Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2010 r.
21:37
Edytuj ten wpis

Przebudowa pl. Litewskiego: Deptak będzie wydłużony

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Lada dzień Ratusz może ogłosić konkurs na projekt przebudowy pl. Litewskiego. Ostatnia niezbędna do tego decyzja dziś powinna się uprawomocnić. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku deptak może być przedłużony do ul. 3 Maja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs miał być ogłoszony już dawno, ale pojawiały się jakieś przeszkody. Magistrat miał już nadzieję, że sprawy ruszą z miejsca po tym, jak z wytycznych dla uczestników konkursu wykreślił zapis, że architekci mają też zaplanować przemianę placyku przed Sezamem. Zażądał tego właściciel budynku. Wtedy nieoczekiwanie odezwali się piłsudczycy, którzy inicjowali budowę pomnika Józefa Piłsudskiego. Chcieli, by miasto uznało ich za stronę w toczącym się postępowaniu.

Po piśmie piłsudczyków Ratusz musiał jeszcze raz wysłać właścicielom wszystkich sąsiednich działek swą decyzję, zatwierdzającą spis tego, co architekci mogą zmieniać, a co powinno zostać niezmienione. Tak jak wcześniej nikt decyzji nie oprotestował, tak też stało się i teraz.

– W środę decyzja powinna się uprawomocnić – mówi Jacek Gurbiel, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta. To otworzy drogę do ogłoszenia konkursu.

Każdy ze startujących w konkursie architektów będzie musiał przedstawić dwie wizualizacje. Jedną przedstawiającą plac za dnia i drugą z nocnym widokiem.

– Będziemy też kładli duży nacisk na sezonowość, żeby ten plac żył nawet przy złej pogodzie – mówi Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina. Architekci będą też mogli swobodnie przesuwać w obrębie placu pomnik Piłsudskiego. A na samym środku będzie mogła powstać podziemna budowla.

Zwycięska praca powinna być znana za około dwa i pół miesiąca. A wszystkie wystawione będą na widok publiczny. Na przebudowę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. I nie wszystko powstanie w tym samym czasie.

– Przewidujemy, że budowla w centralnej części placu będzie wykonana w drugim etapie. Pierwszy etap obejmowałby przebudowę układu komunikacyjnego, przedłużenie deptaka, uporządkowanie ul. Plac Litewski, biegnącej wzdłuż budynków UMCS, oświetlenie, odprowadzenie wody i samą płytę placu – wylicza Fic. Przedłużanie deptaka może się zacząć jeszcze w tym roku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~max~ / 26 maja 2010 o 17:34
A może zamiast przebudowy placu zrobić w końcu tunel pod Al.Racławickimi,który włodarze miasta obiecywali mieszkańcom.Ciekawy jestem gdyby zrobić referendum w tej sprawie co było by ważniejsze dla Lublinian.
Avatar
Andrzej / 13 maja 2010 o 15:51
PrzyszłyPrezydent napisał:
Problemem może też być złodziejsko wysoka opłata. Ta w poznaniu zdaje się wynosić 3 zł. No to szanowny Andrzeju odmówię sobie jednego piwa, aby nie musieć szukać przez 15 minut miejsca w ciasnych uliczkach, ryzykując zarysowanie mojego bentleja <lol2> (sarkazm) przez jakiegoś przechodnia któremu zastawiłem chodnik.

Poza tym Andrzeju, zwróć uwagę że w okolicy litewskiego są dwa hotele. Restauracje, teatr, biblioteka, banki, itd. Zabronić parkowania na chodnikach i parking się opłaci
Do Katedry co niedzielę przychodzi tysiące ludzi to też potrzeba powiększyć istniejący parking?

Jednego chętnego do płacenia za parking już mamy

Weś też pod uwagę że lublin się rozwija i miejsc postojowych będzie brakowało. Jeśli (daj Boże) zostaniemy europejska stolicą kultury, a może wystartujemy w EXPO ,a może coś tam, infrastruktura zawsze się przyda.

Znowu marzenia i pobożne życzenia.

