Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2018 r.
18:23

Przebudowa deptaka. Już wiadomo, co zrobią ze starą kostką

Autor: Zdjęcie autora drs
2 21 A A
Przebudowa deptaka w Lubinie
Przebudowa deptaka w Lubinie (fot. Dominik Smaga)

Z odnawianego deptaka wywieziono część zdemontowanej nawierzchni z kostki brukowej. Ma być ułożona w innym miejscu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Materiał rozbiórkowy nadający się do ponownego wbudowania zostanie przekazany do Zarządu Dróg i Mostów i zmagazynowany u firm odpowiedzialnych za bieżące utrzymanie dróg do czasu wykorzystania w miejscach, w których będzie taka potrzeba – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Ratusz nie przesądza jeszcze, w którym dokładnie miejscu ułożona będzie dwudziestoletnia kostka, za to miejscy radni już zaczęli prosić o odnowienie różnych ulic.

Nie będzie to pierwszy taki „przeszczep” w Lublinie, bo stara nawierzchnia placu Litewskiego była wykorzystana m.in. na chodniku obok al. Solidarności, na różnych ulicach układany jest także tzw. destrukt, czyli asfalt zdarty z odnawianych jezdni.

Zobacz także: Trwa przebudowa deptaka w Lublinie. Zdjęcia

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 20:44
+1
BŁAGAM !!! ul. Głęboka!!! koło stacji Orlen, chodnik tragedia...
Avatar
Lublinianin / 10 maja 2018 o 13:19
Bzdura. Takie komentarze chwaląe ten potwornie niegospodarny i niepotrzebny remont piszą na zlecenie pracownicy UM. Za to powinien ktoś siedzieć. Nawet latarnie mają być zmienione na te beznadziejne jak na placu. Nie miało tak byc, ale konserwator zabytków znowu się złamał. Ludzie bez gustu, przebudujcie teraz Stare Miasto na wieżowce ze szkła i betonu.Lublin powoli staje się najbrzydszym miastem w kraju w którym nie chce się żyć. Przez ten remont samochody rozjeżdzają piękną uliczkę Podwale na której już dawno powinno byc ograniczenie ruchu samochodowego.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 08:38
Akurat tak jak deptakowi, tak i wielu niezbyt atrakcyjnym kamienicom przydałoby się odświeżenie. Chodzi o to, że nie robiąc nic, cofamy się. Co komu po tym, że uliczka osiedlowa będzie równa, skoro Lublin nadal będzie postrzegany jako Polska C. Patrzmy trochę dalej niż na czubek własnego nosa. Jak remontują drogi/chodniki/ścieżki to jest ujadanie i plucie, dlaczego nie inną drogę. Bo każdy by chciał, żeby mu wyłożyli marmur i czerwony dywan od domu do pracy, szkoły, osiedlowej biedronki i mamusi. Są rzeczy ważniejsze dla miasta - żeby było godnie postrzegane. Deptak wyglądał bardzo małomiasteczkowo i tandetnie jak wszystko co powstało/zostało wyremontowane w latach 90., czyli w czasie kiczu i żenady, bo Polacy zachłysnęli się zachodem. Dlatego po świetnym w skutkach remoncie placu czas na deptak, żeby razem tworzyły spójną całość. Poza tym, już pezy remoncie Litewskiego była mowa, że deptak to drugi etap.
Akurat tak jak deptakowi, tak i wielu niezbyt atrakcyjnym kamienicom przydałoby się odświeżenie. Chodzi o to, że nie robiąc nic, cofamy się. Co komu po tym, że uliczka osiedlowa będzie równa, skoro Lublin nadal będzie postrzegany jako Polska C. Patrzmy trochę dalej niż na czubek własnego nosa. Jak remontują drogi/chodniki/ścieżki to jest ujadanie i plucie, dlaczego nie inną drogę. Bo każdy by chciał, żeby mu wyłożyli marmur i czerwony dywan od domu do pracy, szkoły, osiedlowej biedronki i mamusi. Są rzeczy ważniejsze dla miasta - żeby było g... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:47
potrzebne to jak zającowi dzwonek podczas polowania nie mają gdzie kasy wywalać !
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:38
do abc. Chodziłem tym deptakiem i wcale nie uważam, żeby było to "jedzenie spleśniałe, czy z czymś". Nie każdy lubi ośmiorniczki. Stan deptaka, jak i jego charakter, styl pasował do zabudowy. Teraz PO tej rewitalizacji, renowacji, remoncie trzeba będzie zmieniać wygląd kamienic bo nie będą pasowały do "deptaka". Na razie tylko z zewnątrz, później wymiana w całości na szkoło i beton. Powoli ale do przodu małymi kroczkami, aby do nowoczesności, nie koniecznie sentymentalnej. Kto lubi historię niech ogląda, gromadzi stare fotografie. Tak nawiasem mówiąc te pieniądze mogły być wydane w innych miejscach- widać to po innych wypowiedziach. Mam nadzieję, że UM poda do wiadomości publicznej ile ta "impreza" kosztowała!!!!. Czy zwiększy punktację władzy do wyborów ???.
