czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Przebudowa skrzyżowania al. Solidarności z ul. Ducha. Pierwszy etap z opóźnieniem

Dodano: 3 marca 2016, 11:42
Autor: Dominik Smaga

Budowa estakady, na którą przeniesione zostaną obie jezdnie al. Solidarności będzie wiązała się z okresowym zwężaniem tej przelotowej trasy
Budowa estakady, na którą przeniesione zostaną obie jezdnie al. Solidarności będzie wiązała się z okresowym zwężaniem tej przelotowej trasy

Jeszcze nawet półtora tygodnia spokoju będą mieć kierowcy na skrzyżowaniu al. Solidarności z Sikorskiego, Ducha i Północną. Opóźnia się pierwszy z uciążliwych etapów przebudowy skrzyżowania. Wykonawca prac na razie musi się przedrzeć przez formalności

Drogowy koszmar miał się zacząć już kilka dni temu, tuż po zakończeniu wycinki drzew rosnących na skraju górek czechowskich. Na razie jest jednak spokojnie i jeszcze przez kilka dni będzie. Chociaż spisany jest już harmonogram prac, z którego wynika kiedy i jak duże będą utrudnienia dla kierowców, to drogowcy muszą jeszcze skompletować uzgodnienia dotyczące tymczasowej organizacji ruchu.

– Spokój może potrwać półtora tygodnia – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. W ciągu najbliższych kilku dni można się spodziewać ogłoszenia szczegółowego grafiku utrudnień. I już wiadomo, że będą one duże.

Budowa estakady, na którą przeniesione zostaną obie jezdnie al. Solidarności będzie wiązała się z okresowym zwężaniem tej przelotowej trasy. Jeden z wariantów przewiduje, że na pewnym etapie prac wjazd na skrzyżowanie od strony Warszawy będzie możliwy tylko jednym pasem ruchu. Pas ten miałby służyć zarazem kierowcom jadącym w prawo w al. Sikorskiego, jak i tym zmierzającym na wprost w kierunku Zamku. Całkowicie zamknięty byłby wówczas skręt w lewo.

To tylko pewien etap utrudnień i to wcale nie ten najgorszy. – Skrzyżowanie będzie przez cały czas przejezdne – podkreśla Kieliszek. Ale nie oznacza to, że będzie ono przejezdne dla wszystkich. – Może być konieczne zamykanie pewnych wjazdów i to na dłuższy czas. Na pewno nie będzie jednak takiej sytuacji, że na skrzyżowanie nie da się wjechać z żadnej strony.

Kierowcy mogą się spodziewać, że na czas zamknięcia wjazdu od strony al. Sikorskiego ruch będzie kierowany od ronda Honorowych Krwiodawców przez al. Warszawską, skąd ruch tranzytowy może trafić na nowy odcinek al. Solidarności do obwodnicy miasta. Przy zamknięciu wjazdu od strony ul. Ducha ruch przejąć może ul. Zbożowa i al. Warszawska a także ul. Poligonowa i Zelwerowicza.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje drogi ul. Ducha
hanys
Gość
asd
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hanys
hanys (4 marca 2016 o 00:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

RPO leży, od 2 lat pieniądze nie są wydawane bo system informatyczny za gigantyczne pieniądze nie działa. Grabczuk powinien zapłacić za to własną głową bo to niedopuszczalne zaniedbanie.


jeśli to prawda, to NIK powinien już dawno wkroczyć

Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2016 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam się nic nie zmieni.Skrzyżowanie na dole pod estakadami i tak będzie zakorkowane tak jak do tej pory.
Rozwiń
asd
asd (3 marca 2016 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Projekt super.

Rozwiń
kpg
kpg (3 marca 2016 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Projekt dno.

Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2016 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest git, że ta przebudowa wreszcie ruszyła! :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!