Spójrz sam i powiedz czy to nie jest atrakcyjne ? a litewski jest przecież reprezentacyjnym placem :
[url="http://######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wolnosci_poznan5_big.jpg"]######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wo...poznan5_big.jpg[/url]

Po co się rozdrabniać. Można zrobić parking pod całym Starym Miastem a Litewski przedłużyć do Puław i zrobić Pola Elizejskie.
o Puław i zrobić Pola Elizejskie. rozwiń
Avatar
POgardzam tymi typami / 13 maja 2010 o 14:07
NIEDASIE
Avatar
MP / 13 maja 2010 o 13:59
Cancer napisał:
Cytat: "to jeszcze w tym roku deptak może być przedłużony do u. 3 Maja" Podobne bzdury może mówić, bądź pisać, człowiek który nie ma zielonego pojęcia o przygotowaniu inwestycji.
Na marginesie, pomysłodawców podziemnego parkingu chcę zapytać czy w ich głowach zrodziła się myśl, że podziemne, zamknięte parkingi wymagają stałej wentylacji i usuwania spalin poprzez ich tłoczenie przewodami (patrz parking na Hempla) na wysokość dachów. Jak to zrobić na pl. Litewskim?


ANO TAK JAK TO JEST ZROBIONE W WIELU PARKINGACH, NA PRZYKLAD W PARYZU. WYSTARCZY POJECHAC I ZOBACZYC.


ANO TAK JAK TO JEST ZROBIONE W WIELU PARKINGACH, NA PRZYKLAD W PARYZU. WYSTARCZY POJECHAC I ZOBACZYC. rozwiń
Avatar
POgardzam tymi typami / 13 maja 2010 o 13:49
Przez cztery lata udawali,że cos robią...
Gdy wybory blisko czas sie wykazać...
Ile to zrobiliśmy,ale obiecujemy więcej...
PO wyborach.
SZKODNIKI SIE TEPI. CHWASTY WYRYWA. NADSZEDŁ CZAS PORZĄDKÓW. POLITYCZNYCH TAKŻE.
Avatar
PrzyszłyPrezydent / 13 maja 2010 o 10:59
Andrzej napisał:
Przy wjeździe do garażu powiesisz szyld że to atrakcja Lublina i wjazd na parking oraz opłata z tym związana jest obowiązkiem każdego patrioty?.
Jak myślisz dlaczego na części parkingu na Hempla są sklepy? i dlaczego samochody powciskane są w każdy kąt, a na parkingach płatnych jest miejsca od groma?


ponieważ nie ma ustanowionej strefy parkowania a raczej strefy zakazującej parkowania, oraz nieudolnej i nieefektywnej pracy straży miejskiej wymuszającej korzystanie z parkingu. Problemem może też być złodziejsko wysoka opłata. Ta w poznaniu zdaje się wynosić 3 zł. No to szanowny Andrzeju odmówię sobie jednego piwa, aby nie musieć szukać przez 15 minut miejsca w ciasnych uliczkach, ryzykując zarysowanie mojego bentleja <lol2> (sarkazm) przez jakiegoś przechodnia któremu zastawiłem chodnik.

Poza tym Andrzeju, zwróć uwagę że w okolicy litewskiego są dwa hotele. Restauracje, teatr, biblioteka, banki, itd. Zabronić parkowania na chodnikach i parking się opłaci

Weś też pod uwagę że lublin się rozwija i miejsc postojowych będzie brakowało. Jeśli (daj Boże) zostaniemy europejska stolicą kultury, a może wystartujemy w EXPO ,a może coś tam, infrastruktura zawsze się przyda.

Spójrz sam i powiedz czy to nie jest atrakcyjne ? a litewski jest przecież reprezentacyjnym placem :
[url="######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wolnosci_poznan5_big.jpg"]######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wo...poznan5_big.jpg[/url]


ponieważ nie ma ustanowionej strefy parkowania a raczej strefy zakazującej parkowania, oraz nieudolnej i nieefektywnej pracy straży miejskiej wymuszającej korzystanie z parkingu. Problemem może też być złodziejsko wysoka opłata. Ta w poznaniu zdaje się wynosić 3 zł. No to szanowny Andrzeju odmówię sobie jednego piwa, aby nie musieć szukać przez 15 minut miejsca w ciasnych uliczkach, ryzykując zarysowanie mojego bentleja <lol2> (sarkazm) przez jakiegoś przechodnia któremu zastawiłem chodnik.

