piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Przebudują ważną drogę, prowadzącą na LSM i Czuby. Będą duże utrudnienia

Dodano: 12 lipca 2017, 13:42
Autor: Dominik Smaga

Przetarg jest w toku. Najtańsza firma (KPRD z Lublina) deklaruje wykonanie prac do 15 października za 6,8 mln zł
Przetarg jest w toku. Najtańsza firma (KPRD z Lublina) deklaruje wykonanie prac do 15 października za 6,8 mln zł (fot. Maciej Kaczanowski)

W plac budowy ma się zamienić sfatygowana ul. Bohaterów Monte Cassino: droga zostanie rozebrana i zbudowana od nowa. Odcinek od ul. Zana do Armii Krajowej może być dostępny tylko dla komunikacji miejskiej, fragment przy Poczekajce zostanie mocno zwężony.

Przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino została podzielona na dwa zadania, które będą wykonywane praktycznie w tym samym czasie. Jedna firma zajmie się dwujezdniowym odcinkiem od Armii Krajowej w kierunku al. Kraśnickiej, a druga będzie odnawiać jednojezdniowy fragment od Zana do Armii Krajowej.

Na obydwu odcinkach kierowców czekają duże utrudnienia, bo projekty przewidują całkowitą rozbiórkę konstrukcji drogi. Z tego powodu na dwujezdniowym odcinku kierowcy będą musieli jechać slalomem. I to już niedługo, bo roboty powinny się tu zacząć jeszcze w lipcu.

– Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą w zakresie opracowywania tymczasowej organizacji ruchu. Jeszcze w tym tygodniu przekażemy mu plac budowy – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Jesteśmy w stanie zaakceptować rozwiązanie, w którym zamknięta byłaby jedna jezdnia ulicy. Lepiej lub gorzej, ale by się przejechało.

Gorzej będzie z jednojezdniowym odcinkiem między Zana i ul. Armii Krajowej. – Pewne jest jedno: nie zezwolimy na wyłączenie z ruchu ulicy dla komunikacji miejskiej – deklaruje Kieliszek. Ale bardzo prawdopodobne jest, że przejazd przez ten odcinek będzie możliwy tylko miejskim autobusem. – Poza komunikacją miejską takie zamknięcie nie dotyczyłoby też mieszkańców bocznych wlotów tego odcinka – dodaje. Chodzi tutaj o ul. Skrzetuskiego, Pana Wołodyjowskiego i Leonarda.

Plany przebudowy

• Na dwujezdniowym odcinku od podstaw zbudowane będą obie jezdnie, wzdłuż nich będą nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Jezdnia po stronie kościoła będzie zwężona do dwóch pasów ruchu. Miejsca postojowe znajdujące się teraz na trzecim pasie jezdni (tym, na którym stoją słupy trakcji trolejbusowej) będą przeniesione na nowy parking zaplanowany koło pomnika. Remont obejmie też kładkę dla pieszych, na której wydzielona zostanie część dla rowerów, oraz odcinek ul. Armii Krajowej do wiaduktów nad ul. Ułanów.

Termin: do 10 listopada Koszt: 7,6 mln zł. Wykonawca: Budimex.

• Jednojezdniowy odcinek będzie miejscami poszerzony tak, by wszędzie zmieściły się cztery pasy ruchu: dwa w stronę Zana, dwa w stronę Czubów. Przystanek w stronę centrum znajdzie się nieco wcześniej, bliżej tego dla jadących na Czuby. Zdemontowane będą stare latarnie, zaś lampy mają być zamocowane na istniejących słupach trakcji trolejbusowej, których część trzeba będzie przestawić. Przebudowa będzie też skutkować wycinką 21 drzew.

Przetarg jest w toku. Najtańsza firma (KPRD z Lublina) deklaruje wykonanie prac do 15 października za 6,8 mln zł.

Zobacz także: Tarantino planuje film z wątkiem zabójstwa żony Polańskiego

WIDEO

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
.
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lipca 2017 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie robią - ŹLE!! robią - też ŹLE. Ot, cały folklor lubelski.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2017 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Standard robót inteligentnych inaczej - robią usprawnienie ulicy zwężając ją z 3 pasów do dwóch - ciekawe co się tam będzie działo w niedzielę jak jest wszystko zastawione samochodami przyjeżdżających do kościoła ?! A robót szkoda, że nie zaczynają w grudniu !! - mamy prawie połowę lipca kiedy ruch jest najmniejszy a robót ani widu ani słychu - największe utrudnienia będą jak się zacznie rok szkolny i akademicki, po prostu ręce opadają !!!
Rozwiń
.
. (12 lipca 2017 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie malkontenta a realisty! Postoisz sobie w korkach to może zrozumiesz. No chyba że jesteś pracownikiem partaczy tj. KPRD... Zły okres bo od 1 września rusza szkola, a od 1 października studenci. Poza tym przez rok były spore utrudnienia na Armii Krajowej przez remont mostu. Czy nie można było połączyć tych inwestycji?!? Ale lepiej po 10 razy utrudniać życie ludziom na drodze o długości 5 km (przykład). No ale znajdzie się taki co to wszystkie rozumy posiadał choć żadnych konkretów nie podał (vide - Adam).
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2017 o 19:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przy Leclercu, tam gdzie kiedyś miał końcowy 44, powinen być przywrócony przystanek komunikacji miejskiej.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2017 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy nie można by było zrobić przystanku MPK przy ul. Ułanów? Z każdej strony daleko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!