sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Przestańmy się bać mówić o lawetach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2002, 21:54

Komenda Główna Policji prosi o informacje na temat handlu stłuczkami w naszym regionie. Gwarantuje dyskrecję

Po naszych dwóch artykułach na temat cichej współpracy niektórych policjantów i firm holowniczo-blacharskich
w redakcji pojawili się kolejni pokrzywdzeni mieszkańcy Lublina. Sprawą zajmuje się już Komenda Główna Policji, która prowadzi wewnętrzne śledztwo i prosi wszystkich pokrzywdzonych
o kontakt.

Nasze informacje o korupcji na Lubelszczyźnie potwierdza także warszawski reporter Radia Zet oraz kolejni mieszkańcy regionu. – Miałem wypadek na ul. Diamentowej – opowiada Jerzy U. z Lublina. – Pojawiła się policja, zaraz potem laweta firmy, która ma spisaną umowę z policją. Facet ściągnął ściągarką z zaspy mojego fiacika i zawiózł do swojego warsztatu. Na miejscu chciał za to 300 zł. Odmówiłem, mam ubezpieczenie i nie miałem przy sobie gotówki. Mieliśmy się dogadać po orzeczeniu orzecznika z PZU. Gdy powypadkowy szok minął, przypomniałem sobie o kuzynie z warsztatem. Razem pojechaliśmy odebrać mój samochód. Po awanturze zażądano ode mnie 490 zł za holowanie, w tym 15 zł za każdy dzień postoju pod warsztatem. Na parkingu strzeżonym płaci się pięć zł. Na rachunku dostrzegłem pozycję – usługa dźwigowa za 160 zł! Na lawecie była tylko wyciągarka. Gdy zaprotestowałem, usłyszałem, żebym się nie przejmował, bo PZU zapłaci. Ale przecież stanie się to z pieniędzy z naszych składek. W końcu zbiłem cenę do 400 zł. Ta sama trasa na lawecie innej firmy kosztowałaby mnie tylko 100 złotych, czyli orżnęli mnie aż na czterokrotnie wyższą sumę.
Podobne sygnały, że coś się złego dzieje na Lubelszczyźnie otrzymał znany warszawski reporter Radia Zet Dariusz Prosiecki. – Od trzech miesięcy zajmuję się sprawą skorumpowania policjantów przez firmy holownicze i warsztaty blacharskie. Otrzymywałem także telefony od poszkodowanych mieszkańców Lublina i okolic. To duży problem, który objął cały kraj. Komenda Główna nie rozwiąże go w ciągu kilku dni – uważa D. Prosiecki.
Komenda Główna Policji nie chowa głowy w piasek i stara się nieprawidłowości w pracy policji wyeliminować. Jednym ze sposobów jest prośba o kontakt wszystkich tych, którzy padli ofiarą układów policjantów i firm holowniczo-blacharskich. KGP zapewnia, że dane pokrzywdzonych nie wyjdą poza Biuro Spraw Wewnętrznych. – Prosimy, by ludzie przestali się bać i informowali nas o nieprawidłowościach w szeregach policji – mówi Zbigniew Matwiej z Biura Prasowego Komendy Głównej Policji w Warszawie. – Rocznie mamy kilkadziesiąt spraw tego typu i jeśli udowodnimy, że funkcjonariusz łamał prawo, zostaje wydalony z naszych szeregów.
Lidia Dzierba

Gdzie się skarżyć? Jeśli byłeś świadkiem korupcji funkcjonariuszy policji, a boisz się poinformować lubelskie organy ścigania, skontaktuj się z Biurem Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. Bezpłatna infolinia 0 800 120 226.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!