Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2011 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Przebudowa ul. Dolnej 3 Maja z al. Solidarności opóźniona

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
– Na 20 lipca została zarządzona inwentaryzacja prac – informuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rze
– Na 20 lipca została zarządzona inwentaryzacja prac – informuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rze

Poważnie opóźniona jest przebudowa strategicznego skrzyżowania al. Solidarności z ul. Dolną 3 Maja i Prusa. Jednego z podwykonawców trzeba było usunąć z budowy. Ratusz stracił cierpliwość i zarządził na miejscu inwentaryzację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Generalnym wykonawcą przebudowy skrzyżowania jest warszawska firma Mostostal, która wygrała ogłoszony przez Ratusz przetarg. Dla niej to pierwsze drogowe zlecenie od samorządu Lublina. Dla magistratu – spory kłopot. Jeszcze większy dla kierowców.

Prace i tak musiały spowodować utrudnienia. Zamknięta jest ul. Prusa, inaczej skręca się w Dolną 3 Maja, zwężona jest jedna z jezdni al. Solidarności. – Po południu i tak tworzyły się tu korki, teraz jest gorzej, a jeśli to wszystko miałoby trwać jeszcze po wakacjach, to byłaby całkowita porażka – mówi pan Adam, mieszkaniec Czechowa.

Tymczasem, prace się przeciągają. – Tak, są opóźnienia. Nie jesteśmy zadowoleni z tempa robót – przyznaje Eugeniusz Janicki, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów. – Prace związane z sygnalizacją i oświetleniem są wykonywane nawet z wyprzedzeniem. Ale te z branży drogowej są opóźnione.

Jak duża jest obsuwa? Północna jezdnia al. Solidarności (prowadząca od Zamku w kierunku Czechowa), której poziom trzeba sporo podnieść, do dziś nie została zamknięta. – Miało to się stać dwa tygodnie temu – stwierdza Janicki.

Kłopoty, jak z Chińczykami na A2

Kiedy się stanie – też nie wiadomo. Nie da się zamknąć jezdni, jeśli wcześniej nie zostaną zbudowane tzw. przewiązki umożliwiające przejazd z jednej jezdni na drugą. A przewiązek też jeszcze nie ma. – Rozpoczęcie ich budowy wykonawca zapowiada na przyszły tydzień – mówi Alina Zalewska z ZDiM.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z budowy zeszła jedna z firm będących podwykonawcą Mostostalu, który musiał przejąć jej rolę. Sytuacja była identyczna, jak ta z Chińczykami budującymi autostradę A2: najpierw firma zgadza się pracować za określoną stawkę, rozpoczyna roboty, ale ich dalsze prowadzenie uzależnia od podniesienia stawki.

– Pożegnaliśmy się z tym podwykonawcą, na jego miejsce wprowadziliśmy już jedną firmę, druga zacznie pracę w sobotę, a trzecia w poniedziałek – informuje Mariusz Zieliński, kierownik robót z Mostostalu Warszawa. – Jeśli chodzi o harmonogram, to niedługo powinniśmy być już na prostej.

