czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Przeproszą jak wyjaśnią

Dodano: 16 kwietnia 2002, 21:11
Autor: (sad)

Paweł Biedziak, rzecznik prasowy komendanta głównego przeprasza w imieniu policji za pomyłkę brygady antyterrorystycznej. Lubelska policja ciągle nie może zdecydować się na taki gest, tłumacząc swoją opieszałość koniecznością przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego.
Rodzina, którą w ubiegły czwartek pomyłkowo najechała grupa antyterrorystów, próżno czeka na przeprosiny ze strony lubelskiej policji. Według Bibianny Bortackiej, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie, ciągle trwa postępowanie wyjaśniające. W związku z tym nie ma mowy o jakichkolwiek wcześniejszych oświadczeniach. – Mam nadzieję, że sprawa zakończy się szybko – mówi B. Bortacka.
Na przeprosiny, bez rozwlekłego wyjaśniania zdarzenia, zdobył się natomiast Paweł Biedziak, rzecznik komendanta głównego policji w Warszawie. – Przepraszam w imieniu całej polskiej policji – mówi. – Takie pomyłki stanowią jedynie ułamek promila w stosunku do liczby spraw, które prowadzimy. W każdym zawodzie potknięcia się zdarzają, także u nas. Ważne, żeby nie przekraczały one pewnego dopuszczalnego marginesu. Jak na razie nie przekraczają. Niemniej przepraszam i proszę o zrozumienie.
Choć państwo B. w wyniku policyjnej pomyłki nie ponieśli strat materialnych, to przerażających obrazów z czwartkowego poranka – jak mówi Sławomir B. – nie zapomną do końca życia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24