Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2011 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Przepełnione busy na Trasie Lublin - Świdnik

0 15 A A
Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją – zapowiada ITD. (Maciej Kaczanowski)
Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją – zapowiada ITD. (Maciej Kaczanowski)

Autobusy na trasie z Lublina do Świdnika zwykle są przepełnione – alarmuje nasz Czytelnik. Inspekcja Transportu Drogowego potwierdza: wiele skontrolowanych ostatnio pojazdów wiozło zbyt wielu pasażerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasz Czytelnik wracał z Lublina do Świdnika autobusem. Kurs skontrolowała ITD. – Kilka osób musiało opuścić autobus, a zmęczeni pasażerowie wracający z pracy dodatkowo spędzili 20 minut podróży. Nie byli zadowoleni – relacjonuje. – Kilka dni wcześniej do domu wracałem dwie godziny i to nie przez remont drogi, ale przez to, że przepełnione busy ledwo się toczyły.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie potwierdza, że pod koniec ub. tygodnia kontrolował autobusy i trafił na przypadki łamania przepisów. – Kontrolowaliśmy stan techniczny autobusów i liczbę przewożonych osób – informuje Mariusz Szabała, naczelnik Wydziału Inspekcji.

– Wzięliśmy pod lupę dwa odcinki: wyjazd z Lublina w kierunku Świdnika i w kierunku Lubartowa.
Na 13 skontrolowanych autobusów w siedmiu przewożono więcej pasażerów niż można. Wśród nich był jeden autobus, który nie miał miejsc stojących, a przewoził w ten sposób pięciu pasażerów. Po otrzymaniu zwrotu za bilet, musieli oni opuścić pojazd. Kierowcy otrzymali mandaty w łącznej kwocie 3 tys. zł.

– Trzeba pamiętać, że to kierowca jest kapitanem okrętu. Kiedy ma komplet, nie powinien zabierać więcej osób. Nie ma dla niego taryfy ulgowej – ostrzega Mariusz Szabała. Dodaje, że przepisy łamali kierowcy dużych pojazdów przewożących do 50 osób, jak i małych autobusów.

– Trasa Lublin–Świdnik będzie pod stałą obserwacją, ale to nie może trwać w nieskończoność – zapowiada Mariusz Szabała. I dodaje, że o sytuacji na trasach zostaną powiadomione również samorządy wydające zezwolenia. 

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Alina / 5 grudnia 2011 o 16:50
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że aż ciarki przechodziły. Na szczęście kierująca dziewczyna jechała powoli i jakoś szczęśliwie dotarliśmy do celu. Kiedy ktoś weźmie się wreszcie za te wraki??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że ... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 listopada 2011 o 19:33
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych którzy muszą wsiąść w autobus i nim jechać i potem jeszcze iść do domu 4 razy dłużej niż normalnie
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych k... rozwiń
Avatar
ABC / 5 listopada 2011 o 19:29
Moim zdaniem ITD powinno zawitać też na drogę Łęczna-Lublin...
Avatar
Podróżnik / 4 listopada 2011 o 13:08
Ja proponuję zainteresować się brakiem połączeń z dworca PKP w Lublinie do Świdnika po godz. 21:20. Już kilkakrotnie wracając z Warszawy musiałem czekać na pociąg do 22:26 bo wcześniej nie było żadnego busa... Przewoźnicy sami nie trzymają się swoich rozkładów jazdy!
Avatar
. / 4 listopada 2011 o 11:21
Podstawa komunikacji na trasie z Lublina do Świdnika powinien być transport kolejowy dostepny co 15-20 minut w godzinach szczytu.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 o 10:32
Nie będziesz się musiał turlać, jeśli dodasz swój przejazd do pracy / na studia np. do www.carpooling.pl. Jeśli znajdzie się pasażer, to Twoje wydatki związane z dojazdem obniżysz o połowę. W tej chwili dla Świdnika nie ma żadnego zarejestrowanego przejazdu (w żadną stronę...)
Avatar
drożyzna / 4 listopada 2011 o 10:03
WIELKI WSTYD DLA MIASTA z tą komunikacją.
Jak tak dalej będzie to nie będzie nas stać na jeźdznie i tak już zagazowanym samochodem do pracy do lublina,będę się musiał turlikać tymi złomami co nazywają się Świdnicką komunikacją.
Pewnie od 1 stycznia podrożeją dojazdy z przyczyn wiadomych a wtedy to chyba na dno trzeba będzie pójść bo wszystko na potęgę drożeje a pensje stoją.
Avatar
kASSS / 4 listopada 2011 o 09:58
Przecież to ŁĘCZNA PRZYSTANEK GŁÓWNY A NIE ŻADEN ŚWIDNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA ZDJECIU!!!!!
Avatar
domel / 4 listopada 2011 o 09:50
W 100% PRAWDA..
Wielki wstyd dla miasta Świdnik.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 o 09:03
Chyba tylko na Lubelszczyznę nie dotarł carpooling (wspólne dojazdy do pracy). W Poznaniu np. wchodząc na stronę www.carpooling.pl można pojechać w zasadzie w dowolne miejsce taniej i przyjemniej niż busami. Z Lublina niestety ciągle bardzo mało osób proponuje wspólne przejazdy (a przecież korzyść jest z obu stron).
Avatar
Alina / 5 grudnia 2011 o 16:50
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że aż ciarki przechodziły. Na szczęście kierująca dziewczyna jechała powoli i jakoś szczęśliwie dotarliśmy do celu. Kiedy ktoś weźmie się wreszcie za te wraki??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Magda' timestamp='1320356306' post='554526']
ITD powinna szczególnie wziąć się za trasę Lubartów os. Kopernika - Lublin obsługiwanego przez przewoźnika Tadeusz Szachtnajder. Jego busy nagminnie są przeładowywane a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
[/quote]