Poza... rozwiń
Avatar
Andrzej / 13 maja 2010 o 09:43
Przy wjeździe do garażu powiesisz szyld że to atrakcja Lublina i wjazd na parking oraz opłata z tym związana jest obowiązkiem każdego patrioty?.
Jak myślisz dlaczego na części parkingu na Hempla są sklepy? i dlaczego samochody powciskane są w każdy kąt, a na parkingach płatnych jest miejsca od groma?
Avatar
PrzyszłyPrezydent / 13 maja 2010 o 08:37
Cancer napisał:
Cytat: "to jeszcze w tym roku deptak może być przedłużony do u. 3 Maja" Podobne bzdury może mówić, bądź pisać, człowiek który nie ma zielonego pojęcia o przygotowaniu inwestycji.
Na marginesie, pomysłodawców podziemnego parkingu chcę zapytać czy w ich głowach zrodziła się myśl, że podziemne, zamknięte parkingi wymagają stałej wentylacji i usuwania spalin poprzez ich tłoczenie przewodami (patrz parking na Hempla) na wysokość dachów. Jak to zrobić na pl. Litewskim?


ehh widać Twoje myślenie zatrzymało się na technologiach z lat '80
W Poznaniu jakoś nie mieli większych problemów !! ale co Ty tam możesz wiedzieć znawco !!
zdjęcia na dowód :
[url="######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/"]######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/[/url]
[url="######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/"]######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/[/url]
[url="######img166.imageshack.us/i/img36185uk.jpg/"]######img166.imageshack.us/i/img36185uk.jpg/[/url]
[url="######img166.imageshack.us/i/img36197ve.jpg/"]######img166.imageshack.us/i/img36197ve.jpg/[/url]
a tu wjazdy :
[url="######members.multimania.co.uk/matekpoz/styczen/DSC04498.jpg"]######members.multimania.co.uk/matekpoz/s...en/DSC04498.jpg[/url]
zainteresowanych odsyłam na forum z którego pochodzą zdjęcia
[url="######www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=98675&page=48"]######www.skyscrapercity.com/showthread.p...675&page=48[/url]
MOŻNA ? MOŻNA !! widzisz tam gdzieś nieestetyczne wentylacje ? ciągi, itd ?


ehh widać Twoje myślenie zatrzymało się na technologiach z lat '80
W Poznaniu jakoś nie mieli większych problemów !! ale co Ty tam możesz wiedzieć znawco !!
zdjęcia na dowód :
[url="######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/"]######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/[/url]
[url="######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/"]######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/[/url]
[url="######img166.imageshack.us/i/img36185uk.jpg/"]######img166.imageshack.us/i/img3618... rozwiń
Avatar
Cancer / 12 maja 2010 o 14:14
Cytat: "to jeszcze w tym roku deptak może być przedłużony do u. 3 Maja" Podobne bzdury może mówić, bądź pisać, człowiek który nie ma zielonego pojęcia o przygotowaniu inwestycji.
Na marginesie, pomysłodawców podziemnego parkingu chcę zapytać czy w ich głowach zrodziła się myśl, że podziemne, zamknięte parkingi wymagają stałej wentylacji i usuwania spalin poprzez ich tłoczenie przewodami (patrz parking na Hempla) na wysokość dachów. Jak to zrobić na pl. Litewskim?
Avatar
chart / 12 maja 2010 o 12:57
A nie można by go przedłużyć do Ronda Krwiodawców? Albo do Skansenu?
Avatar
~max~ / 26 maja 2010 o 17:34
A może zamiast przebudowy placu zrobić w końcu tunel pod Al.Racławickimi,który włodarze miasta obiecywali mieszkańcom.Ciekawy jestem gdyby zrobić referendum w tej sprawie co było by ważniejsze dla Lublinian.
Avatar
Andrzej / 13 maja 2010 o 15:51
PrzyszłyPrezydent napisał:
Problemem może też być złodziejsko wysoka opłata. Ta w poznaniu zdaje się wynosić 3 zł. No to szanowny Andrzeju odmówię sobie jednego piwa, aby nie musieć szukać przez 15 minut miejsca w ciasnych uliczkach, ryzykując zarysowanie mojego bentleja <lol2> (sarkazm) przez jakiegoś przechodnia któremu zastawiłem chodnik.

Poza tym Andrzeju, zwróć uwagę że w okolicy litewskiego są dwa hotele. Restauracje, teatr, biblioteka, banki, itd. Zabronić parkowania na chodnikach i parking się opłaci
Do Katedry co niedzielę przychodzi tysiące ludzi to też potrzeba powiększyć istniejący parking?