do abc. Chodziłem tym deptakiem i wcale nie uważam, żeby było to "jedzenie spleśniałe, czy z czymś". Nie każdy lubi ośmiorniczki. Stan deptaka, jak i jego charakter, styl pasował do zabudowy. Teraz PO tej rewitalizacji, renowacji, remoncie trzeba będzie zmieniać wygląd kamienic bo nie będą pasowały do "deptaka". Na razie tylko z zewnątrz, później wymiana w całości na szkoło i beton. Powoli ale do przodu małymi kroczkami, aby do nowoczesności, nie koniecznie sentymentalnej. Kto lubi historię niech ogląda, gromadzi stare fo... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:31
Wreszcie centrum z prawdziwego zdarzenia bedzie miał Lublin. Piekny deptak, plac, starówka, jest się czym pochwalić i zaprosić turystów do centrum.
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:29
Będzie na kolejne 200 lat, bo chyba tyle Litewski czekał na remont
Avatar
kirk / 14 marca 2018 o 10:15
undefined napisał:
A nie lepiej przekazać dla kościoła jak to zrobili w kraśniku ? Nie każdy kościół ma samochody od bezdomnego.
 Dookoła kościoły w marmurach za setki tyśięcy to który proboszcz weźmie kostkę z demobilu? Nie godzi się nawet proponować. Tosz wierne owieczki muszą czuć strzyżenie.
Avatar
kirk / 14 marca 2018 o 10:10
No tak, tylko zaznaczyć należy że dziś praca fachowców jest dwa razy droższa niż materiały budolane. Wystarczy popatrzeć na kosztorysy budów. Kto coś remontuje lub buduje ten wie to doskonale. 
Avatar
ABC / 14 marca 2018 o 10:09
undefined napisał:
Jak widać stan detaka był dobry skoro nawierzchnię jeszcze wykorzystają. Miliony  poszły na zmarnowanie
 Czyli na co dzień zadowalasz się byle czym? Póki jedzenie nie zajdzie pleśnią i robalami, a tylko śmierdzi to będziesz jadł? Szczekacie o pieniądzach z Waszych podatków, a podatki większości z Was nie wystarczyłyby na ławkę z koszem na śmieci. Kpina.
undefined napisał:
A gdzie "poszła"kostka i płyty z Placu Litewskiego?
 Jak widać tekst na kilka linijek jest za długi i za trudny do przeczytania.. ' Nie będzie to pierwszy taki „przeszczep” w Lublinie, bo stara nawierzchnia placu Litewskiego była wykorzystana m.in. na chodniku obok al. Solidarności, na różnych ulicach układany jest także tzw. destrukt, czyli asfalt zdarty z odnawianych jezdni.''
 Jak widać tekst na kilka linijek jest za długi i za trudny do przeczytania.. ' Nie będzie to pierwszy taki „przeszczep” w Lublinie, bo stara nawierzchnia placu Litewskiego była wykorzystana m.in. na chodniku obok al. Solidarności, na różnych ulicach układany jest także tzw. destrukt, czyli asfalt zdarty z odnawianych jezdni.'' rozwiń
Avatar
Lublinianin / 10 maja 2018 o 13:19
Bzdura. Takie komentarze chwaląe ten potwornie niegospodarny i niepotrzebny remont piszą na zlecenie pracownicy UM. Za to powinien ktoś siedzieć. Nawet latarnie mają być zmienione na te beznadziejne jak na placu. Nie miało tak byc, ale konserwator zabytków znowu się złamał. Ludzie bez gustu, przebudujcie teraz Stare Miasto na wieżowce ze szkła i betonu.Lublin powoli staje się najbrzydszym miastem w kraju w którym nie chce się żyć. Przez ten remont samochody rozjeżdzają piękną uliczkę Podwale na której już dawno powinno byc ograniczenie ruchu samochodowego.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 08:38
Akurat tak jak deptakowi, tak i wielu niezbyt atrakcyjnym kamienicom przydałoby się odświeżenie. Chodzi o to, że nie robiąc nic, cofamy się. Co komu po tym, że uliczka osiedlowa będzie równa, skoro Lublin nadal będzie postrzegany jako Polska C. Patrzmy trochę dalej niż na czubek własnego nosa. Jak remontują drogi/chodniki/ścieżki to jest ujadanie i plucie, dlaczego nie inną drogę. Bo każdy by chciał, żeby mu wyłożyli marmur i czerwony dywan od domu do pracy, szkoły, osiedlowej biedronki i mamusi. Są rzeczy ważniejsze dla miasta - żeby było godnie postrzegane. Deptak wyglądał bardzo małomiasteczkowo i tandetnie jak wszystko co powstało/zostało wyremontowane w latach 90., czyli w czasie kiczu i żenady, bo Polacy zachłysnęli się zachodem. Dlatego po świetnym w skutkach remoncie placu czas na deptak, żeby razem tworzyły spójną całość. Poza tym, już pezy remoncie Litewskiego była mowa, że deptak to drugi etap.
