, wepchać się bez kolejki, kogoś wydymać itp. A na dodatek poskarżyć się do prasy.

A ja popieram takie działania w całej rozciągłości.

Może ludzie nauczą się szanować własność prywatną.

Wiadomo że większość tych złapanych na szczęki to odwiedzający szpital. Koło tych bloków są miejsca parkingowe dla ich mieszkańców. Nie po to ktoś kupował mieszkanie za kilkaset tysięcy żeby fundować komuś luksus parkowania na "krzywy ryj". Widać że na niektórych 45 lat komunizmu odcisnęła piętno. Odzywa się natura "polaczka" : zaparkować za darmo, wepchać się bez kolejki, kogoś wydymać itp. A na dodatek poskarżyć się do pr... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 0 0

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 104 15

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 70 32

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

3 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 4 3

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 3

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 48 13

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę
galeria

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę 41 12

Nie żyje 29-letni Damian K. – podejrzewany o doprowadzenie do tragicznej w skutkach eksplozji, w jednym z mieszkań w Świdniku. Jego znajoma, ranna w wybuchu, zmarła później w szpitalu. 29-latek również był ciężko ranny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!