Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2012 r.
18:52
Edytuj ten wpis

Przekleństwa z kabiny kierowcy autobusu. Będzie kara dla MPK?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Zapis z mikrofonu zamontowanego w miejskim autobusie potwierdził zarzuty jednego z pasażerów – z kabiny kierowcy raz za razem padały przekleństwa. Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje: skarga pasażera była zasadna. Teraz problemy może mieć Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, którego kierowca prowadził pojazd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło kilka dni temu, poinformował nas o nim mężczyzna jadący autobusem linii 32. Według jego relacji w kabinie oprócz kierowcy jechał też inny mężczyzna, a z szoferki słychać było głośne, niecenzuralne słowa: "czemu je…ny ch… nie jedziesz? Cymbale, popier… cię?! Widzisz, że się kur… nie zmieszczę” – tak okrzyki z kabiny relacjonował nasz Czytelnik. O sprawie powiadomił Zarząd Transportu Miejskiego.

Przeczytaj cały list pasażera: Skarga pasażera: Kto głośno przeklinał w szoferce autobusu?

ZTM szybko ustalił, że chodzi o jeden z pojazdów, w którym rejestrowane jest wszystko to, co dzieje się w kabinie kierowcy i wystąpił do MPK o przekazanie nagrań.

– Nagrania potwierdzają opis ze skargi, przekleństwa padają często – przyznaje Jakub Kozak z ZTM. Teraz MPK musi się z tego tłumaczyć. Jeśli okaże się, że przeklinał kierowca, spółka zapłaci 290 zł kary za taki kurs, a ZTM będzie oczekiwać, że przewoźnik ukarze kierowcę.

