poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Przesyłka spóźniona o 16 lat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2002, 20:55

Tadeusz i Maria Zaorscy z Suszna pod Włodawą niedawno zamówili mszę świętą w intencji 42. rocznicy pożycia małżeńskiego. Nie kryli zdumienia, gdy kilka dni temu ktoś dostarczył im adresowaną do nich i ostemplowaną przez pocztę kopertę, zawierającą starannie wydrukowany "Dokument pamiątkowy długoletniego pożycia małżeńskiego”, opatrzony datą... 15 kwietnia 1986 roku. Tę samą datę zawierał stempel pocztowy na kopercie. Właśnie wtedy obchodzili swoje srebrne gody.
"Niech każdy Wasz wysiłek podejmowany dla dobra rodziny i ojczyzny uwieńczony będzie sukcesem” - przeczytali w życzeniach, podpisanych przez ówczesnego naczelnika Włodawy Franciszka Gruszkowskiego, obecnego kandydata na stanowisko burmistrza miasta.
Zaorscy wzięli ślub we Włodawie 15 kwietnia 1961 roku. - Tylko patrzeć naszej 50. rocznicy - śmieje się Maria Zaorska. - Pewnie znowu przyślą nam życzenia, a może nawet zaproszą do ratusza na lampkę szampana.
Pan Tadeusz stanowczo zastrzegł, że nie ma pretensji do poczty. Tym bardziej że przesyłkę doręczył nie listonosz, ale jakaś przypadkowa osoba. Pod nieobecność Marii i Tadeusza została wręczona synowi, który nie znał posłańca.
- Ten list na pewno przeszedł przez pocztę - przyznaje Łucja Pamulska, naczelnik Urzędu Pocztowego nr 1 we Włodawie. - Datownik na kopercie zawiera cechy, jakie wtedy były stosowane.
W związku z tym, że nie była to przesyłka polecona, nie sposób już ustalić, dlaczego w porę nie została doręczona adresatowi.
Naczelnik Pamulska podejrzewa, że w kwietniu 1986 roku doręczyciel mógł powierzyć kopertę któremuś
z sąsiadów Zaorskich. Na wsi, jeśli w rachubę nie wchodzą przesyłki polecone, jest to powszechna praktyka.
Ten, komu listonosz zawierzył, mógł zapomnieć o swoim zobowiązaniu. A kiedy korespondencja się w końcu znalazła, to poczuł się w obowiązku dostarczenia przesyłki do adresata.
(bar)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!