Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2016 r.
6:51

Prześwietlą drzewo na pl. Litewskim. Dziś badanie Baobabu

Autor: Zdjęcie autora drs
0 9 A A
Fot. Łukasz Minkiewicz
Fot. Łukasz Minkiewicz

Na dzisiaj zaplanowano badanie specjalistyczną aparaturą rosnącej na pl. Litewskim topoli czarnej zwanej Baobabem. Badanie ma dać ostateczną odpowiedź co do dalszych losów 120-letniego drzewa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Topolę oglądali wcześniej dendrolodzy poproszeni przez miasto o opinię po tym, jak tydzień temu od drzewa odłamał się duży, spróchniały konar. Ich diagnoza jest druzgocąca: drzewo jest opanowane przez grzyb mający ostatnio idealne warunki do rozwoju, zaś po odłamaniu się konaru topola jest już niestabilna i w każdej chwili może się przewrócić, więc stanowi zagrożenie dla mieszkańców i powinna zostać wycięta.

Miasto jeszcze nie zdecydowało co zajmie miejsce Baobabu, najprawdopodobniej posadzone będzie tu nowe, mocno już podrośnięte drzewo, mowa jest o lipie lub dębie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 11:42
Niech lepiej prześwietlą "wielką przebudowę" Placu Litewskiego.
Avatar
Junio / 19 grudnia 2016 o 10:55
Jak posadzą lipę, to nie powinna się nazywać "Baobab", tylko "Baobabka". 
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 10:25
Ten specjalista od sokory nie ma zupełnie poczucia humoru. Co ci przeszkadza, funkcjonująca od kilkudziesięciu lat nazwa baobab. Można było nazwać kończącą żywot topolę palmą i też nie byłaby to prawda. To tylko tęsknota za przeniesieniem Lublina do Afryki dla uzyskania większej liczby słonecznych dni.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:37
Umarłemu kadzidło nie pomoże.Trzeba na bieżąco/co roku/ciąć i pielęgnować rośliny ,a nie wtedy jak giną! Czy naprawdę ktoś się w Lublinie zielenią przejmuje i na tym się zna? Koło lotniska wycięto 140 ha lasu,a k/Lubartowa leży piaszczysta ziemia goła,tylko do zagospodarowania.Czy ktoś pomyślał ile świeżego powietrza zabrano Lublinowi przez wybujałe ambicje PO-PIS???
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:33
ile juz wpompowali pieniedzy w leczenie tego drzewa? a ludzie umieraja w kolejkach do szpitala!!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:21
Kiedyś pięknie to drzewo zdobiło, dziś niestety strach na wróble. Trochę żal ściska, no ale cóż, źle podjęta decyzja o zabetonowaniu drzewa swoje zrobiła.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:14
niech posadzą prawdziwy baobab albo miłorząb, zawsze to jakas atrakcja
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:05
Szlag mnie trafia jak jakiś człeczyna bełkocze o baobabie ! Człowieku jest to sokora jedno z tych drzew co nazywa się śmieciem drzewnym i robienie z tego pachruścia drzewa jest równanie doowna z masłem
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 07:52
wyciąć to badziewie i posadzić jakieś ładne drzewo
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 11:42
Niech lepiej prześwietlą "wielką przebudowę" Placu Litewskiego.
Avatar
Junio / 19 grudnia 2016 o 10:55
Jak posadzą lipę, to nie powinna się nazywać "Baobab", tylko "Baobabka". 
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 10:25
Ten specjalista od sokory nie ma zupełnie poczucia humoru. Co ci przeszkadza, funkcjonująca od kilkudziesięciu lat nazwa baobab. Można było nazwać kończącą żywot topolę palmą i też nie byłaby to prawda. To tylko tęsknota za przeniesieniem Lublina do Afryki dla uzyskania większej liczby słonecznych dni.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:37
Umarłemu kadzidło nie pomoże.Trzeba na bieżąco/co roku/ciąć i pielęgnować rośliny ,a nie wtedy jak giną! Czy naprawdę ktoś się w Lublinie zielenią przejmuje i na tym się zna? Koło lotniska wycięto 140 ha lasu,a k/Lubartowa leży piaszczysta ziemia goła,tylko do zagospodarowania.Czy ktoś pomyślał ile świeżego powietrza zabrano Lublinowi przez wybujałe ambicje PO-PIS???
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:33
ile juz wpompowali pieniedzy w leczenie tego drzewa? a ludzie umieraja w kolejkach do szpitala!!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:21
Kiedyś pięknie to drzewo zdobiło, dziś niestety strach na wróble. Trochę żal ściska, no ale cóż, źle podjęta decyzja o zabetonowaniu drzewa swoje zrobiła.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:14
niech posadzą prawdziwy baobab albo miłorząb, zawsze to jakas atrakcja
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:05
Szlag mnie trafia jak jakiś człeczyna bełkocze o baobabie ! Człowieku jest to sokora jedno z tych drzew co nazywa się śmieciem drzewnym i robienie z tego pachruścia drzewa jest równanie doowna z masłem
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 07:52
wyciąć to badziewie i posadzić jakieś ładne drzewo

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia]
Pilne
galeria

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia] 3 0

Spore utrudnienia występują w okolicach skrzyżowania ulic Nadbystrzyckiej i Zana w Lublinie. Tuż przed godz. 17 doszło tam do zderzenia audi z fordem

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej 0

Nasz region to idealne miejsce do realizowania pasji z zakresu kultury, sztuki, ale też do kontaktu z przyrodą. Tu tradycja inspiruje młodych duchem Europejczyków do życia nowoczesnego i nastawionego na rozwój

Teraz naprawdę mamy LUZ!
galeria

Teraz naprawdę mamy LUZ! 0

LUZ to oficjalny kod Portu Lotniczego Lublin. Nadany został w czerwcu 2012 roku przez organizację IATA (International Air Transport Association – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych). Kod LUZ służy do oznaczenia portu lotniczego według używanego na całym świecie standardu. Wykorzystywany jest w rozkładach lotów, systemach rezerwacyjnych oraz na dokumentach podróży

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem 3 1

Rozpoczął się proces Andrzeja R. - oskarżonego o zabójstwo byłego starosty świdnickiego. Mężczyźni przyjaźnili się od lat. Do brutalnej zbrodni doszło podczas imprezy zakrapianej alkoholem

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie 0 1

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Trzeciego Urzędu Skarbowego. Agentów interesuje umarzanie podatków dużych firm

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
galeria

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] 3 0

Matematyka była stosunkowo prosta i znacznie łatwiejsza niż testy z ubiegłych lat - mówią uczniowie, którzy zdawali dziś egzamin

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego 0 12

Tzw. mały ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych, niższy podatek CIT dla małych i średnich firm, więcej pieniędzy na lokalne drogi i po 300 zł na szkolne wyprawki dla każdego dziecka

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie 1 0

Czy polityka ma wpływ na lokalne sprawy - na debatę o tej tematyce zaprasza Obywatelski Lubartów i i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność?

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność? 1 0

Żyjemy w czasach, gdzie rzekomo nadmiar informacji, rozwój Internetu i mediów społecznościowych, a także spadek czytelnictwa miały spowodować ogromną społeczną zmianę – brak tolerancji dla dłuższych tekstów w sieci, czy ogólnie - kulturze. Do niedawna, w komunikacji marketingowej czy nawet brandingu, widać było ślady tych wizji – skracanie opisów, zamiana tekstu na ikony, czy nawet redukowania firmowych haseł do postaci jednowyrazowej. Wydaje się jednak, że jesteśmy świadkami zwrotu w tej sprawie. Długie teksty na stronach internetowych znów wracają do łask, a zjawisko to ma solidne, racjonalne, podstawy.

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia  w ruchu

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia w ruchu 2 0

Postępują prace przy budowie parkingu naprzeciwko urzędu miasta. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Polskie Wesele w klubie Silence
21 kwietnia 2018, 21:00
galeria

Polskie Wesele w klubie Silence 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie Silence (Radziszewskiego 8) odbędzie się impreza z cyklu Polskie Wesele.

Klubowa impreza w Rivierze
21 kwietnia 2018, 21:00

Klubowa impreza w Rivierze 0 0

Klub Plażowy Riviera (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę I House U, która odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21.

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara 4 0

Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.

Rudy się żeni - impreza w House of Sound
21 kwietnia 2018, 21:00

Rudy się żeni - impreza w House of Sound 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie House of Sound (ul. Peowiaków 6) odbędzie się impreza pt. Rudy się żeni.

Nirvana tribute show w Graffiti
26 kwietnia 2018, 20:00

Nirvana tribute show w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 26 kwietnia o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się Nirvana tribute show, czyli impreza dla miłośników kultowej formacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!