środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Dowództwo Wojsk Lądowych postanowiło, że planowane
do likwidacji Przedszkole nr 30 w Lublinie będzie nadal działać. Decyzja dotyczy roku szkolnego 2002/2003. Sprawę tą od kilku tygodni opisuje Dziennik Wschodni.

- Na razie otrzymałem z Warszawy ustną informację, ale już podpisuję decyzję o odwieszeniu naboru do przedszkola - mówi ppłk Jan Słyż, komendant lubelskiego garnizonu, któremu podlega przedszkole. - Czy jestem zadowolony? W wojsku wykonuje się rozkazy przełożonych.
Przypomnijmy, że Ministerstwo Obrony Narodowej nosiło się od pół roku z zamiarem likwidacji powadzonego przez lubelski garnizon przedszkola, argumentując to czynnikami demograficznymi i ekonomicznymi.
- Liczyliśmy na zrozumienie ze strony warszawskiego dowództwa - mówi Joanna Nowakowska, matka jednego z przedszkolaków. - Dziękujemy też Dziennikowi, który pilotował sprawę i wspierał nas.
- Ta placówka jest naprawdę bardzo dobra. Liczy się też fachowość dyrektorki i wychowawców - mówi jedna z matek.
Z ulgą odetchnęli pracownicy przedszkola - nie stracą pracy. Niestety, nie mogliśmy skontaktować się wczoraj z dyrektorką przedszkola, ponieważ przebywała wraz z częścią dzieci w Kozłówce, w ramach jednego z planowanych wyjazdów.
Zadowolona z decyzji jest także przewodnicząca Rady Miejskiej Helena Pietraszkiewicz, która kilka tygodni temu zorganizowała w Ratuszu spotkanie zainteresowanych stron.
Rodziców w walce o przedszkole wspierała również Bogna Bender-Motyka, radna miejska. - Dla mnie ta decyzja to niespodzianka, ale miła i mogę się tylko cieszyć - stwierdza.
Ppłk J. Słyż nie zgadza się natomiast z krytyką niektórych rodziców, co do sposobu wykorzystania oszczędności przedszkola na wycieczki.
- Ktoś ma pretensję, że dzieci pojechały luksusowym autokarem na rzekomo luksusową imprezę. A czym miały pojechać? To my, a nie rada rodziców, odpowiadamy w takiej sytuacji za ich bezpieczeństwo. Raczej trzeba się cieszyć, że mamy pieniądze, o których inne przedszkola mogą tylko marzyć - stwierdza ppłk J. Słyż. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!