Mimo tych zapewnień Ratusz zdecydował, że bardzo dokładnie prześwietli postępy drogowców.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
znawca / 15 lipca 2011 o 18:07
Skoro miasto podpisuje umowę z terminem realizacji 30 Listopada to niech nikt nie ma pretensji do Głównego Wykonawcy, który nie musi intensyfikować pracy bo termin nie jest napięty a co za tym idzie koszty wykonania były by o wiele większe a we wszystkim chodzi o pieniądze. Termin realizacji nie jest w żaden sposób zagrożony a pismaki chociaż mają o czym pisać taka ich praca. Wiem jedno sygnalizacja świetlna w tym miejscu to nie jest najlepsze rozwiązanie ale Lublina na wiadukt nie stać najważniejsze w tym miejscu jest przejście dla pieszych dla mnie najniebezpieczniejsze w Lublinie miejmy nadzieje że sygnalizacja to zmieni.
Skoro miasto podpisuje umowę z terminem realizacji 30 Listopada to niech nikt nie ma pretensji do Głównego Wykonawcy, który nie musi intensyfikować pracy bo termin nie jest napięty a co za tym idzie koszty wykonania były by o wiele większe a we wszystkim chodzi o pieniądze. Termin realizacji nie jest w żaden sposób zagrożony a pismaki chociaż mają o czym pisać taka ich praca. Wiem jedno sygnalizacja świetlna w tym miejscu to nie jest najlepsze rozwiązanie ale Lublina na wiadukt nie stać najważniejsze w tym miejscu jest przejście dla pieszyc... rozwiń
Avatar
Maria / 15 lipca 2011 o 16:51
Jak można dopuścić, żeby roboty wygrała firma, która opiera siętylko na podwykonawcach, nawiasem mówiąc później im nie płaci, a do tego w czasie robót traktuje jak parobków. Powinno się skończyć z takimi przetargami. Mamy na Lubelszczyźnie dość firm, które wykonałyby te roboty w czasie.
Avatar
Związkowa / 15 lipca 2011 o 15:56
Dzisiaj jechałem ul. Związkową i śmiało mogę powiedzieć, że teraz jeździ się po niej niż przed remontem bo teraz studzienki pozapadały się i jest bardziej nierówno niż było ze starą nawierzchnią. No i do tego na nowej nawierzchni są już ponaklejane łaty (???!!!) Jak tak ma wyglądać remont ulic w Lublinie to ja dziękuję, nie lepiej wydać tych pieniędzy na budowę nowych typu Do Dysa, Zelwerowicza itd.???
Avatar
zauroczona żukiem / 15 lipca 2011 o 11:40
Brawo Krzysztof Żuk - jego wrodzona umiejętność niszczenia wszystkiego czego się dotknie...likwidacja cukrowni, przegrana w ESK2016, budowa S17 odłożona do 2020, modernizacja linii kolejowej odłożona do 2019, Terminal Lotniska mniejszy o połowę....ŻUK NA 2 KADENCJĘ
Avatar
Karol / 15 lipca 2011 o 09:20
To skrzyżowanie po przeróbkach będzie następnym problemem korkowym tak jak skrzyżowanie Sikorskiego, al.Solidarnosci, Ducha. Czy wydzielą odrębny pasek do skrętu w Prusa w lewo ? Jeśli to będzie tak zorganizowane jak na poprzednim skrzyżowaniu to pasy do jazdy na wprost ogranicza się do dwóch.
Avatar
OO / 15 lipca 2011 o 08:25
To skrzyżowanie po przebudowie będzie pułapką dla kierowców autobusów przegubowych. Jest poprostu małe żeby skręcać we wszystkich kierunkach. Następny bubel made in Lublin.
Avatar
marusia / 15 lipca 2011 o 08:15
hehehe wielcy Generalni Wykonawcy, nawet pół swojego człowieka nie mają, wygrać robotę odciąć kupon i teraz nie ich wina. Mostostal Warszawa skrzyżowania nie potrafi zbudować!!! i jeszcze zwalają winę na podwykonawcę , płakać się chce, niech sami wezmą się za robotę zatrudnią ludzi, kierowników, zapłacą podatki, ZUS-y
Avatar
babcia / 15 lipca 2011 o 08:08
hehehe wielcy Generalni Wykonawcy, nawet pół swojego człowieka nie mają, wygrać robotę odciąć kupon i do domu
Avatar
Zyga / 15 lipca 2011 o 07:07
[quote name='Zbych' timestamp='1310703965' post='501847']
Nikt tego nie widzi ? Tam tylko wiadukt rozwiąże problem , są tam idealne warunki na takie rozwiazanie. Kto planuje stare , niewydolne skrzyżowania w XXI wieku ? Inżynierowie , pożal się Boże ...
[/quote]

