Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2008 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Przejechać przez to rondo i ... przeżyć

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Kierowcy i piesi mają dość i żądają zmian na jednym z najniebezpieczniejszych rond w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
83 stłuczki, 4 wypadki i 4 osoby ranne - oto ubiegłoroczne statystyki. W tym roku są już kolejni poszkodowani.

Chodzi o rondo im. metropolity Piotra Mohyły. - Zakłady blacharsko-lakiernicze powinny postawić pomnik twórcom tego drogowego bubla - gorzko żartują mieszkańcy. - Dzień bez stłuczki na tym rondzie, to dzień stracony. Miesiąc w miesiąc jestem świadkiem dwóch, trzech kolizji w tym miejscu - mówi Mirosław Lament, kierowca busa, który odjeżdża z przystanku przy ulicy Ruskiej.

Z policyjnych statystyk wynika, że rondo wybudowane pod koniec lat siedemdziesiątych i otwarte z okazji wizyty I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, który odsłaniał nieistniejący już pomnika Bolesława Bieruta, jest bardzo niebezpieczne. W 2007 r. 4 osoby odniosły tu obrażenia w czterech wypadkach, odnotowano też 83 kolizje. Już w tym roku doszło tu do 22 kolizji.

- Wydaje mi się, że najczęściej do wypadków dochodzi z udziałem samochodów dojeżdżających do ronda ulicą Podzamcze - uważa Lament. - Może wystarczyłoby na dojazdach położyć tarki lub progi zwalniające - zastanawia się kierowca busa. Tadeusz Milanowski, taksówkarz, proponuje bardziej radykalne zmiany. - Myślę, że tu jest potrzebna sygnalizacja świetlna, ściśle powiązana ze światłami na rondzie przy Zamku. To zmniejszy liczbę stłuczek - mówi Milanowski.

- Na tym rondzie rzeczywiście notujemy bardzo dużą liczbę stłuczek. Jest to trochę dziwne, bo rondo i dojazdy są bardzo dobrze oznakowane. Być może kierowcy, szczególnie spoza Lublina, nie zachowują należytej uwagi, dojeżdżając do ronda - mówi podinspektor Artur Ertman, szef Sekcji Ruchu Drogowego przy Komendzie Miejskiej Policji. - Prawdopodobnie sygnalizacja świetlna rozwiązałby by sprawę, ale znacznie zmniejszyłaby przepustowość. Być może byłaby powodem olbrzymich korków w tym miejscu - dodaje policjant.

Piesi jednak chcą świateł. - Zawsze mam duszę na ramieniu, przechodząc przez przejście z placu Singera w stronę Ruskiej i przez Ruską. Niektórzy kierowcy pędzą na złamanie karku - mówi pani Marianna, mieszkanka bloku przy ulicy Lwowskiej, która często chodzi na zakupy na targowisko przy Ruskiej.

- Już kilkakrotnie rozważaliśmy, co zrobić, aby na rondzie było bezpieczniej. Niestety, o zainstalowaniu sygnalizacji nie ma mowy. Być może sprawę rozwiąże planowana budowa kompaktowego ronda Unicka-Podzamcze-Walecznych. Wówczas kierowcy zbliżający się do ronda im. metropolity Mohyły z tego kierunku, nie będą tak szybko jechać. Na razie zastanowimy się nad możliwością zainstalowania kolejnych znaków ostrzegawczych przed dojazdem do ronda - obiecuje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Do sprawy wrócimy.

