piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Przemysł lotniczy w lubelskiej podstrefie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2014, 18:30
Autor: (KP)

Spółka Asquini Polska, należąca do francuskiej grupy przedsiębiorstw produkujących części dla przemysłu lotniczego i kosmicznego, otrzymała zezwolenie na prowadzenie swojej działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO - PARK Mielec Podstrefa Lublin. Firma planuje zainwestować 41,8 mln zł oraz utworzyć ok. 40 nowych miejsc pracy.

- Istniejemy w Lublinie od 2005 r. Zdecydowaliśmy się zainwestować w Strefie, ponieważ Lublin jest świetnym miejscem, aby prowadzić działalność produkcyjną, ale także badawczo-rozwojową. Skoncentrowaliśmy się tutaj, ponieważ otrzymaliśmy doskonale przygotowany teren pod inwestycję, a chcielibyśmy rozwinąć naszą filię w Polsce - zaznacza Ludovic Asquini, prezes Asquini Polska Sp. z o.o.

Asquini Polska to jedyna w naszym kraju spółka z zezwoleniem na produkcję tzw. części krytycznych do śmigłowców dla konsorcjum Airbus Helicopters (dawniej Eurocopter). Zajmuje się także obróbką mechaniczną elementów kadłubów i podwozi samolotów Airbus A320, A340, A350, A380, elementów sterowania, przenoszenia napędów, antywibracyjnych do śmigłowców.

- Cieszę się, że firma dostrzegła potencjał Lublina i dobry klimat dla inwestycji, który staramy się tworzyć - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. - Sektor lotniczy jest jedną z najbardziej innowacyjnych gałęzi gospodarki. Intensywność nakładów na badania i rozwój polskich firm lotniczych należy do największych na świecie - dodaje.

Prezydent przypomina, że w ostatnim czasie udało się zainspirować lubelskie środowisko do współpracy inicjując Lubelski Klaster Zaawansowanych Technologii Lotniczych. - Jesteśmy przekonani, że funkcjonowanie klastra doprowadzi do poprawy konkurencyjności podmiotów gospodarczych, które w nim uczestniczą - mówi Żuk.

W ciągu czterech lat grupa finansowa, do której należy Asquini Polska, planuje zwiększyć zatrudnienie do 80-100 pracowników. Spółka chce wybudować nową siedzibę oraz zainwestować w środki produkcji i kontroli. Planowane inwestycje pochłoną ponad 41 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Użytkownik niezarejestrowany
Bartek
...
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 maja 2016 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chyba zapomnieli o PZL-Świdnik, gdzie zaczynali rozwijać swoje umiejętności i gdzie mieli możliwość zapoznać się z produkcją części krytycznych (jedyni w Polsce...ha ha ha) poziom artykuł świadczy o nieznajomości tematu albo o to chodziło...
Rozwiń
Bartek
Bartek (21 czerwca 2014 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miałem wątpliwa przyjemność pracować w tej firmie przez 3 mce. Kierownik cwaniaczek, przekretas i kombinator Zbigniew R., interesuje go tylko swój własny tyłek. Warunki jak w obozie pracy, zakaz wszystkiego włącznie z rozmowa z innymi pracownikami. Praca na 3 zmiany, za nocki dochodziło 60 zł na miesiąc. Szczerze nie polecam. Pieniądze marne, atmosfera beznadziej a i zero plusów. Cieszę się ze rzuciłem ten syf.
Rozwiń
...
... (21 czerwca 2014 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a ile dziennie jest zatrudnianych? bo jednostronne dane nic nie ukazują, i nie wiadomo czy jest źle bardzo źle czy ujdzie... bo wiedzą powszechną jest że cudu gospodarczego nie ma, ale jeśli okaże się że o tych 5 osób więcej znajdzie pracę niż ją straci albo bilans się wyrównuje to znaczy że jest dobrze

Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2014 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dla PiS-owca jezeli coś innego powstaje niż kościół czy pomnik Największego Prezydenta jest okropne

Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2014 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech Żuk nie wciska ludziom kitu ,bo to jest zwyczajny klajster wyborczy.Dziennie na Lubelszczyźnie zwalnianych jest z pracy ok 200 pracowników, to co znaczy 80-100 w ciągu 4 lat.Ta informacja jest tylko pobożnym  życzeniem ,a nie decyzją,bo argumentem jest bardzo tania/obrzydliwie upokarzająco tania/ siła robocza w Lublinie.Dla Żuka to jedyne wyjście pakować manatki i wiać gzie pieprz rośnie,bo spokojnie nie będzie,a wtedy to nawet łysych z kydły ludzie zgarną.

Żuk Żuka Żukowi Żuku

za mało "Żuków" Pisowski propagandziarzu

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!