Jednego chętnego do płacenia za parking już mamy

Weś też pod uwagę że lublin się rozwija i miejsc postojowych będzie brakowało. Jeśli (daj Boże) zostaniemy europejska stolicą kultury, a może wystartujemy w EXPO ,a może coś tam, infrastruktura zawsze się przyda.

Znowu marzenia i pobożne życzenia.

Spójrz sam i powiedz czy to nie jest atrakcyjne ? a litewski jest przecież reprezentacyjnym placem :
[url="http://######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wolnosci_poznan5_big.jpg"]######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wo...poznan5_big.jpg[/url]

Po co się rozdrabniać. Można zrobić parking pod całym Starym Miastem a Litewski przedłużyć do Puław i zrobić Pola Elizejskie.
o Puław i zrobić Pola Elizejskie. rozwiń
Avatar
POgardzam tymi typami / 13 maja 2010 o 14:07
NIEDASIE
Avatar
MP / 13 maja 2010 o 13:59
Cancer napisał:
Cytat: "to jeszcze w tym roku deptak może być przedłużony do u. 3 Maja" Podobne bzdury może mówić, bądź pisać, człowiek który nie ma zielonego pojęcia o przygotowaniu inwestycji.
Na marginesie, pomysłodawców podziemnego parkingu chcę zapytać czy w ich głowach zrodziła się myśl, że podziemne, zamknięte parkingi wymagają stałej wentylacji i usuwania spalin poprzez ich tłoczenie przewodami (patrz parking na Hempla) na wysokość dachów. Jak to zrobić na pl. Litewskim?


ANO TAK JAK TO JEST ZROBIONE W WIELU PARKINGACH, NA PRZYKLAD W PARYZU. WYSTARCZY POJECHAC I ZOBACZYC.


ANO TAK JAK TO JEST ZROBIONE W WIELU PARKINGACH, NA PRZYKLAD W PARYZU. WYSTARCZY POJECHAC I ZOBACZYC. rozwiń
Avatar
POgardzam tymi typami / 13 maja 2010 o 13:49
Przez cztery lata udawali,że cos robią...
Gdy wybory blisko czas sie wykazać...
Ile to zrobiliśmy,ale obiecujemy więcej...
PO wyborach.
SZKODNIKI SIE TEPI. CHWASTY WYRYWA. NADSZEDŁ CZAS PORZĄDKÓW. POLITYCZNYCH TAKŻE.
Avatar
PrzyszłyPrezydent / 13 maja 2010 o 10:59
Andrzej napisał:
Przy wjeździe do garażu powiesisz szyld że to atrakcja Lublina i wjazd na parking oraz opłata z tym związana jest obowiązkiem każdego patrioty?.
Jak myślisz dlaczego na części parkingu na Hempla są sklepy? i dlaczego samochody powciskane są w każdy kąt, a na parkingach płatnych jest miejsca od groma?


ponieważ nie ma ustanowionej strefy parkowania a raczej strefy zakazującej parkowania, oraz nieudolnej i nieefektywnej pracy straży miejskiej wymuszającej korzystanie z parkingu. Problemem może też być złodziejsko wysoka opłata. Ta w poznaniu zdaje się wynosić 3 zł. No to szanowny Andrzeju odmówię sobie jednego piwa, aby nie musieć szukać przez 15 minut miejsca w ciasnych uliczkach, ryzykując zarysowanie mojego bentleja <lol2> (sarkazm) przez jakiegoś przechodnia któremu zastawiłem chodnik.

Poza tym Andrzeju, zwróć uwagę że w okolicy litewskiego są dwa hotele. Restauracje, teatr, biblioteka, banki, itd. Zabronić parkowania na chodnikach i parking się opłaci

Weś też pod uwagę że lublin się rozwija i miejsc postojowych będzie brakowało. Jeśli (daj Boże) zostaniemy europejska stolicą kultury, a może wystartujemy w EXPO ,a może coś tam, infrastruktura zawsze się przyda.

