Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2015 r.
15:35

Przewrót na Felinie. O posiedzeniu nie powiadomiono prawie połowy radnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
Prezydent Krzysztof Żuk unieważnił cały pakiet uchwał Rady Dzielnicy Felin (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
Prezydent Krzysztof Żuk unieważnił cały pakiet uchwał Rady Dzielnicy Felin (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Niezgodnie z prawem odbyła się wymiana składu Zarządu Dzielnicy Felin – uznał prezydent miasta i unieważnił cały pakiet uchwał rady dzielnicy. Poszło o to, że o posiedzeniu, na którym wymieniano zarząd nie powiadomiono prawie połowy radnych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Posiedzenie odbyło się 4 listopada i brało w nim udział ośmiu radnych. – Pozostałych siedmiu członków rady nie zostało skutecznie powiadomionych o terminie posiedzenia, co wynika ze złożonych przez te osoby oświadczeń – stwierdza prezydent Lublina, Krzysztof Żuk w uzasadnieniu do zarządzenia unieważniającego uchwałę odwołującą Flawiusza Obrusiewicza z funkcji przewodniczącego zarządu dzielnicy.

Prezydent tłumaczy, że brak dowodów na skuteczne zawiadomienie radnych sprawia, że posiedzenie zwołano wadliwie, a podjęte na nim uchwały są nieważne. Uchylenie przez prezydenta uchwały o odwołaniu Obrusiewicza oznacza, że nadal pełni on swoją funkcję i że Zarząd Dzielnicy Felin pracuje w starym składzie. Prezydent uchylił podjęte na tym samym posiedzeniu uchwały o wyborze nowego przewodniczącego (rada wskazała Daniela Wójtowicza), jak również jego zastępcy oraz sekretarza i pozostałych członków zarządu dzielnicy.

Nie pierwszy już raz Ratusz ingeruje w działalność rad dzielnic. W czerwcu prezydent unieważnił wybór członka Zarządu Dzielnicy Czechów Południowy. Powodem było to, że jednemu z radnych umożliwiono oddanie głosu na karcie, którą... sam sporządził. Jakby tego było mało, komisja licząca głosy uznała tę kartę za ważną, co miało wpływ na wynik głosowania. A nieco wcześniej dzielnicowi radni ze Starego Miasta wybrali zarząd przez aklamację, czyli bez głosowania, za ogólną zgodą.

W przeszłości zdarzały się różne „kwiatki”, jak np. uchwała Rady Dzielnicy Zemborzyce (2007 r.) w sprawie wystąpienia o nagrodę dla dyrektorki podstawówki nr 39, czy też powołania zespołu do spraw przygotowania festynu (Kośminek, 2008 r.).

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Felicia / 30 grudnia 2015 o 23:38
Nie zrobił też nic złego.

A PiS już taki biedny że nawet swoich nie rozpoznaje, bo FO to prawy człowiek.

Swoją drogą Pan Bielak znów miesza i podobno jedna radna że szpitala ściągnął by jej głos się liczył za odwołaniem FO
Avatar
WŁOCHATY / 30 grudnia 2015 o 13:26

POdoba Wam się Lublinianie ta łysa pała? Bo ja mam Jej już dosyć.

DAJ  SPOKÓJ KUDŁATY :-) NASZEMU PREZYDENTOWI. WASZ PREMIER NASZ PREZYDENT !

Avatar
cyngiel michnika / 30 grudnia 2015 o 12:13

Teraz PiS wynagrodził dyrektorce szkoły nr 39 i przydzielił nagrodę Ministra!

Frau Daniewska, żona radnego PO i PiS jej wynagrodził? ciekawa logika, kulawa, ale ciekawa :P

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 10:32
Co się dzieje w moim mieście !!!!! wczoraj oglądałam (Expres Reporterów) i nie mogłam uwierzyć że Pan Żuk,prokuratura,policja POpierają oszustów z firmy POLBUD !!!!! cwaniaków którzy swoim działaniem doprowadzili do upadku firm podwykonawczych nie płacąc im wynagrodzenia za wykonaną pracę .Doprowadzili do upadłości swoją firmę i załozyli nową !!!!! mają się świetnie i nadal działają !!!! ale mają na sumieniu zbrodnie i oszustwa !!!!! a prokuratura umarza śledztwo !!!!!!! co na to Petru,Pihowicz i inni obrońcy KOD ? czy demokracja i Konstytucja gwarantuje tylko przestepcom ochronę? a zwykły obywatel jest bezsilny? byłam głupia biorąc udział w marszu idiotów !!!!! bo tak mogę dzisiaj ocenić osoby ,które dały się zmanipulować przez skorumpowaną mafię !!!! już moja osoba więcej nie bedzie widziana wśród przestepczej hołoty !!!!!
Co się dzieje w moim mieście !!!!! wczoraj oglądałam (Expres Reporterów) i nie mogłam uwierzyć że Pan Żuk,prokuratura,policja POpierają oszustów z firmy POLBUD !!!!! cwaniaków którzy swoim działaniem doprowadzili do upadku firm podwykonawczych nie płacąc im wynagrodzenia za wykonaną pracę .Doprowadzili do upadłości swoją firmę i załozyli nową !!!!! mają się świetnie i nadal działają !!!! ale mają na sumieniu zbrodnie i oszustwa !!!!! a prokuratura umarza śledztwo !!!!!!! co na to Petru,Pihowicz i inni obrońcy KOD ? czy demokracja i Konstytuc... rozwiń
Avatar
Robert / 30 grudnia 2015 o 05:39

