sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Przebudowa placu Litewskiego. Co się dzieje za płotem?

Dodano: 16 czerwca 2016, 08:12
Autor: drs

Fot. UM Lublin
Fot. UM Lublin

Prace przy przebudowie pl. Litewskiego nie stanowią zagrożenia dla rosnących tu drzew – uznali miejscy urzędnicy, którzy wizytowali plac budowy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Miejska komisja orzekła, że wszystkie pnie są należycie zabezpieczone. Do wycięcia pozostało tylko pięć drzew, z których wycinką robotnicy muszą czekać, bo w gałęziach gniazdują ptaki. Nadal trwają uzgodnienia co do zmiany projektu w części dotyczącej pobliskiego pl. Krąpca, czyli skwerku u zbiegu ul. Radziwiłłowskiej i Staszica, skąd zniknąć ma znacznie mniej drzew, niż pierwotnie planowano.

W centralnym punkcie pl. Litewskiego przygotowywane są już podziemne betonowe komory na urządzenia sterujące pracą multimedialnej fontanny, która ma być największą atrakcją placu.

Jednocześnie przygotowywane są instalacje doprowadzające wodę do dysz. Przypomnijmy, że próbny rozruch głównego wodotrysku zaplanowany jest na październik. Ratusz twierdzi, że trwająca już dwa miesiące przebudowa – mimo toczących się badań archeologicznych – przebiega zgodnie z harmonogramem, który zakłada, że prace skończą się w kwietniu 2017 r.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 czerwca 2016 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może Szanowny Pan Redaktor napisze, co dzieje się z Pomnikiem Nieznanego Żołnierza - anachronizmem z czasów PRL? Na płycie głównej jest napis: "Nieznany żołnierz poległ w walce o wyzwolenie narodowe i społeczne". Może Szanowna Redakcja napisze, kto wnioskował o wpis tego pomnika na listę zabytków kultury, pomnika dyskryminującego żołnierzy z II wojny światowej, nie będących w LWP, AL i BCh? (Na 24 miejsca pól bitewnych, tylko 4 symbolicznie reprezentują innych żołnierzy). Czy to nie przypadkiem ekipa pana Żuka - z okazji 50-lecie postawienia pomnika w 2012 r.?. Chciałbym wiedzieć - kto utrwala selektywną pamięć o żołnierzach II wojny światowej, z pominięciem Westerplatte, Powstania Warszawskiego i wielu innych miejsc, godnych pamięci. Może Szanowny Redaktor napisze, kiedy Urząd Miasta Lublin ma zamiar wystąpić do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem o skreślenie tego pomnika z rejestru zabytków - pomnika, który nie łączy, tylko dzieli. Na miejscu tego curiosum proponuję jedną tablicę: "NIEZNANY ŻOŁNIERZ POLEGŁ ZA OJCZYZNĘ". Wojciech Górski.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!