Uwaga kierowcy i piesi

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie. Byliście świadkami lub poszkodowanymi w kolizji lub wypadku na rondzie im. metropolity Piotra Mohyły piszcie: puzio@dziennikwschodni.pl lub dybek@dziennikwschodni.pl. Czekamy także na Wasze pomysły i sugestie, jak poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 5 kwietnia 2008 o 08:05
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla stale tamtędy jeżdżących jest to oczywiste, ale wielu kierowców w ostatniej chwili "wcina się" co czasem różnie się kończy. Jest tam duże natężenie ruchu i trzeba być nie lada geniuszem, żeby takie "udogodnienie" tam zrobić.
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla st... rozwiń
Avatar
P. / 26 marca 2008 o 13:46
Rondo Unicka-Podzamcze-Walecznych nic nie da, bo będzie za daleko od ronda opisywanego w artykule i ci, co tam zwolnią zdążą się rozpędzić. Poza tym mam wrażenie, że dużo sytuacji (prawie)kolizyjnych jest z samochodami jadącymi od strony zamku, a poprzednie rondo jest dużo bliżej niż planowane przy Walecznych (i wg mnie to jest powód - ronda są bardzo blisko siebie).
Avatar
~Jaa~ / 25 marca 2008 o 23:06
Człeniu, trzeba się rozglądać za znakami, a nie za niewiadomo czym. Zamiast dłubać w nosie (tudzież gdzie indziej), sprawnie ruszać spod świateł, przy zachowaniu zasady szczególnej ostrożności. Jak się kupiło prawko za flaszkę, to nawet Święty Krzysztof nie pomoże.
Avatar
RaPi / 25 marca 2008 o 15:26
Ja również uważam że to rondo nie potrzebuje zmian. Wystracdzy tylko zachować ostrożność. Światła nie są dobrym rozwiązaniem.
Avatar
Big / 25 marca 2008 o 14:32
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogarsza się przez nie płynnośc ruchu, tworzą sie korki a piesi? piesie przchodza na ... czerwonym. Najchętniej czynią to ci którzy najbardziej zabiegali o swiatła.
Jakoś w miastach Hiszpanii, LAglii czy Austrii nie ma tyle sygnalizacji światlych a jest bepieczniej.
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogar... rozwiń
Avatar
M_glu / 25 marca 2008 o 13:10
Dwujezdniowe Aleję tysiąclecia i Unii Lubelskiej zbudowali kiedyś czerwoni i chwała im za to ( bo później zbudowana została tylko Spółdzielczości Pracy ) , niech teraz wykażą się biali i wreszcie coś na miarę obecnych czasów zrobią i zbudują bezkolizyjne skrzyżowanie które aż się prosi w tym miejscu. - przecież jest to jedyna pseudo trasa szybkiego ruchu w LUBLYNIE. - co przerasta możliwości ?
Avatar
TRYUJ7654 / 25 marca 2008 o 11:23
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!TO JEST POJĘCIE DEMOKRACJI U NASZYCH PRZEDSTAWICIELI, RĘCE OPADAJĄ!!!
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!... rozwiń
Avatar
zenio / 25 marca 2008 o 11:02
A ja uważam, że to po prostu kierowcy nie potrafią jeździć. W Anglii 90% rond nad autostradami jest bez świateł. Ruch nieporównywalnie większy a stłuczek tam niewiele. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć, to niech płaci za naprawę samochodu.
Avatar
kierowca / 5 kwietnia 2008 o 08:05
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla stale tamtędy jeżdżących jest to oczywiste, ale wielu kierowców w ostatniej chwili "wcina się" co czasem różnie się kończy. Jest tam duże natężenie ruchu i trzeba być nie lada geniuszem, żeby takie "udogodnienie" tam zrobić.
Przejeżdżam przez to rondo dość rzadko i również nigdy nie mam problemu, może dlatego, że zwracam uwagę na znaki oraz inne pojazdy i pieszych, którzy często wchodzą na przejście, gdy kierowca chce zdążyć wjechać na rondo, zanim ktoś nadjedzie z tzw. pierwszeństwem. Dziwi mnie natomiast to, że nikomu nie przeszkadza (jedyne chyba tak głupio rozwiązane) rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Jana Pawła na Czubach, gdzie z 2 pasów w ostatniej chwili wszyscy muszą zmieścić się na jednym, jeśli chcą to rondo przejechać nigdzie nie skręcając. Dla st... rozwiń
