czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Przebudowa i rozbudowa szpitala przy ul. Staszica. Jest konkurs architektoniczny na koncepcję

Dodano: 22 maja 2016, 08:41
Autor: kp

W ramach inwestycji powstaną nowoczesne pracownie diagnostyczne, lądowisko dla helikopterów i zupełnie nowe jednostki: Centrum Zdrowia Psychicznego i Zakład Radioterapii. (fot. Wizualizacja inwestora)
W ramach inwestycji powstaną nowoczesne pracownie diagnostyczne, lądowisko dla helikopterów i zupełnie nowe jednostki: Centrum Zdrowia Psychicznego i Zakład Radioterapii. (fot. Wizualizacja inwestora)

Do końca tego miesiąca można składać oferty w konkursie na koncepcję przebudowy i rozbudowy SPSK 1.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Szczegółowe warunki można znaleźć na stronie internetowej lubelskiego SARP-u (www.sarp.lublin.pl), z którym w marcu szpital podpisał umowę o współpracy. Konkurs architektoniczny ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że temat rozbudowy szpitala przy ul. Staszica wzbudził ogromne kontrowersje gdy jesienią ubiegłego roku na konferencji prasowej dyrekcja placówki pokazała wizualizacje. Wynikało z nich, że inwestycja wiązałaby się z wycięciem kilkudziesięciu drzew i zniszczeniem doliny Czechówki. Sprawą zainteresowała się wówczas m.in. działająca przy prezydencie miasta Rada Kultury Przestrzeni. Jakiś czas później dyrekcja szpitala przyznała, że to były tylko wstępne plany.

Jak zapewnia lubelski SARP, rozbudowa nie zniszczy doliny Czechówki. Nie będzie też konieczności wycięcia drzew rosnących bezpośrednio przy rzece.

Inwestycja zakłada m.in. utworzenie nowych jednostek: Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Głuskiej (gdzie obecnie działają kliniki psychiatryczne) i Zakładu Radioterapii u zbiegu ulic Radziwiłłowskiej i 3 Maja z zapleczem dydaktycznym i poradnią. Szpital doczeka się także lądowiska dla helikopterów od strony al. Solidarności, a Klinika Chorób Zakaźnych zostanie dostosowana do leczenia osób podejrzanych o zarażenie wirusem Ebola. Baza kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku przy ul. Staszica ma zostać powiększona, co umożliwi pobyty pacjentów dziennych i jednodniowych w trakcie chemioterapii.

SPSK1 dostał 325 milionów rządowej dotacji na rozbudowę. Prace budowlane mają zakończyć się w 2022 roku.

Użytkownik niezarejestrowany
Wiktoria
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 maja 2016 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsza to jest klinika chorób zakaźnych. Jak wiadomo pacjentom nie wolno wychodzić, a i odwiedziny są przez "okienko". Żeby było ciekawiej to pacjenci mają do dyspozycji krótkie dwa korytarze, po których mogą się przejść. Można dostać tam klaustrofobii. Może jakiś taras? Przecież szpital to nie więzienie, a wiadomo, że niektóre choroby zakaźne trochę trwają, więc trudno aby pacjent leżał cały czas.
Rozwiń
Wiktoria
Wiktoria (22 maja 2016 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za 325 milionów można wybudować co najmniej ok. 2-3 razy większy szpital np rozbudować PSK4, Krasnicka, Grenadierow. Budowa w najstarszym centrum Lublina nie ma najmniejszego sensu. PSK1 nie ma sensu rozbudowywać w tej lokalizacji, gdyż jest to ogromnie kosztowne.
Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2016 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Inwestycja jest potrzebna,ale komuna dawno już się skończyła.Czas na powiew świeżości i młodości w SPSK1.Czas na łaskawy chleb Panie Dyrektorze.Młodzież wykształcona na bezrobociu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!