piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Przemycali amfę

Dodano: 17 lutego 2003, 23:10
Autor: (er)

Thorna N., obywatela Szwecji, aresztował Sąd Rejonowy w Lublinie pod zarzutem przemytu narkotyków – dowiedział się wczoraj Dziennik. Obcokrajowiec należał do międzynarodowego gangu, który ma na swym koncie rozprowadzenie co najmniej 20 kilogramów amfetaminy. Narkotyki były przerzucane z Polski do Szwecji.

W sprawie, którą prowadzi wydział do zwalczania przestępczości zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Lublinie, aresztowanych zostało już w sumie 11 osób. Kilku to mieszkańcy Lubelszczyzny (Lublina i Puław). – Są zamieszani w działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się międzynarodowym przemytem narkotyków – mówi Andrzej Wasiak, rzecznik PO w Lublinie. – Jest to jeden z wątków sprawy, która była wcześniej prowadzona przez prokuraturę w Łodzi.
Rozpracowując gang policjanci przechwycili
10 kilogramów amfetaminy. W Świnoujściu narkotyki odkryto w skrytce audi coupé, a pod Warszawą, gdy były pakowane do puszek. Gram narkotyku jest warty 80 zł.
Thorn N. wpadł pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy usiłował wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Świnoujściu. Aresztowany został w niedzielę w Lublinie. Zarzucono mu przynależność do gangu i rozprowadzenie w Göteborgu 4,7 kg amfetaminy, którą wcześniej przemycono do Szwecji z Polski. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Prokuratorzy zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy i może dojść do kolejnych aresztowań.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24