sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Przebudowa skrzyżowania na al. Solidarności będzie tańsza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2011, 20:21
Autor: Dominik Smaga

Przebudowa ma się zacząć jak tylko pozwoli na to pogoda.  (archiwum)
Przebudowa ma się zacząć jak tylko pozwoli na to pogoda. (archiwum)

2,3 mln złotych oszczędzi miasto na przebudowie skrzyżowania al. Solidarności z ul. Prusa i Dolną 3 Maja. Właśnie o taką kwotę tańsza jest oferta, która wygrała przetarg od sumy, którą na te roboty zarezerwowało miasto.

O kontrakt starało się pięć firm. Wygrała najtańsza – Mostostal Warszawa, która za swoje usługi dostanie 5,4 mln zł, tymczasem kwota, którą na te roboty rezerwowało miasto, to 7,7 mln złotych.

Urzędnicy się cieszą. – Każdy grosz się liczy, potrzeby są przecież wielkie i jeśli zostają nam jakieś pieniądze, będzie można wykorzystać je na inne zadania – cieszy się Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.

– Widać, że jest dopiero początek roku, że wykonawcy jeszcze nie mają skompletowanego portfela zamówień, może na dodatek zamówień jest mniej. A my na tym korzystamy, bo drogowcy dają lepsze ceny - dodaje.

Przebudowa ma się zacząć jak tylko pozwoli na to pogoda.

• Po jej zakończeniu możliwy będzie przejazd na wprost z Dolnej 3 Maja w Prusa i na odwrót. Nie trzeba już będzie przecinać kilku pasów ruchu
na dwupasmówce i zawracać.

• Obydwie jezdnie al. Solidarności poszerzone zostaną o dodatkowe pasy do skrętu w lewo. • Możliwy będzie zjazd z al. Solidarności w lewo w Prusa i wyjazd z Prusa w lewo w stronę Zamku.

• Światła sterujące ruchem na tym skrzyżowaniu będą skoordynowane z tymi przy Zamku, przejściu dla pieszych przy pl. Zamkowym, Lubartowskiej, Wodopojnej oraz z sygnalizacją na rondzie al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i Lubomelską.

• Przy ul. Dolnej 3 Maja powstanie zatoka dla autobusów, na której stawać mają wszystkie pojazdy kursujące w stronę Krakowskiego Przedmieścia: zarówno te, które skręcają z al. Solidarności, jak i te jadące z Prusa.

• Na przebudowywanych odcinkach jezdni położony zostanie też nowy asfalt. Wszystkie prace muszą się zakończyć najpóźniej w listopadzie.

Firma, która będzie przebudowywać skrzyżowanie, była m.in. wykonawcą prac
na odnowionym niedawno Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lbn
Krzys
ex.
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lbn
Lbn (3 lutego 2011 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Światła rewelacja - na początku artykułu myślałem ze zrobią skrzyżowanie bezkolizyjne z estakadą. A tu taka niespodzianka światła za 5 mln PLN - super oszczędność. Kolejny mądry pomysł Żuka.
Kiedy miasto ruszy z przedłużeniem Zwiazkowej do Walecznych a nie zajmie sie utrudnieniem ruchu światłami???
Rozwiń
Krzys
Krzys (3 lutego 2011 o 22:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł budowania świateł na tym skrzyżowaniu mnie nie dziwi, szczególnie po takich "modernizacjach" jak światła przy Realu, zwężenie Kunickiego oraz hit poprzedniej kadencji - "poszerzenie" ul. Poniatowskiego bez poszerzania
Rozwiń
ex.
ex. (3 lutego 2011 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
• Światła sterujące ruchem na tym skrzyżowaniu będą skoordynowane z tymi przy Zamku, przejściu dla pieszych przy pl. Zamkowym, Lubartowskiej, Wodopojnej oraz z sygnalizacją na rondzie al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i Lubomelską.

pierdu pierdu pierdu = to samo pisali o ostatnim normalnym rondzie bez świateł obok reala, ul.Choiny - Związkowa. Światła miały być zsynchronizowane z tymi obok reala, miały być a jest jak zwykle, ruszasz z ronda i za 150 metrów stajesz na drugich przy hipermarkecie.

może zaoszczędzone pieniądze przeznaczy się na zbudowanie zielonej fali na całej długości Al.Solidarności.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lutego 2011 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka taniocha. Ciekawe ile będzie asfaltu w asfalcie?
Rozwiń
tom
tom (3 lutego 2011 o 18:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak na tym zaoszczędzą to bedzie na orliki przy budowlance i na kunickiego co nam cofneli dotacje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!