piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Przebudowa skrzyżowania ul. Ducha i Sikorskiego. Urzędnicy trzymają kciuki, żeby nie było odwołań

Dodano: 22 stycznia 2016, 09:50
Autor: Dominik Smaga

Projekt przebudowy skrzyżowania uwzględnia m.in. znaczne poszerzenie ul. Ducha
Projekt przebudowy skrzyżowania uwzględnia m.in. znaczne poszerzenie ul. Ducha

Dziś rozstrzygają się losy skrzyżowania al. Solidarności, al. Sikorskiego i ul. Ducha. Bo dokładnie dziś mija termin, w którym niezadowolone z wyboru wykonawcy firmy mogą się odwołać od wyniku przetargu. Jeśli będzie odwołanie, z przebudową mogą być problemy

Ewentualne odwołanie musiałaby rozpatrywać Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie, gdzie rozprawy można by się spodziewać w ciągu dwóch tygodni. Na takie spory miasto czasu nie ma, bo wykonawca powinien jak najszybciej dostać plac budowy, aby mógł zacząć wycinkę 1700 drzew, z którą musi się uporać do końca lutego. Bez tego nie da się ruszyć z zasadniczą częścią przebudowy, która ma się zakończyć najpóźniej w październiku przyszłego roku.

Jak dotąd żadne odwołanie nie wpłynęło, zaś 22 stycznia jest ostatnim dniem 10-dniowego terminu, w którym takie pismo może zostać skierowane do Zarządu Dróg i Mostów.

– Decydująca jest data stempla pocztowego – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Dlatego pewność, że umowę można podpisać bez ryzyka Zarząd Dróg i Mostów będzie mieć dopiero na początku przyszłego tygodnia. Urzędnicy trzymają kciuki, by odwołania nie było.

Przypomnijmy: w przetargu startowało osiem firm, a zwyciężyła warszawska SKANSKA z ceną 65,9 mln zł. Cena okazała się decydująca, bo wszyscy chętni wykonawcy zaproponowali taki sam okres gwarancji.

Efektem przebudowy ma być przeniesienie na dwie estakady jezdni al. Solidarności dla kierowców jadących na wprost, pod którymi to estakadami znajdzie się skrzyżowanie z wyspą centralną. Projekt uwzględnia również znaczne poszerzenie ul. Ducha oraz budowę kładki dla pieszych nad al. Solidarności w rejonie ul. Kosmowskiej i Puławskiej.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje drogi
Gość
Lubelak
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 stycznia 2016 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
estakada powinna iść moim zdaniem dla przejazdu - Sikorskiego-Solidarności. Ducha może spokojnie jeździć dołem. czekanie na ukończenie obwodnicy w kierunku Rzeszowa uważam za zbędne. I tak rozpierduwa i tak.
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (22 stycznia 2016 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To Żuk geniusz osobiście planował takie skrzyżowanie aby się kierowcom żyło lepiej!!!

Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2016 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł rewelacyjny. Z dużych korków, zrobią się bardzo duże. Ktoś kto wymyślił ten projekt jest geniuszem, a ten co zatwierdzał zapewne doświadczonym kierowcą; Kto normalny projektuje na bezkolizyjnej wylotówce estakadę? Estakadą powinni jeździć kierowcy od ul. Sikorskiego, ul. Ducha oraz ul. Poligonowej.
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2016 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To miasto "jezd gupie" (pisownia celowa bo napisać poprawnie byłoby mało). W listopadzie tego roku jest termin ukończenia S-19 budowanej przez GDDKiA. Jak będzie poślizg S-19 ruszy wiosną 2017 roku. Więc do tego czasu najdalej ruch tranzytowy Rzeszów-Białystok będzie szedł przez Kraśnickie i Sikorskiego. A miasto co? W jego dotychczasowe natężenie plus ruch miejski dojeżdżających do pracy rusza sobie z przebudową istotnego skrzyżowania. Takie na złość babci odmrażanie uszu. Zamiast spokojnie poczekać rok aż ruch tranzytowy oraz częściowo miejski wybierze obwodnicę(bo wybierze jak to się dzieje w innych miastach, że kto w zasięgu obwodnicy ten korzysta z niej przemieszczając się z dzielnicy do dzielnicy) zrobi rozpierduchę na ważnym skrzyżowaniu. Sama koncepcja też do bani ale kto bogatemu zabroni. Zamiast bezkolizyjnego skrzyżowania w typie Smorawińskiego z Solidarności ze ślimakami będą cud estakady ze światłami i rondem pod nimi. Czyli z korkami jak dotychczas dla skręcających w Sikorskiego z Solidarności oraz na kierunkach Ducha-Sikorskiego i Sikorskiego-Ducha. Ale przydrożny historyczny krzyż ocaleje reszta czyli koszty, wyrazy i nerwy kierowców nieistotne.
Rozwiń
Lublinianin
Lublinianin (22 stycznia 2016 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Poczta Polska - data stępla Inni operatorzy - data wpływu KPA mówi jasno. Dokształć sie pózniej pouczaj

"stępla"???

Ty jesteś wykształcony,możesz pouczać...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!