Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2002 r.
18:32
Edytuj ten wpis

Przepytujemy radnych Lublina (cz. 4)

0 0 A A

Kim są nowo wybrani radni? Co mają do zaoferowania swoim wyborcom? Postanowiliśmy zadać im po kilka pytań:
1. Inwestor chce zbudować supermarket na osiedlu. Daje pieniądze na budowę ulic i na utrzymanie przez rok domu dziecka. Zgadza się pan(i), czy lepsza jest lokalizacja na rogatkach?
2. Czy umarzać długi niesolidnym płatnikom lokalnych podatków?
3. W referendum będzie pan(i) za czy przeciw przystąpieniu do UE?
4. Żona (mąż), dzieci, dom, samochód?
5. Wiek?
6. Pasje?
7. Jak pan(i) zarabia pieniądze?
8. Pod jakim adresem i telefonem znajdą pana(ią) wyborcy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Celina Stasiak, radna SLD -UP

1. Mogłabym się zgodzić. Ale pod warunkiem, że inwestor spełni swoje obietnice. I że osiedle, na którym miałby powstać supermarket, jest zupełnie nie zagospodarowane.
2. Abolicja podatkowa nie jest zła. Pod warunkiem, że doprowadzi do ujawnienia osób nie płacących podatków. A od chwili ujawnienia ci ludzie zaczną uczciwie płacić pieniądze do budżetu miasta.
3. Zdecydowanie tak. To dla nas ogromna szansa. Zyska nie tylko nasze miasto. Skorzystają młodzi ludzie, bezrobotni oraz rolnictwo.
4. Mam wspaniałego męża Jacka, który bardzo wspierał mnie przez całą kampanię i podczas pełnienia obowiązków radnej. Mój syn Przemek pracuje czasowo i uczy się w policealnym studium. Córka Ania studiuje na II roku ekonomii. Mieszkamy w szeregowcu, mam Daewoo Prince.
5. 44 lata.
6. Dom i ogródek, gdzie mogłabym spędzać czas godzinami. Niestety, nie mogę sobie na to pozwolić.
7. Pensja nauczycielska i dieta radnego.
8. Jestem uchwytna pod kilkoma telefonami: dom 721-53-26, praca 533-37-45, kom. 505 386-082. (LD)

Roman Szot, radny Samoobrony

1. Zdecydowanie na rogatkach miasta. Trzeba bowiem dać szansę małym sklepikom, które nie są w stanie konkurować z wielkimi sieciami supermarketów.
2. Nie powinno być żadnych ulg dla osób, które nie płacą podatków. Przecież to ma wpływ na życie nas wszystkich. Pieniądze z podatków idą na rozwój miasta.
3. Na razie na to pytanie nie odpowiem. Dlaczego? Bo do końca nie wiadomo, jak to nasze wejście miałoby wyglądać. Opowiadam się, za tym byśmy znaleźli się w gronie państw członkowskich, ale wyłącznie na prawach partnerskich.
4. Żona Marzena jest lekarzem pediatrą. Mamy dwóch synów: Adam - uczeń VIII LO - w tym roku będzie robił maturę. Paweł uczy się w trzeciej klasie gimnazjum. Mieszkanie służbowe. Samochód: seat toledo.
5. 46 lat.
6. Sport, słuchanie muzyki, w tym m.in. piosenek zespołu "Ich Troje”.
7. Jestem na rencie.
8. Kontakt w biurze poselskim Samoobrony przy ulicy 3 Maja tel. 532-42-06, 532-02-06 lub w siedzibie Rady Bronowice przy ul. Krańcowej 106 tel.744-22-34. (KL)