Busy Szacha to totalny skansen na kołach! Staram się z nim nie jeździć ale dziś bardzo mi się śpieszyło i nie miałam wyjścia. Pojechałam zielonym do Lublina, coś tak tłukło i waliło przy hamowaniu z tyłu auta,że ... rozwiń
Avatar
Maciej / 30 listopada 2011 o 19:33
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych którzy muszą wsiąść w autobus i nim jechać i potem jeszcze iść do domu 4 razy dłużej niż normalnie
Te Busy co kursują z lublina do Świdnika np.88 są nie dość że pełne to w dodatku się rozpadają ... Niektórzy kierowcy twierdzą że nie mogą zatrzymywać się na wysokości przystanku przy pierwszej kalinówce, więc połowa mieszkańców jest odcięta od dojazdu do Lublina i Świdnika. Nie ma nawet zastępczego oznakowania przystanku. Młodzi ludzie sobie radzą, ale gorzej jest ze starszymi mieszkańcami którzy mają problem z znalezieniem przystanku. To jest kpina i lekceważenie ludzi. Przecież nie wszyscy ludzie posiadają samochody pomyślcie też o tych k... rozwiń
Avatar
ABC / 5 listopada 2011 o 19:29
Moim zdaniem ITD powinno zawitać też na drogę Łęczna-Lublin...
Avatar
Podróżnik / 4 listopada 2011 o 13:08
Ja proponuję zainteresować się brakiem połączeń z dworca PKP w Lublinie do Świdnika po godz. 21:20. Już kilkakrotnie wracając z Warszawy musiałem czekać na pociąg do 22:26 bo wcześniej nie było żadnego busa... Przewoźnicy sami nie trzymają się swoich rozkładów jazdy!
Avatar
. / 4 listopada 2011 o 11:21
Podstawa komunikacji na trasie z Lublina do Świdnika powinien być transport kolejowy dostepny co 15-20 minut w godzinach szczytu.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 o 10:32
Nie będziesz się musiał turlać, jeśli dodasz swój przejazd do pracy / na studia np. do www.carpooling.pl. Jeśli znajdzie się pasażer, to Twoje wydatki związane z dojazdem obniżysz o połowę. W tej chwili dla Świdnika nie ma żadnego zarejestrowanego przejazdu (w żadną stronę...)
Avatar
drożyzna / 4 listopada 2011 o 10:03
WIELKI WSTYD DLA MIASTA z tą komunikacją.
Jak tak dalej będzie to nie będzie nas stać na jeźdznie i tak już zagazowanym samochodem do pracy do lublina,będę się musiał turlikać tymi złomami co nazywają się Świdnicką komunikacją.
Pewnie od 1 stycznia podrożeją dojazdy z przyczyn wiadomych a wtedy to chyba na dno trzeba będzie pójść bo wszystko na potęgę drożeje a pensje stoją.
Avatar
kASSS / 4 listopada 2011 o 09:58
Przecież to ŁĘCZNA PRZYSTANEK GŁÓWNY A NIE ŻADEN ŚWIDNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA ZDJECIU!!!!!
Avatar
domel / 4 listopada 2011 o 09:50
W 100% PRAWDA..
Wielki wstyd dla miasta Świdnik.
Avatar
Marian / 4 listopada 2011 o 09:03
Chyba tylko na Lubelszczyznę nie dotarł carpooling (wspólne dojazdy do pracy). W Poznaniu np. wchodząc na stronę www.carpooling.pl można pojechać w zasadzie w dowolne miejsce taniej i przyjemniej niż busami. Z Lublina niestety ciągle bardzo mało osób proponuje wspólne przejazdy (a przecież korzyść jest z obu stron).