Myślę, że obwodnica Lublina spowoduje wyłączenie tego skrzyżowania z ruchu tranzytowego, pozostanie tylko ruch lokalny. Ukształtowanie terenu dla zbudowania wiaduktu rzeczywiście idealne jest.
Avatar
marcin / 15 lipca 2011 o 07:00
to wcale nie jest dziwne! ile razy tamtędy przechodzę to robotnicy NIC nie robią, siedzą po krzakach albo udają, że coś robią, ŻENADA! dziwne, że nikt tego wcześniej nie zauważył...
Avatar
znawca / 15 lipca 2011 o 18:07
Skoro miasto podpisuje umowę z terminem realizacji 30 Listopada to niech nikt nie ma pretensji do Głównego Wykonawcy, który nie musi intensyfikować pracy bo termin nie jest napięty a co za tym idzie koszty wykonania były by o wiele większe a we wszystkim chodzi o pieniądze. Termin realizacji nie jest w żaden sposób zagrożony a pismaki chociaż mają o czym pisać taka ich praca. Wiem jedno sygnalizacja świetlna w tym miejscu to nie jest najlepsze rozwiązanie ale Lublina na wiadukt nie stać najważniejsze w tym miejscu jest przejście dla pieszych dla mnie najniebezpieczniejsze w Lublinie miejmy nadzieje że sygnalizacja to zmieni.
Skoro miasto podpisuje umowę z terminem realizacji 30 Listopada to niech nikt nie ma pretensji do Głównego Wykonawcy, który nie musi intensyfikować pracy bo termin nie jest napięty a co za tym idzie koszty wykonania były by o wiele większe a we wszystkim chodzi o pieniądze. Termin realizacji nie jest w żaden sposób zagrożony a pismaki chociaż mają o czym pisać taka ich praca. Wiem jedno sygnalizacja świetlna w tym miejscu to nie jest najlepsze rozwiązanie ale Lublina na wiadukt nie stać najważniejsze w tym miejscu jest przejście dla pieszyc... rozwiń
Avatar
Maria / 15 lipca 2011 o 16:51
Jak można dopuścić, żeby roboty wygrała firma, która opiera siętylko na podwykonawcach, nawiasem mówiąc później im nie płaci, a do tego w czasie robót traktuje jak parobków. Powinno się skończyć z takimi przetargami. Mamy na Lubelszczyźnie dość firm, które wykonałyby te roboty w czasie.
Avatar
Związkowa / 15 lipca 2011 o 15:56
Dzisiaj jechałem ul. Związkową i śmiało mogę powiedzieć, że teraz jeździ się po niej niż przed remontem bo teraz studzienki pozapadały się i jest bardziej nierówno niż było ze starą nawierzchnią. No i do tego na nowej nawierzchni są już ponaklejane łaty (???!!!) Jak tak ma wyglądać remont ulic w Lublinie to ja dziękuję, nie lepiej wydać tych pieniędzy na budowę nowych typu Do Dysa, Zelwerowicza itd.???
Avatar
zauroczona żukiem / 15 lipca 2011 o 11:40
Brawo Krzysztof Żuk - jego wrodzona umiejętność niszczenia wszystkiego czego się dotknie...likwidacja cukrowni, przegrana w ESK2016, budowa S17 odłożona do 2020, modernizacja linii kolejowej odłożona do 2019, Terminal Lotniska mniejszy o połowę....ŻUK NA 2 KADENCJĘ
Avatar
Karol / 15 lipca 2011 o 09:20
To skrzyżowanie po przeróbkach będzie następnym problemem korkowym tak jak skrzyżowanie Sikorskiego, al.Solidarnosci, Ducha. Czy wydzielą odrębny pasek do skrętu w Prusa w lewo ? Jeśli to będzie tak zorganizowane jak na poprzednim skrzyżowaniu to pasy do jazdy na wprost ogranicza się do dwóch.
Avatar
OO / 15 lipca 2011 o 08:25
To skrzyżowanie po przebudowie będzie pułapką dla kierowców autobusów przegubowych. Jest poprostu małe żeby skręcać we wszystkich kierunkach. Następny bubel made in Lublin.
Avatar
marusia / 15 lipca 2011 o 08:15
hehehe wielcy Generalni Wykonawcy, nawet pół swojego człowieka nie mają, wygrać robotę odciąć kupon i teraz nie ich wina. Mostostal Warszawa skrzyżowania nie potrafi zbudować!!! i jeszcze zwalają winę na podwykonawcę , płakać się chce, niech sami wezmą się za robotę zatrudnią ludzi, kierowników, zapłacą podatki, ZUS-y
Avatar
babcia / 15 lipca 2011 o 08:08
hehehe wielcy Generalni Wykonawcy, nawet pół swojego człowieka nie mają, wygrać robotę odciąć kupon i do domu
Avatar
Zyga / 15 lipca 2011 o 07:07
[quote name='Zbych' timestamp='1310703965' post='501847']
Nikt tego nie widzi ? Tam tylko wiadukt rozwiąże problem , są tam idealne warunki na takie rozwiazanie. Kto planuje stare , niewydolne skrzyżowania w XXI wieku ? Inżynierowie , pożal się Boże ...
[/quote]

Myślę, że obwodnica Lublina spowoduje wyłączenie tego skrzyżowania z ruchu tranzytowego, pozostanie tylko ruch lokalny. Ukształtowanie terenu dla zbudowania wiaduktu rzeczywiście idealne jest.
Avatar
marcin / 15 lipca 2011 o 07:00
to wcale nie jest dziwne! ile razy tamtędy przechodzę to robotnicy NIC nie robią, siedzą po krzakach albo udają, że coś robią, ŻENADA! dziwne, że nikt tego wcześniej nie zauważył...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 29 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 8 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 10 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał