sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Przebudują wjazd do miasta

  Edytuj ten wpis

Inwestycja obejmie na razie odcinek od Andersa do Dożynkowej. Roboty zaczną się za kilkanaście dni, ale pełną parą ruszą wiosną przyszłego roku. Pochłoną ok. 5,6 mln euro.

Przebudową al. Spółdzielczości Pracy zajmie się konsorcjum skupiające trzy warszawskie firmy: Bud-Invent, Kol Projekt oraz ECM Globe. Konsorcjum pokonało w przetargu siedmiu oferentów. Umowa z miastem ma być podpisana w ciągu najbliższych dwóch tygodni. – Z robotami chcemy ruszyć jak najszybciej – usłyszeliśmy w Bud-Invent. – To trudny projekt dla wykonawcy ze względu na współfinasowanie inwestycji ze środków unijnych.
Chodzi o prawie 2,6 mln euro z programu PHARE 2001. Pozostałe 3 mln euro dołoży miasto. – To niezwykle ważna i potrzebna inwestycja do której przygotowujemy się od wielu lat – mówi Tomasz Rakowski, rzecznik prezydenta Lublina.
Jak będzie wyglądała wylotówka na Białystok? Przede wszystkim przybędzie dodatkowa nitka jezdni. I samochody będą miały do dyspozycji po dwa pasy jezdni w obu kierunkach. Pojawi się też ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy. Dojazd do okolicznych posesji i sklepów umożliwią specjalne drogi, tzw. serwisowe. – To będzie nie tylko usprawnienie ruchu w tym rejonie Lublina czego kierowcy domagają się od dawna, ale również wizytówka miasta dla osób do nas przyjeżdżających – dodaje Rakowski.
Roboty wzdłuż al. Spółdzielczości będą realizowane dwuetapowo. Najpierw zostanie przebudowany odcinek od Andersa do Dożynkowej, wraz ze skrzyżowaniem Andersa z Magnoliową. Później – możliwe, że jeszcze w 2004 r. – ruszą roboty na pozostałym odcinku alei do granic miasta (Elizówki).
Pierwszy etap inwestycji zacznie się jeszcze w tym roku. – Będą to prace m.in. związane z przygotowaniem objazdów, poważne roboty zaczną się prawdopodobnie od wiosny 2004 roku – dodaje Rakowski.
Inwestycja ma potrwać do połowy 2005 r.
Modernizacja al. Spółdzielczości Pracy oznacza olbrzymie utrudnienia w ruchu na wyjeździe z miasta w kierunku Białegostoku. – Nie planujemy co prawda zamknięcia alei, ale prace na pewno skomplikują ruch w tym miejscu – usłyszeliśmy w Ratuszu.
Jak będzie wyglądał precyzyjny harmonogram robót przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Unijne pieniądze na drogi

W sumie chodzi o cztery projekty. Niemal zakończona jest rewaloryzacja ulic Starego Miasta. Dwa projekty są związane z modernizacją al. Spółdzielczości Pracy. Czwarty to dokończenie „obwodnicy miejskiej”, czyli połączenia ul. Mełgiewskiej z ul. Witosa. W sumie chodzi o inwestycje warte prawie 15,7 mln euro – z czego ponad 6 mln euro musi dołożyć miasto z własnych środków. Te pieniądze mają pochodzić z emisji obligacji miejskich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!