Flawiusz . Ładne imię , a kiedy obchodzi imieniny ?he he

Flawiusz nie obchodzi imienin. To imieniny obchodzą Flawiusza...

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 05:30
czas najwyzszy Flawiusz nic dobrego nie zrobiles, koniec bliski, a prezydent po co sie wcina? niech pilnuje najmu na wieniawskiej
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:02
Flawiusz . Ładne imię , a kiedy obchodzi imieniny ?he he
Avatar
dfgtre / 29 grudnia 2015 o 19:45

Warto było sprzedawać Polską demokrację za 500+?

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 19:19
skoro odwolali to mieli uzasadnienie , i tak go odwolaja
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 18:55
Sporo agresji. :-(
Avatar
Felicia / 30 grudnia 2015 o 23:38
Nie zrobił też nic złego.

A PiS już taki biedny że nawet swoich nie rozpoznaje, bo FO to prawy człowiek.

Swoją drogą Pan Bielak znów miesza i podobno jedna radna że szpitala ściągnął by jej głos się liczył za odwołaniem FO
Avatar
WŁOCHATY / 30 grudnia 2015 o 13:26

POdoba Wam się Lublinianie ta łysa pała? Bo ja mam Jej już dosyć.

DAJ  SPOKÓJ KUDŁATY :-) NASZEMU PREZYDENTOWI. WASZ PREMIER NASZ PREZYDENT !

Avatar
cyngiel michnika / 30 grudnia 2015 o 12:13

Teraz PiS wynagrodził dyrektorce szkoły nr 39 i przydzielił nagrodę Ministra!

Frau Daniewska, żona radnego PO i PiS jej wynagrodził? ciekawa logika, kulawa, ale ciekawa :P

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 10:32
Co się dzieje w moim mieście !!!!! wczoraj oglądałam (Expres Reporterów) i nie mogłam uwierzyć że Pan Żuk,prokuratura,policja POpierają oszustów z firmy POLBUD !!!!! cwaniaków którzy swoim działaniem doprowadzili do upadku firm podwykonawczych nie płacąc im wynagrodzenia za wykonaną pracę .Doprowadzili do upadłości swoją firmę i załozyli nową !!!!! mają się świetnie i nadal działają !!!! ale mają na sumieniu zbrodnie i oszustwa !!!!! a prokuratura umarza śledztwo !!!!!!! co na to Petru,Pihowicz i inni obrońcy KOD ? czy demokracja i Konstytucja gwarantuje tylko przestepcom ochronę? a zwykły obywatel jest bezsilny? byłam głupia biorąc udział w marszu idiotów !!!!! bo tak mogę dzisiaj ocenić osoby ,które dały się zmanipulować przez skorumpowaną mafię !!!! już moja osoba więcej nie bedzie widziana wśród przestepczej hołoty !!!!!
Co się dzieje w moim mieście !!!!! wczoraj oglądałam (Expres Reporterów) i nie mogłam uwierzyć że Pan Żuk,prokuratura,policja POpierają oszustów z firmy POLBUD !!!!! cwaniaków którzy swoim działaniem doprowadzili do upadku firm podwykonawczych nie płacąc im wynagrodzenia za wykonaną pracę .Doprowadzili do upadłości swoją firmę i załozyli nową !!!!! mają się świetnie i nadal działają !!!! ale mają na sumieniu zbrodnie i oszustwa !!!!! a prokuratura umarza śledztwo !!!!!!! co na to Petru,Pihowicz i inni obrońcy KOD ? czy demokracja i Konstytuc... rozwiń
Avatar
Robert / 30 grudnia 2015 o 05:39

Flawiusz . Ładne imię , a kiedy obchodzi imieniny ?he he

Flawiusz nie obchodzi imienin. To imieniny obchodzą Flawiusza...

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 05:30
czas najwyzszy Flawiusz nic dobrego nie zrobiles, koniec bliski, a prezydent po co sie wcina? niech pilnuje najmu na wieniawskiej
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:02
Flawiusz . Ładne imię , a kiedy obchodzi imieniny ?he he
Avatar
dfgtre / 29 grudnia 2015 o 19:45

Warto było sprzedawać Polską demokrację za 500+?

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 19:19
skoro odwolali to mieli uzasadnienie , i tak go odwolaja
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 18:55
Sporo agresji. :-(
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 3

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 4

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 21 17

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 5

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”