Spójrz sam i powiedz czy to nie jest atrakcyjne ? a litewski jest przecież reprezentacyjnym placem :
[url="######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wolnosci_poznan5_big.jpg"]######www.bonita.com.pl/pict/news/plac_wo...poznan5_big.jpg[/url]


ponieważ nie ma ustanowionej strefy parkowania a raczej strefy zakazującej parkowania, oraz nieudolnej i nieefektywnej pracy straży miejskiej wymuszającej korzystanie z parkingu. Problemem może też być złodziejsko wysoka opłata. Ta w poznaniu zdaje się wynosić 3 zł. No to szanowny Andrzeju odmówię sobie jednego piwa, aby nie musieć szukać przez 15 minut miejsca w ciasnych uliczkach, ryzykując zarysowanie mojego bentleja <lol2> (sarkazm) przez jakiegoś przechodnia któremu zastawiłem chodnik.

Poza... rozwiń
Avatar
Andrzej / 13 maja 2010 o 09:43
Przy wjeździe do garażu powiesisz szyld że to atrakcja Lublina i wjazd na parking oraz opłata z tym związana jest obowiązkiem każdego patrioty?.
Jak myślisz dlaczego na części parkingu na Hempla są sklepy? i dlaczego samochody powciskane są w każdy kąt, a na parkingach płatnych jest miejsca od groma?
Avatar
PrzyszłyPrezydent / 13 maja 2010 o 08:37
Cancer napisał:
Cytat: "to jeszcze w tym roku deptak może być przedłużony do u. 3 Maja" Podobne bzdury może mówić, bądź pisać, człowiek który nie ma zielonego pojęcia o przygotowaniu inwestycji.
Na marginesie, pomysłodawców podziemnego parkingu chcę zapytać czy w ich głowach zrodziła się myśl, że podziemne, zamknięte parkingi wymagają stałej wentylacji i usuwania spalin poprzez ich tłoczenie przewodami (patrz parking na Hempla) na wysokość dachów. Jak to zrobić na pl. Litewskim?


ehh widać Twoje myślenie zatrzymało się na technologiach z lat '80
W Poznaniu jakoś nie mieli większych problemów !! ale co Ty tam możesz wiedzieć znawco !!
zdjęcia na dowód :
[url="######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/"]######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/[/url]
[url="######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/"]######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/[/url]
[url="######img166.imageshack.us/i/img36185uk.jpg/"]######img166.imageshack.us/i/img36185uk.jpg/[/url]
[url="######img166.imageshack.us/i/img36197ve.jpg/"]######img166.imageshack.us/i/img36197ve.jpg/[/url]
a tu wjazdy :
[url="######members.multimania.co.uk/matekpoz/styczen/DSC04498.jpg"]######members.multimania.co.uk/matekpoz/s...en/DSC04498.jpg[/url]
zainteresowanych odsyłam na forum z którego pochodzą zdjęcia
[url="######www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=98675&page=48"]######www.skyscrapercity.com/showthread.p...675&page=48[/url]
MOŻNA ? MOŻNA !! widzisz tam gdzieś nieestetyczne wentylacje ? ciągi, itd ?


ehh widać Twoje myślenie zatrzymało się na technologiach z lat '80
W Poznaniu jakoś nie mieli większych problemów !! ale co Ty tam możesz wiedzieć znawco !!
zdjęcia na dowód :
[url="######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/"]######img248.imageshack.us/i/img36122kp.jpg/[/url]
[url="######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/"]######img184.imageshack.us/i/img36150xc.jpg/[/url]
[url="######img166.imageshack.us/i/img36185uk.jpg/"]######img166.imageshack.us/i/img3618... rozwiń
Avatar
Cancer / 12 maja 2010 o 14:14
Cytat: "to jeszcze w tym roku deptak może być przedłużony do u. 3 Maja" Podobne bzdury może mówić, bądź pisać, człowiek który nie ma zielonego pojęcia o przygotowaniu inwestycji.
Na marginesie, pomysłodawców podziemnego parkingu chcę zapytać czy w ich głowach zrodziła się myśl, że podziemne, zamknięte parkingi wymagają stałej wentylacji i usuwania spalin poprzez ich tłoczenie przewodami (patrz parking na Hempla) na wysokość dachów. Jak to zrobić na pl. Litewskim?
Avatar
chart / 12 maja 2010 o 12:57
A nie można by go przedłużyć do Ronda Krwiodawców? Albo do Skansenu?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 1 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 4 4

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 4

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 13

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 19

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 36 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 124 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!