środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Przemeblowanie na torach. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 czerwca 2013, 18:31
Autor: Dominik Smaga

Połączenie Lublin–Lubartów: w korekcie rozkładu jazdy, która wejdzie w życie już w niedzielę nie ma
Połączenie Lublin–Lubartów: w korekcie rozkładu jazdy, która wejdzie w życie już w niedzielę nie ma

W niedzielę zmieni się rozkład jazdy Przewozów Regionalnych. Ubędzie m.in. pociągów do Lubartowa, nie będzie też bezpośredniego połączenia Łukowa z Zamościem.

Regularne połączenia Lublina z Lubartowem zostały uruchomione zaledwie dwa miesiące temu, ale już w pierwszych dniach ich funkcjonowania pasażerowie prosili o zmianę rozkładu jazdy.

– Pierwszy kurs do Lublina powinien być o takiej porze, żeby pasażerowie mający na godz. 7 do pracy byli w Lublinie wcześniej, a nie na godz. 7.10 – mówił nam Grzegorz Antecki z Lubartowa, który pracuje w Lublinie. A obecna na uroczystym otwarciu linii Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Przewozów Regionalnych obiecała zgromadzonym na lubartowskim peronie, że połączenie zostanie poprawione. – Zmiana rozkładu zostanie wprowadzona już od czerwca – oznajmiła.

Kuczewska-Łaska nie jest już prezesem Przewozów Regionalnych, a w korekcie rozkładu jazdy, która wejdzie w życie już w niedzielę nie ma zmian, o które prosili pasażerowie. Kolejarze każą na nie czekać do września.

– Wtedy pierwszy pociąg z Lubartowa będzie wyjeżdżać o godz. 5.28, a w Lublinie będzie na godz. 6.06 – mówi Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. W przeciwnym kierunku pociąg będzie wyjeżdżać o godz. 6.15, a do Lubartowa dotrze na godz. 6.50.

Wcześniej, bo już 29 czerwca, na czas wakacji zniknie z rozkładu jedna para pociągów kursujących na tej trasie. Mowa o połączeniu z Lublina z godz. 13.50 i powrotnym kursie rozpoczynającym się w Lubartowie o godz. 14.40.

W rozkładzie pojawi się dodatkowa para pociągów na trasie Lublin–Dęblin. – Od 9 czerwca będzie połączenie z Dęblina do Lublina o godz. 21.35, a w przeciwnym kierunku pociąg z Lublina ma wyjeżdżać o godz. 22.30 – informuje Dziewulska.

Przewozy Regionalne uruchamiają też sezonowe połączenia do Bełżca i Jarosławia. Nie będzie za to bezpośredniego pociągu z Łukowa do Zamościa. Skład jadący z Łukowa dotrze do Dęblina, gdzie będzie można się przesiąść w pociąg do Zamościa. – Oba połączenia będą ze sobą skomunikowane – zapewnia Dziewulska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ewka23
qlejosz
s.z
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ewka23
ewka23 (7 czerwca 2013 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co się dzieje w Lublinie? Sprawdź!

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Rozwiń
qlejosz
qlejosz (7 czerwca 2013 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zamknąć kolej i jeździć puszkami (busami)

Rozwiń
s.z
s.z (7 czerwca 2013 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

trzeba powiedziec wprost 40 mln na modernizacje deficytowego połaczenia  do Lubartowa zostało wyrzucone,wystarczy zobaczy te przeładowane szynobusy,pełne ludzi stojących na zderzakach,siedzących  na dachu.

Rozwiń
IRENA
IRENA (7 czerwca 2013 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

niestety większość połączeń jest zorganizowana w ten sposób że do pracy mają szansę zdążyć tylko kolejarze, zresztą indywidualne godziny rozpoczęcia pracy, spóźnienia i wcześniejsze wyjścia to u nich norma, kiedy w końcu zaczną układać rozkład dla zwykłych ludzi? może dla niektórych już czas na wcześniejszą emeryturę lub pomostówkę, a rozkładem powinni się zająć fachowcy?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!