sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Przepychanki w ziołach

  Edytuj ten wpis
Autor: (jaxa)

Wybrana ostatnio Rada Nadzorcza i powołany przez nią prezes Robert Luśnia nie mogą przejąć kontroli nad lubelskim Herbapolem. Sąd Gospodarczy nie wpisał wczoraj uchwał ostatniego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy do Krajowego Rejestru Sądowego o zmianach we władzach spółki.

- Sąd wstrzymał się z wpisem bo nie jest władny rozstrzygnąć, czy uchwały NWZA są ważne - mówi sędzia Andrzej Łopuszański.
O ważności uchwał ostatniego NWZA zadecyduje Sąd Rejonowy. Do tego czasu działa stara Rada Nadzorcza, a prezesem Herbapolu jest w dalszym ciągu Józef Godlewski.
Jak doszło do dwuwładzy w Herbapolu? NWZA odwołało 1 października Radę Nadzorczą Herbapolu i powołało nową. Jej przewodniczącym został Jacek Bukowski, dyrektor zarządzający FS Holding. Nowa rada odwołała zarząd z prezesem Józfem Godlewskim i powołała na prezesa Roberta Luśnię. Dotychczasowy zarząd uznał, że na zebraniu doszło do rażącego naruszenia prawa i oddał sprawę do sądu.
- Niektórzy akcjonariusze zostali pozbawieni prawa głosu w zakresie zgodnym z posiadanymi przez nich pakietami akcji - wyjaśnia Kaja Szwykowska z biura prasowego Herbapolu.
Chodzi o trzy firmy, którym pod koniec września Józef Godlewski sprzedał należący do niego 62-procentowy pakiet. Na NWZA reprezentowany był tylko kapitał akcyjny w wysokości 33 proc., czyli akcje Roberta Luśni i pracowników Herbapolu. - W ten sposób doszło do nielegalnej próby przejęcia kontroli nad spółką przez jednego z jej akcjonariuszy posiadającego poniżej 30 procent akcji - dodaje Szwykowska.
Od dwóch lat Robert Luśnia jest w konflikcie z Józefem Godlewskim. Obaj zarzucali sobie nawzajem działanie na szkodę firmy. W efekcie R. Luśnia stracił stanowisko wiceprezesa, zabroniono mu też wstępu na teren firmy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!