Zbigniew Targoński, radny Prawa i Rodziny

1. Hipermarkety powinno się sytuować na obrzeżach miasta, gdyż dysponują dużym kapitałem i można go wykorzystać na rozwój infrastruktury wokół obiektu.
2. Niesolidnym przedsiębiorcom nie powinno się umarzać długów. Wyjątek to sytuacja, gdy umorzenie długów może uratować firmę przed upadkiem. A co za tym idzie przed likwidacją miejsc pracy. Oczywiście każdy taki przypadek musiałby być rozpatrywany indywidualnie. Regułą jest by nie wykańczać podatnika, tylko wesprzeć go w trudnej sytuacji. Jeśli firma padnie, miasto też na tym straci.
3. Jestem za przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej. Pod warunkiem, że wynegocjowane warunki będą dla nas korzystne.
4. Żona Elżbieta, trójka dzieci Ewelina, Anna i Marek. Dom w budowie, samochód Opel Omega.
5. 47 lat.
6. Pasjonują mnie wyprawy w góry.
7. Do tej pory byłem radnym, uczę w szkole wyższej.
8. Pod telefonem komórkowym 603 867-459. (LD)

Marian Truskowski, radny Prawa i Rodziny

1. Jestem przeciwnikiem budowy hipermarketów na terenie lubelskich osiedli. To z powodu rodzimych handlowców. Takie hipermarkety powodują upadek naszego drobnego handlu. Przez nie ludzie tracą pracę i możliwość utrzymania rodziny.
2. Jeśli przedsiębiorcy są niesolidni i nie płacą podatków to nie powinno się im sprzyjać. To byłoby niesprawiedliwe. Poza tym, miasto ma bardzo duże potrzeby i te pieniądze powinny wpłynąć do miejskiego budżetu.
3. Jestem przeciwnikiem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na moją opinię wpłynęła dotychczasowa polityka Unii. Przez nią mamy tak duże bezrobocie w kraju. Wejście do UE byłoby utratą suwerenności naszego kraju.
4. Jestem wdowcem. Mam dwie dorosłe córki, obie są anestezjologami. Posiadam mieszkanie spółdzielcze i 20-letni samochód.
5. 61 lat.
6. Pasjonuje mnie turystyka. Szczególnie lubię górskie wyprawy. Ale moją pasją są też wszelkie podróże po świecie.
7. Pracuję w biurze turystycznym.
8. Każdy może mnie zastać pod domowym adresem przy ul. Romera 50/6 oraz pod telefonem 744-72-97. (LD)

Monika Wac, radna SLD-UP

1. To wymaga zbadania sytuacji w danym osiedlu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy wpuszczenie dużego marketu nie odbierze zarobków małym sklepikom, które są jedynym źródłem utrzymania dla rodzin. Jeśli tak się nie stanie, można sprawę rozważać.
2. Z jednej strony umorzenie długów pozwoli firmom na rozwój, z drugiej może zachęcić dotychczas solidnych przedsiębiorców do niepłacenia swoich podatków. Każdą sprawę należy zbadać indywidualnie i dopiero podjąć najlepszą decyzję.
3. Zdecydowanie jestem za wstąpieniem do Unii Europejskiej. To ogromna szansa dla naszego miasta. Pozwoli na dynamiczny rozwój, ściągnięcie ogromnych funduszy, które pozwolą nam na nowe inwestycje, a co za tym idzie na powstanie nowych miejsc pracy.
4. Nic z tych rzeczy. Wszystko przede mną. Mieszkam z rodzicami.
5. Mam 23 lata.
6. Interesuję się polityką, sportem oraz historią.
7. Uczę się na V roku studiów dziennych. Mam kredyt studencki. Na razie utrzymują mnie rodzice.
8. Jeszcze nie mam siedziby na Czechowie. Ale łatwo można mnie zastać w siedzibie SLD na Beliniaków tel. 533-30-67. (LD)

