poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

Przeciwko marszałkowi

Dodano: 9 stycznia 2003, 19:57
Autor: (osta)

Marszałek Makarewicz został wybrany niezgodnie z prawem – twierdzą radni LPR Sejmiku Wojewódzkiego.
Złożyli w tej sprawie zażalenie do wojewody lubelskiego.

Zapowiadają też skierowanie skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego.Podczas wczorajszej konferencji prasowej radni prawicy ustosunkowali się do środowej sesji sejmiku, podczas której koalicja SLD–Samoobrona i część radnych PSL wybrała nowy zarząd województwa. Znaleźli się w nim: marszałek Henryk Makarewicz (PSL), wicemarszałkowie: Piotr Włoch i Mirosław Złomaniec (obaj SLD) oraz członkowie zarządu: Teresa Królikowska (PSL)
i Bogusław Warchulski (Samoobrona). Przypomnijmy, że tuż przed sesją wojewoda lubelski Andrzej Kurowski unieważnił poprzednią uchwałę o wyborze starego zarządu.
Zdaniem radnych LPR marszałek Makarewicz nie może sprawować swojej funkcji, gdyż sejmik nie przyjął wcześniej uchwały o jego rezygnacji z wiceprzewodniczącego sejmiku. Makarewicz został nim przy wyborze poprzedniego zarządu. Dodają także,
że wybór nowego zarządu powinien się odbyć po 30 dniach od wydania decyzji przez wojewodę dotyczącej uchylenia uchwały o wyborze poprzedniego zarządu. Wówczas upływa termin na złożenie skargi do NSA i ta decyzja staje się prawomocna.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24