A szofer już się do tego przyznał. Swoim szefom wyjaśnił, że zdenerwował się, bo inny pojazd zajechał mu drogę. Możliwe, że straci premię.
Gdyby okazało się, że przeklinał kolega kierowcy, wtedy MPK uniknie kary za "wiązanki”, a za to, że szofer przewoził kogoś w kabinie spółki ukarać nie można, bo nie przewiduje tego umowa na świadczenie usług przewozowych.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2012 o 17:10
[quote name='V' timestamp='1335613690' post='625988']
Brawo dla pana, że zareagował na CHAMSTWO! Brawo dla ZTM, trzeba ukrócić takie wybryki. Nie można być obojętnym wobec CHAMSTWA i PROSTACTWA!
[/quote]
sam jestes prosty je***y cwoku
Avatar
Jas / 28 kwietnia 2012 o 17:00
http://www.tvn24.pl/0,1742501,0,1,dzialal-jak-w-amoku-kierowca-mpk-zabil-pasazerke,wiadomosc.html
Avatar
V / 28 kwietnia 2012 o 13:48
Brawo dla pana, że zareagował na CHAMSTWO! Brawo dla ZTM, trzeba ukrócić takie wybryki. Nie można być obojętnym wobec CHAMSTWA i PROSTACTWA!
Avatar
asdaasd / 28 kwietnia 2012 o 12:49
też mi afera - konfidenci jedni, nie mają się czym emeryci i renciści zając - jak wam się nudzi to posprzątajcie po swoich pieskach gó_wna na trawnikach
Avatar
em / 28 kwietnia 2012 o 12:09
Może toto indywidum zabierze głos na temat zatrudnienia pana Krawczyka za marne 7000zł.Jakoś do tej pory nic nie słychać o"promocji MPK"?A swoją drogą to badziewie piszące do gazety niech się nie ośmiesza.Dziwię się tylko redakcji za zajmowanie się takimi bzdurami!Nie ma ważniejszych spraw w mieście-panowie redaktorzy?
Avatar
em / 28 kwietnia 2012 o 12:03
Trzeba tego konfidenta posadzić obok kierowcy i niech sobie pojeździ kilka godzin po mieście.Ale to jest jeb..na menda.Współczuję rodzinie tego wrzoda.Amen!
Avatar
uobu3 / 28 kwietnia 2012 o 10:43
pieprzona konfidencka ciota
Avatar
olo / 28 kwietnia 2012 o 10:30
DRODZY REDAKTORZY OKREŚLENIE SZOFER JEST ZWROTEM OBRAŹLIWYM DLA KIEROWCY!!!!!!!
Avatar
Antyżuk / 28 kwietnia 2012 o 09:26
Jakbym był kierowcą MPK i zarabiał te nędzne grosze, podczas gdy w miejskiej spółce jaką jest MPK Lublin był zatrudniony miejski radny ob. Michał Krawczyk za skromne 7 000zł na zbędnym stanowisku + premie uznaniowe, też bym nie wytrzymywał. Fakt zatrudnienia tego specjalisty z wolnej ręki, można uznać za zwykły przypadek, bo zapewne to iz był szefem kampani wyboreczej obecnego prezydenta miasta Lublin, Krzystofa Żuka oraz to ze przynależą do tej samej partii należy uznać za niezręczny zbieg okoliczności.
Avatar
emeryt / 28 kwietnia 2012 o 09:19
A jeżeli przy kierowcy stanie taka pani co piłuje ryja do komórki na cały pojazd to wtedy pasażer powinien być ukarany czy też kierowca? A jeżeli jakiś dres słucha muzyki na cały pojazd to też powinno się ukarać kierowcę? Donoście dalej na kierowców a zobaczycie do czego dojdzie. Będziesz dobiegał to specjalnie zamknie drzwi przed nosem. Będziesz chciał kupić bilet ulgowy i dasz 2 zł i zgodnie z prawem nie wyda reszty (u kierowcy obowiązują odliczone kwoty więc to jest ich dobra wola że wydają resztę).
Tego kto napisał tę skargę to bym mu z wielką chęcią obił mordę i napisał tysiąc skarg, że sam w pracy przeklina, wychodzi minutę przed 15 z pracy itd.
A jeżeli przy kierowcy stanie taka pani co piłuje ryja do komórki na cały pojazd to wtedy pasażer powinien być ukarany czy też kierowca? A jeżeli jakiś dres słucha muzyki na cały pojazd to też powinno się ukarać kierowcę? Donoście dalej na kierowców a zobaczycie do czego dojdzie. Będziesz dobiegał to specjalnie zamknie drzwi przed nosem. Będziesz chciał kupić bilet ulgowy i dasz 2 zł i zgodnie z prawem nie wyda reszty (u kierowcy obowiązują odliczone kwoty więc to jest ich dobra wola że wydają resztę).
Tego kto napisał tę skargę to bym... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2012 o 17:10
[quote name='V' timestamp='1335613690' post='625988']
Brawo dla pana, że zareagował na CHAMSTWO! Brawo dla ZTM, trzeba ukrócić takie wybryki. Nie można być obojętnym wobec CHAMSTWA i PROSTACTWA!
[/quote]
sam jestes prosty je***y cwoku
Avatar
Jas / 28 kwietnia 2012 o 17:00
http://www.tvn24.pl/0,1742501,0,1,dzialal-jak-w-amoku-kierowca-mpk-zabil-pasazerke,wiadomosc.html
Avatar
V / 28 kwietnia 2012 o 13:48
Brawo dla pana, że zareagował na CHAMSTWO! Brawo dla ZTM, trzeba ukrócić takie wybryki. Nie można być obojętnym wobec CHAMSTWA i PROSTACTWA!
Avatar
asdaasd / 28 kwietnia 2012 o 12:49
też mi afera - konfidenci jedni, nie mają się czym emeryci i renciści zając - jak wam się nudzi to posprzątajcie po swoich pieskach gó_wna na trawnikach
Avatar
em / 28 kwietnia 2012 o 12:09
Może toto indywidum zabierze głos na temat zatrudnienia pana Krawczyka za marne 7000zł.Jakoś do tej pory nic nie słychać o"promocji MPK"?A swoją drogą to badziewie piszące do gazety niech się nie ośmiesza.Dziwię się tylko redakcji za zajmowanie się takimi bzdurami!Nie ma ważniejszych spraw w mieście-panowie redaktorzy?
Avatar
em / 28 kwietnia 2012 o 12:03
Trzeba tego konfidenta posadzić obok kierowcy i niech sobie pojeździ kilka godzin po mieście.Ale to jest jeb..na menda.Współczuję rodzinie tego wrzoda.Amen!
Avatar
uobu3 / 28 kwietnia 2012 o 10:43
pieprzona konfidencka ciota
Avatar
olo / 28 kwietnia 2012 o 10:30
DRODZY REDAKTORZY OKREŚLENIE SZOFER JEST ZWROTEM OBRAŹLIWYM DLA KIEROWCY!!!!!!!
Avatar
Antyżuk / 28 kwietnia 2012 o 09:26
Jakbym był kierowcą MPK i zarabiał te nędzne grosze, podczas gdy w miejskiej spółce jaką jest MPK Lublin był zatrudniony miejski radny ob. Michał Krawczyk za skromne 7 000zł na zbędnym stanowisku + premie uznaniowe, też bym nie wytrzymywał. Fakt zatrudnienia tego specjalisty z wolnej ręki, można uznać za zwykły przypadek, bo zapewne to iz był szefem kampani wyboreczej obecnego prezydenta miasta Lublin, Krzystofa Żuka oraz to ze przynależą do tej samej partii należy uznać za niezręczny zbieg okoliczności.
Avatar
emeryt / 28 kwietnia 2012 o 09:19
A jeżeli przy kierowcy stanie taka pani co piłuje ryja do komórki na cały pojazd to wtedy pasażer powinien być ukarany czy też kierowca? A jeżeli jakiś dres słucha muzyki na cały pojazd to też powinno się ukarać kierowcę? Donoście dalej na kierowców a zobaczycie do czego dojdzie. Będziesz dobiegał to specjalnie zamknie drzwi przed nosem. Będziesz chciał kupić bilet ulgowy i dasz 2 zł i zgodnie z prawem nie wyda reszty (u kierowcy obowiązują odliczone kwoty więc to jest ich dobra wola że wydają resztę).
Tego kto napisał tę skargę to bym mu z wielką chęcią obił mordę i napisał tysiąc skarg, że sam w pracy przeklina, wychodzi minutę przed 15 z pracy itd.
A jeżeli przy kierowcy stanie taka pani co piłuje ryja do komórki na cały pojazd to wtedy pasażer powinien być ukarany czy też kierowca? A jeżeli jakiś dres słucha muzyki na cały pojazd to też powinno się ukarać kierowcę? Donoście dalej na kierowców a zobaczycie do czego dojdzie. Będziesz dobiegał to specjalnie zamknie drzwi przed nosem. Będziesz chciał kupić bilet ulgowy i dasz 2 zł i zgodnie z prawem nie wyda reszty (u kierowcy obowiązują odliczone kwoty więc to jest ich dobra wola że wydają resztę).
Tego kto napisał tę skargę to bym... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 0 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 12 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!