Zbigniew Wojciechowski, radny Prawa i Rodziny

1. Według standardów przyjętych w Europie i na świecie sklepy wielko kubaturowe umiejscawiane są na obrzeżach miast. Chyba że władzom chodzi o rekultywację zdegradowanych terenów znajdujących się w centrum lub jego pobliżu. Problem Lublina i hipermarketów jest inny. Nasze miasto, a tym samym trwała zabudowa zazwyczaj kończy się na granicach administracyjnych miasta. To powoduje, że nie mamy zbyt dużych możliwości oddalenia tych sklepów od centrum. Najgorszym rozwiązaniem dla miasta i jego dochodów byłoby umiejscowienie hipermarketu tuż poza granicami, w sąsiedniej gminie.
2. Nie.
3. Jestem za przystąpieniem do Unii Europejskiej, ale na godnych warunkach.
4. Żona Małgosia, mamy dwoje dzieci: Wiktorię i Stasia. Mamy 32 mkw mieszkanie. Samochodu nie posiadamy.
5. 40 lat.
6. Ułańskie. Jestem piłsudczykiem, ale mam także szacunek i uznanie dla wybitnego męża stanu Romana Dmowskiego. Poza tym sportowe m.in. żużel, piła ręczna. A także religie świata. Jednak największą pasją jest działanie i współpraca z innymi ludźmi oraz na rzecz pojednania z Ukraińcami.
7. Zarabiam uczciwie jako wiceprezydent miasta Lublina.
8. W Ratuszu pod numerem telefonu: 443-51-37, 443-51-19. (KL)

Kamil Zinczuk , radny SLD-UP

1. Jestem za budową hipermarketów na rogatkach miasta. Taka jest polityka naszego klubu. Nie chcemy wpuszczać do miasta dużych sklepów.
2. Nie powinniśmy umarzać takich długów. W jaki sposób traktowalibyśmy innych przedsiębiorców, którzy są solidni i płacą wszystkie podatki.
3. Jestem za przystąpieniem do Unii Europejskiej. To dla nas wszystkich ogromna szansa.
4. Nie mam żony. Mam półtorarocznego syna. Nie posiadam ani samochodu, ani domu. Mieszkam u rodziców i dobrze mi z nimi mieszkać.
5. Mam 24 lata.
6. Interesuje mnie historia, chociaż jestem absolwentem ekonomii. Ale udało mi się połączyć jedno z drugim. Piszę pracę doktorską z historii ekonomii. Uwielbiam także górską turystykę.
7. Pracuję w Radzie Miejskiej SLD, jestem sekretarzem.
8. Można się ze mną skontaktować mailem, adres zinczukkamil@poczta.onet.pl, a także telefonicznie nr tel. 502 61-75-56. Rozpocznę niebawem dyżury radnego na terenie mojej rady osiedlowej. (LD)

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 0 0

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 0 0

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.

MUNDIAL 2018. Szwecja – Korea Południowa 1:0. VAR pomógł sędziemu

MUNDIAL 2018. Szwecja – Korea Południowa 1:0. VAR pomógł sędziemu 0 0

MUNDIAL 2018 Szwecja pokonała Koreę Południową 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 65 minucie z rzutu karnego Andreas Granqvist

Kamil Glik znajdzie się w kadrze na Senegal
film

Kamil Glik znajdzie się w kadrze na Senegal 0 0

Kamil Glik znajdzie się kadrze meczowej na wtorkowy mecz z Senegalem. Taką informację podał rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. - Kamil normalnie leci do Moskwy z drużyną. Znajdzie się w kadrze meczowej, ale to od selekcjonera zależy, jak będzie wyglądała wyjściowa jedenastka - stwierdził Kwiatkowski.

Prześwietlili rentgenem cysternę do przewozu płynnego asfaltu. Niespodzianka
galeria

Prześwietlili rentgenem cysternę do przewozu płynnego asfaltu. Niespodzianka 0 1

Nietypowy przemyt udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na granicy z Ukrainą w Hrebennem.