Akurat tak jak deptakowi, tak i wielu niezbyt atrakcyjnym kamienicom przydałoby się odświeżenie. Chodzi o to, że nie robiąc nic, cofamy się. Co komu po tym, że uliczka osiedlowa będzie równa, skoro Lublin nadal będzie postrzegany jako Polska C. Patrzmy trochę dalej niż na czubek własnego nosa. Jak remontują drogi/chodniki/ścieżki to jest ujadanie i plucie, dlaczego nie inną drogę. Bo każdy by chciał, żeby mu wyłożyli marmur i czerwony dywan od domu do pracy, szkoły, osiedlowej biedronki i mamusi. Są rzeczy ważniejsze dla miasta - żeby było g... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:47
potrzebne to jak zającowi dzwonek podczas polowania nie mają gdzie kasy wywalać !
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:38
do abc. Chodziłem tym deptakiem i wcale nie uważam, żeby było to "jedzenie spleśniałe, czy z czymś". Nie każdy lubi ośmiorniczki. Stan deptaka, jak i jego charakter, styl pasował do zabudowy. Teraz PO tej rewitalizacji, renowacji, remoncie trzeba będzie zmieniać wygląd kamienic bo nie będą pasowały do "deptaka". Na razie tylko z zewnątrz, później wymiana w całości na szkoło i beton. Powoli ale do przodu małymi kroczkami, aby do nowoczesności, nie koniecznie sentymentalnej. Kto lubi historię niech ogląda, gromadzi stare fotografie. Tak nawiasem mówiąc te pieniądze mogły być wydane w innych miejscach- widać to po innych wypowiedziach. Mam nadzieję, że UM poda do wiadomości publicznej ile ta "impreza" kosztowała!!!!. Czy zwiększy punktację władzy do wyborów ???.
do abc. Chodziłem tym deptakiem i wcale nie uważam, żeby było to "jedzenie spleśniałe, czy z czymś". Nie każdy lubi ośmiorniczki. Stan deptaka, jak i jego charakter, styl pasował do zabudowy. Teraz PO tej rewitalizacji, renowacji, remoncie trzeba będzie zmieniać wygląd kamienic bo nie będą pasowały do "deptaka". Na razie tylko z zewnątrz, później wymiana w całości na szkoło i beton. Powoli ale do przodu małymi kroczkami, aby do nowoczesności, nie koniecznie sentymentalnej. Kto lubi historię niech ogląda, gromadzi stare fo... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:31
Wreszcie centrum z prawdziwego zdarzenia bedzie miał Lublin. Piekny deptak, plac, starówka, jest się czym pochwalić i zaprosić turystów do centrum.
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:29
Będzie na kolejne 200 lat, bo chyba tyle Litewski czekał na remont
Avatar
kirk / 14 marca 2018 o 10:15
undefined napisał:
A nie lepiej przekazać dla kościoła jak to zrobili w kraśniku ? Nie każdy kościół ma samochody od bezdomnego.
 Dookoła kościoły w marmurach za setki tyśięcy to który proboszcz weźmie kostkę z demobilu? Nie godzi się nawet proponować. Tosz wierne owieczki muszą czuć strzyżenie.
Avatar
kirk / 14 marca 2018 o 10:10
No tak, tylko zaznaczyć należy że dziś praca fachowców jest dwa razy droższa niż materiały budolane. Wystarczy popatrzeć na kosztorysy budów. Kto coś remontuje lub buduje ten wie to doskonale. 
Avatar
ABC / 14 marca 2018 o 10:09
undefined napisał:
Jak widać stan detaka był dobry skoro nawierzchnię jeszcze wykorzystają. Miliony  poszły na zmarnowanie
 Czyli na co dzień zadowalasz się byle czym? Póki jedzenie nie zajdzie pleśnią i robalami, a tylko śmierdzi to będziesz jadł? Szczekacie o pieniądzach z Waszych podatków, a podatki większości z Was nie wystarczyłyby na ławkę z koszem na śmieci. Kpina.
undefined napisał:
A gdzie "poszła"kostka i płyty z Placu Litewskiego?
 Jak widać tekst na kilka linijek jest za długi i za trudny do przeczytania.. ' Nie będzie to pierwszy taki „przeszczep” w Lublinie, bo stara nawierzchnia placu Litewskiego była wykorzystana m.in. na chodniku obok al. Solidarności, na różnych ulicach układany jest także tzw. destrukt, czyli asfalt zdarty z odnawianych jezdni.''
 Jak widać tekst na kilka linijek jest za długi i za trudny do przeczytania.. ' Nie będzie to pierwszy taki „przeszczep” w Lublinie, bo stara nawierzchnia placu Litewskiego była wykorzystana m.in. na chodniku obok al. Solidarności, na różnych ulicach układany jest także tzw. destrukt, czyli asfalt zdarty z odnawianych jezdni.'' rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 09:54
Jak widać stan detaka był dobry skoro nawierzchnię jeszcze wykorzystają. Miliony poszły na zmarnowanie
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 0 2

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 0

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 1

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 47 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!