Avatar
P. / 26 marca 2008 o 13:46
Rondo Unicka-Podzamcze-Walecznych nic nie da, bo będzie za daleko od ronda opisywanego w artykule i ci, co tam zwolnią zdążą się rozpędzić. Poza tym mam wrażenie, że dużo sytuacji (prawie)kolizyjnych jest z samochodami jadącymi od strony zamku, a poprzednie rondo jest dużo bliżej niż planowane przy Walecznych (i wg mnie to jest powód - ronda są bardzo blisko siebie).
Avatar
~Jaa~ / 25 marca 2008 o 23:06
Człeniu, trzeba się rozglądać za znakami, a nie za niewiadomo czym. Zamiast dłubać w nosie (tudzież gdzie indziej), sprawnie ruszać spod świateł, przy zachowaniu zasady szczególnej ostrożności. Jak się kupiło prawko za flaszkę, to nawet Święty Krzysztof nie pomoże.
Avatar
RaPi / 25 marca 2008 o 15:26
Ja również uważam że to rondo nie potrzebuje zmian. Wystracdzy tylko zachować ostrożność. Światła nie są dobrym rozwiązaniem.
Avatar
Big / 25 marca 2008 o 14:32
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogarsza się przez nie płynnośc ruchu, tworzą sie korki a piesi? piesie przchodza na ... czerwonym. Najchętniej czynią to ci którzy najbardziej zabiegali o swiatła.
Jakoś w miastach Hiszpanii, LAglii czy Austrii nie ma tyle sygnalizacji światlych a jest bepieczniej.
A co takiego strasznego jest w tym rondzie?? Przejeźdżam przez nie od dobrych kilku lat parę zay dziennie i nigdy nie miałem żadnych problemów. No oczywiście jesli nie zna sie znaków drogowych i nie wie jak zachowac sie na rondzie to ma się problem. Pytanie tylko czy w takim razie powinno siewogóle siadac za kierownicą.
Co do swiateł - ludzie co wy z tymi światłami??!! Nie widziecie co stało siez Lublinem po zamontowaniu wszędzie świateł? To miasto to jeden wielki korek! Światła to rozwiązanie najgorsze z możlizwych. Pogar... rozwiń
Avatar
M_glu / 25 marca 2008 o 13:10
Dwujezdniowe Aleję tysiąclecia i Unii Lubelskiej zbudowali kiedyś czerwoni i chwała im za to ( bo później zbudowana została tylko Spółdzielczości Pracy ) , niech teraz wykażą się biali i wreszcie coś na miarę obecnych czasów zrobią i zbudują bezkolizyjne skrzyżowanie które aż się prosi w tym miejscu. - przecież jest to jedyna pseudo trasa szybkiego ruchu w LUBLYNIE. - co przerasta możliwości ?
Avatar
TRYUJ7654 / 25 marca 2008 o 11:23
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!TO JEST POJĘCIE DEMOKRACJI U NASZYCH PRZEDSTAWICIELI, RĘCE OPADAJĄ!!!
INWETYCJA PO LUBELSKU, TO NIE PRZEBUDOWA RONDA TYLKO ZNAKOMANIA,ŻEBY NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ A PRZYJEDZNI BĄDŹ JADĄĆY TRANZYTEM, DOSTALI POMIESZNIA ZMYSŁÓW W ILOŚC ZNAKÓW..PROPONUJĘ JESZCZE RADAR POSTAWIĆ!!!ZNAKOMANIA I RADAROMANIA = GŁUPOTA DECYZYJNA Z CENTRUM POLSKI =WARSZAWA, NA DOBRE PRZENIOSŁA SIE DO LUBLINA!!!DOBRZE MÓWI TAKSÓWKAŻ NIBY PROSTY CZŁOWIEK ALE TO NAS RÓŻNI OD MĄDRYCH DEMOKRACJI, ŻE U NAS NIE SŁUCHA SIĘ NARODU, NARÓD TYLKO JEST POTRZEBNY BY DOSTAC SIE DO KORYTA, NO BO TRZEBA BY ODDAŁ GŁOS!!!... rozwiń
Avatar
zenio / 25 marca 2008 o 11:02
A ja uważam, że to po prostu kierowcy nie potrafią jeździć. W Anglii 90% rond nad autostradami jest bez świateł. Ruch nieporównywalnie większy a stłuczek tam niewiele. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć, to niech płaci za naprawę samochodu.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 4

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 19

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 420 31

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 21 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 258 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!