To znalezisko wywróci historię Lublina? Szczegóły sensacyjnego odkrycia przed Bramą Krakowską
galeria
film

To znalezisko wywróci historię Lublina? Szczegóły sensacyjnego odkrycia przed Bramą Krakowską 0 10

To sensacyjne odkrycie – mówią historycy o monecie odnalezionej obok zwłok pochowanych przed Bramą Krakowską. Denar ważący niewiele ponad pół grama mówi wiele o przeszłości miasta, ale prowokuje też do kolejnych pytań i poszukiwań. Właśnie dlatego zdecydowano, że archeolodzy nadal będą tutaj kopać.

Jak szybko umówić się do lekarza?

Jak szybko umówić się do lekarza? 0

Umówienie się do lekarza może nastręczać wielu problemów. Często nie mamy możliwości sprawdzenia wolnych terminów wizyt zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Na szczęście coraz większa cyfryzacja służby zdrowia sprawia, że życie pacjentów staje się łatwiejsze. W sieci możemy znaleźć obecnie takie serwisy jak LekarzeBezKolejki.pl, które umożliwiają umówienie się na wizytę bez konieczności wykonywania wielu telefonów lub wychodzenia z domu. Jak działa ten serwis i co może zaoferować pacjentom? Czytajcie!

Lublin: Mieszkaniec Rzeszowa wybił szybę w autobusie miejskim

Lublin: Mieszkaniec Rzeszowa wybił szybę w autobusie miejskim 0 5

Policjanci zatrzymali 23-latka, który wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej w Lublinie. To mieszkaniec Rzeszowa

W tej szkole nie ma pustych klas pod koniec roku szkolnego. Piszą małą maturę
zdjęcia
galeria

W tej szkole nie ma pustych klas pod koniec roku szkolnego. Piszą małą maturę 0 0

Podczas, gdy wiele klas jest już pustych, bo uczniowie z chwilą wypisania świadectw przestali przychodzić do szkół życie tętni w lubelskim Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego. Właśnie rozpoczęły się tam tzw. małe matury. Ich sprawdzanie będzie zaś głównym zajęciem nauczycieli w wakacje.

Sukces Pisany Szminką. Są pieniądze dla przedsiębiorczyń

Sukces Pisany Szminką. Są pieniądze dla przedsiębiorczyń 0 0

Nawet 10 tys. euro dofinansowania mogą otrzymać młode przedsiębiorczynie na rozkręcenie swojej działalności. Ruszył nabór do kolejnego projektu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Puławy: Zabawa i muzyka w porcie, sezon wodny w Marinie rozpoczęty [zdjęcia]
galeria
film

Puławy: Zabawa i muzyka w porcie, sezon wodny w Marinie rozpoczęty [zdjęcia] 0 4

Niedzielne popołudnie wielu mieszkańców Puław spędziło w Marinie, gdzie odbyła się impreza z okazji rozpoczęcia nowego sezonu wodnego. Były zjeżdżalnie, ślizgawki wodne i wysoka ścianka wspinaczkowa. Wieczorem na scenie zagrały "Nozdrza Kobry" z I LO, zespół Effect oraz Meffis.

W woj. lubelskim kasyna będą tylko w dwóch miejscach. Lokal w Lublinie straci koncesję

W woj. lubelskim kasyna będą tylko w dwóch miejscach. Lokal w Lublinie straci koncesję 0 2

Z mapy Lublina znika kasyno działające przy ul. Kowalskiej. Jego właścicielowi kończy się sześcioletnia koncesja, a nowej nie wywalczył. Dostała ją firma, która ma otwierać kasyno w hotelu Victoria, a będzie to drugi taki lokal w tym samym budynku. Zmian jest więcej: kasyno straci Chełm, a dostanie Zamość

Ponad 4 mln zł w Eurojackpot. Gdzie padła wygrana? Kumulacja cały czas rośnie

Ponad 4 mln zł w Eurojackpot. Gdzie padła wygrana? Kumulacja cały czas rośnie 0 0

Eurojackpot. Duża wygrana w losowaniu z 15 czerwca 2018 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.